MyMemory, weltweit größter Übersetzungsspeicher
Click to expand

Sprachenpaar: Click to swap content  Betreff   
Google fragen

Sie suchten nach: gjykimin ne mungese ( Albanisch - Griechisch )

    [ Farben deaktivieren ]

Menschliche Beiträge

Von professionellen Übersetzern, Unternehmen, Websites und kostenlos verfügbaren Übersetzungsdatenbanken.

Übersetzung hinzufügen

Albanisch

Griechisch

Info

Albanisch

Gjykata e shtyu gjykimin për në 19 dhjetor.

Griechisch

Το δικαστήριο ανέβαλε τη δίκη για τις 19 Δεκεμβρίου.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Betreff: Allgemein
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Referenz:

Albanisch

Dy te tjeret, Milan Lukic dhe Oliver Kersmanovic, u gjykuan ne mungese dhe moren denime prej 20 vjet burgim.

Griechisch

Οι άλλοι δυο, Μίλαν Λούκιτς και Όλιβερ Κρσμάνοβιτς, δικάστηκαν ερήμην τους και έλαβαν ποινές φυλάκισης 20 ετών.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Betreff: Allgemein
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Referenz:

Albanisch

"Kjo nuk do të ishte pozitive, në gjykimin tonë."

Griechisch

"Κατά την κρίση μας, αυτό δεν θα ήταν θετικό".

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Betreff: Allgemein
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Referenz:
Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

Thuaji diturisë: "Ti je motra ime" dhe quaje "shok" gjykimin,
Proverbs 7.4

Griechisch

Ειπε προς την σοφιαν; συ εισαι αδελφη μου και καλεσον την φρονησιν συγγενη σου
Proverbs 7.4

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Betreff: Religion
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Referenz: Bible
Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

Gjithashtu të enjten, gjykata e lartë turke shtyu gjykimin ndaj ish kryeministrit Mesut Jilmaz.

Griechisch

Επίσης την Πέμπτη, το Ανώτατο Δικαστήριο της Τουρκίας διέκοψε τη δίκη εναντίον του πρώην Πρωθυπουργού Μεσούτ Γιλμάζ.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Betreff: Allgemein
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Referenz:

Albanisch

Legjislacioni, i miratuar ne mungese te opozites, parashikon kufizime ne lidhje me organizimin e referendumeve mbi ceshtje thelbesore te tilla si mbrojtja, gjendjet ushtarake dhe te emergjences, amnestia dhe buxheti.

Griechisch

Η νομοθεσία, η οποία ψηφίστηκε απουσία της αντιπολίτευσης, προβλέπει περιορισμούς σχετικά με τη διοργάνωση δημοψηφισμάτων για θεσμικά ζητήματα όπως η άμυνα, ο στρατός και οι καταστάσεις έκτακτης ανάγκης, η αμνηστία και ο προϋπολογισμός.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Betreff: Allgemein
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Referenz:

Albanisch

Disa kompani që ofrohen për kontratat lidhur me nismën po ankohen rreth një mungese transparence.

Griechisch

Η κυβέρνηση δεν έχει αποκαλύψει το ποσό που πρόκειται να δαπανήσει στο πρόγραμμα.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Betreff: Allgemein
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Referenz:

Albanisch

Ki besim tek Zoti me gjithë zemër dhe mos u mbështet në gjykimin tënd;
Proverbs 3.5

Griechisch

Ελπιζε επι Κυριον εξ ολης σου της καρδιας, και μη επιστηριζεσαι εις την συνεσιν σου
Proverbs 3.5

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Betreff: Religion
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Referenz: Bible

Albanisch

sepse gjyqi do të jetë pa mëshirë për atë që nuk ka treguar mëshirë; dhe mëshira triumfon mbi gjykimin.
James 2.11

Griechisch

Επειδη ο ειπων, Μη μοιχευσης, ειπε και, Μη φονευσης αλλ' εαν δεν μοιχευσης, φονευσης δε, εγεινες παραβατης του νομου.
James 2.11

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Betreff: Religion
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Referenz: Bible

Albanisch

Por, mbasi Pali u apelua tek Augusti për të marrë gjykimin e tij, dhashë urdhër që ta ruanin derisa të mundem ta dërgoj te Cezari''.
Acts of the Apostles 25.21

Griechisch

Αλλ' επειδη ο Παυλος επεκαλεσθη να φυλαχθη εις την κρισιν του Σεβαστου, προσεταξα να φυλαττηται, εωσου πεμψω αυτον προς τον Καισαρα.
Acts of the Apostles 25.21

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Betreff: Religion
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Referenz: Bible

Albanisch

"Do të shfaq lavdinë time midis kombeve dhe tërë kombet do të shohin gjykimin tim që kam zbatuar dhe dorën time që kam vënë mbi ta.
Ezekial 39.21

Griechisch

Και θελω θεσει την δοξαν μου μεταξυ των εθνων, και παντα τα εθνη θελουσιν ιδει την κρισιν μου την οποιαν εξετελεσα και την χειρα μου, την οποιαν επεβαλον επ' αυτα.
Ezekial 39.21

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Betreff: Religion
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Referenz: Bible
Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

Ashtu siç e zbatova gjykimin tim mbi etërit tuaj në shkretëtirën e vendit të Egjiptit, kështu do ta zbatoj gjykimin tim mbi ju", thotë Zoti, Zoti.
Ezekial 20.36

Griechisch

καθως εκριθην με τους πατερας σας εν τη ερημω της γης Αιγυπτου, ουτω θελω σας κρινει, λεγει Κυριος ο Θεος.
Ezekial 20.36

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Betreff: Religion
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Referenz: Bible
Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

Kush respekton urdhërin e tij nuk do të pësojë asnjë të keqe; zemra e njeriut të urtë di në fakt të dallojë kohën dhe gjykimin,
Ecclesiastes 8.5

Griechisch

Ο φυλαττων την προσταγην δεν θελει δοκιμασει πραγμα κακον και η καρδια του σοφου γνωριζει τον καιρον και τον τροπον.
Ecclesiastes 8.5

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Betreff: Religion
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Referenz: Bible

Albanisch

Një njeri lëvdohet për gjykimin e tij, por ai që ka një zemër të çoroditur do të përçmohet.
Proverbs 12.8

Griechisch

Ο ανθρωπος εγκωμιαζεται κατα την συνεσιν αυτου ο δε διεστραμμενος την καρδιαν θελει εισθαι εις καταφρονησιν.
Proverbs 12.8

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Betreff: Religion
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Referenz: Bible

Albanisch

Në ato ditë dhe në atë kohë do të bëj që të mbijë për Davidin një filiz drejtësie, që do të ushtrojë gjykimin dhe drejtësinë në vend.
Jeremiah 33.15

Griechisch

Εν ταις ημεραις εκειναις και εν τω καιρω εκεινω θελω αναβλαστησει εις τον Δαβιδ βλαστον δικαιοσυνης, και θελει εκτελεσει κρισιν και δικαιοσυνην εν τη γη.
Jeremiah 33.15

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Betreff: Religion
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Referenz: Bible

Albanisch

Sepse aty janë vënë fronet për gjykimin, fronet e shtëpisë së Davidit.
Psalms 122.5

Griechisch

Διοτι εκει ετεθησαν θρονοι δια κρισιν, οι θρονοι του οικου του Δαβιδ.
Psalms 122.5

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Betreff: Religion
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Referenz: Bible

Albanisch

dhe do t'ju çoj në shkretëtirën e popujve, dhe atje do të zbatoj gjykimin tim mbi ju, ballë për ballë.
Ezekial 20.35

Griechisch

Και θελω σας φερει εις την ερημον των λαων και εκει θελω κριθη με σας προσωπον προς προσωπον
Ezekial 20.35

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Betreff: Religion
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Referenz: Bible

Albanisch

me qëllim që ti të ruash gjykimin dhe buzët e tua të fiksojnë diturinë.
Proverbs 5.2

Griechisch

δια να τηρης φρονησιν και τα χειλη σου να φυλαττωσι γνωσιν.
Proverbs 5.2

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Betreff: Religion
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Referenz: Bible

Albanisch

një erë edhe më e fortë nga këto do të vijë nga ana ime; tani që unë do të shqiptoj gjykimin tim kundrejt tyre.
Jeremiah 4.12

Griechisch

ανεμος σφοδροτερος παρα τουτους θελει ελθει δι' εμε εγω δε τωρα θελω εκφερει κρισεις εις αυτους.
Jeremiah 4.12

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Betreff: Religion
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Referenz: Bible

Albanisch

po, në rast se kërkon me ngulm gjykimin dhe ngre zërin për të siguruar mirëkuptim,
Proverbs 2.3

Griechisch

και εαν επικαλεσθης την φρονησιν, και υψωσης την φωνην σου εις την συνεσιν
Proverbs 2.3

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Betreff: Religion
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Referenz: Bible

Einige menschliche Übersetzungen mit geringer Relevanz wurden ausgeblendet.
Ergebnisse mit niedriger Relevanz anzeigen.

Übersetzung hinzufügen

Suche in menschlich übersetzten SätzenBenutzer bitten jetzt um Hilfe: mag-dia pichido (Tagalog>Englisch) | release (Englisch>Malaysisch) | hola señorita andrea (Spanisch>Englisch) | maksud kamu apa? (Indonesisch>Englisch) | kuvat (Finnisch>Holländisch) | sale coordinator (Englisch>Tagalog) | supervisors (Holländisch>Französisch) | kahulugan ng beata (Tagalog>Englisch) | специализированные (Russisch>Arabisch) | smart cards (Englisch>Katalanisch) | mama guevo (Spanisch>Englisch) | kasingkahulugan ng ipinagbunyi (Tagalog>Englisch) | pio bello (Italienisch>Portugiesisch) | essay of mere jeevan ka lakshya (Englisch>Hindi) | citcat (Englisch>Malaysisch)


Verstoß berichten  | Info über MyMemory   | Kontakt


MyMemory in Ihrer Sprache: English  | ItalianoEspañolFrançaisDeutschPortuguêsNederlandsSvenskaРусский日本語汉语한국어Türkçe

Wir verwenden Cookies zur Verbesserung Ihrer Erfahrung. Wenn Sie den Besuch dieser Website fortsetzen, erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Erfahren Sie mehr. OK