MyMemory, weltweit größter Übersetzungsspeicher
Click to expand

Sprachenpaar: Click to swap content  Betreff   
Google fragen

Sie suchten nach: hollësirat ( Albanisch - Englisch )

    [ Farben deaktivieren ]

Menschliche Beiträge

Von professionellen Übersetzern, Unternehmen, Websites und kostenlos verfügbaren Übersetzungsdatenbanken.

Übersetzung hinzufügen

Albanisch

Englisch

Info

Albanisch

Dokumenti është i mjegullt mbi hollësirat megjithatë, duke e lidhur reformën aktuale policore me bisedimet mbi reformën kushtetuese.

Englisch

The document is fuzzy on specifics however, linking actual police reform to talks on constitutional reform.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Betreff: Allgemein
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Prokurorët po hetojnë atë dhe tetë të tjerë, ndonëse hollësirat janë të vagëta.

Englisch

Prosecutors are investigating him and eight others, though details are sketchy.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Betreff: Allgemein
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Hollësirat janë të pakta, por sipas medial lokale, avioni dy- vendësh ra poshtë pranë aeroportit shpejt pas ngritjes.

Englisch

Details are sketchy, but according to local media, the two-seater went down near the airport shortly before landing.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Betreff: Allgemein
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Një zëdhënës i EUFOR kofirmoi operacionet e papritura duke thënë se hollësirat do të paraqiteshin më vonë.

Englisch

A EUFOR spokesman confirmed the surprise operation, saying details would be presented later.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Betreff: Allgemein
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Qeveria do të diskutojë hollësirat finale javën e ardhëshme. Në lajme të tjera, Dnevnik njoftoi të martën se Grupi i Administrimit të Konflikteve, një NGO me bazë në SHB, arriti në Shkup për të ndihmuar presidentin Boris Trajkovski për të pajtuar mosmarveshjet midis partive kryesore politike dhe për të përmirësuar mardhëniet ndëretnike në vend.

Englisch

The government is to debate the final details next week. In other news, Dnevnik reported Tuesday that the Conflict Management Group, a US-based NGO, has arrived in Skopje to help President Boris Trajkovski reconcile differences among the main political parties and improve interethnic relations in the country.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Betreff: Allgemein
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

Qeveria dhe opozita po debatojnë vrullshëm për hollësirat dhe edhe për numrin e shtetasve që u mungojnë kartat e ID dhe pasaportat.

Englisch

The government and opposition furiously debate the details, even the very number of citizens who lack ID cards and passports.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Betreff: Allgemein
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Sipas radios B92, një delegacion rus do të takohet me qeverinë serbe nga fundi i kësaj jave për të finalizuar hollësirat.

Englisch

According to B92 radio, a Russian delegation will meet with the Serbian government by the end of this week to finalise details.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Betreff: Allgemein
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

TAEK studjoi me kujdes hollësirat e vendeve të propozuar, duke u përqëndruar në kritere të tilla si temperatura e detit, klima, era dhe moti i përgjithshëm, i tha Çakiroglu një komisioni parlamentar.

Englisch

TAEK carefully studied the details about proposed locations, focusing on criteria such as sea temperature, climate, wind and general weather, Cakiroglu told a parliamentary commission.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Betreff: Allgemein
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Turqia tregohet e gatshme për të marrë pjesë në forcat paqeruajtëse të Irakut dhe pret hollësirat 23/04/2003 Turqia duket e gatëshme të marrë pjesë në përpjekjet paqeruajtëse të pasluftës në Irak.

Englisch

Turkey Indicates Willingness to Participate in Iraqi Peacekeeping, Awaits Details 23/04/2003 Turkey seems willing to participate in post-war peacekeeping efforts in Iraq.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Betreff: Allgemein
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Übersetzung hinzufügen

Suche in menschlich übersetzten SätzenBenutzer bitten jetzt um Hilfe: mujhe kuch samajh nahi aa raha hai (Hindi>Englisch) | the diary (Malaysisch>Englisch) | verkeersbord (Holländisch>Französisch) | hey pretty wanna date me, backflip (Englisch>Portugiesisch) | dalawang asawa (Tagalog>Englisch) | 10 halimbawa ng parabula kwento (Tagalog>Englisch) | carboy (Englisch>Spanisch) | gujarati essay self help (Englisch>Gujarati) | urolithiasis (Englisch>Deutsch) | very coman (Hindi>Englisch) | mravljinčenje (Slowenisch>Spanisch) | obrigadíssimo (Portugiesisch>Spanisch) | spritze (Deutsch>Polnisch) | kartrekker (Holländisch>Englisch) | dare il via (Italienisch>Englisch)


Verstoß berichten  | Info über MyMemory   | Kontakt


MyMemory in Ihrer Sprache: English  | ItalianoEspañolFrançaisDeutschPortuguêsNederlandsSvenskaРусский日本語汉语한국어Türkçe

Wir verwenden Cookies zur Verbesserung Ihrer Erfahrung. Wenn Sie den Besuch dieser Website fortsetzen, erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Erfahren Sie mehr. OK