MyMemory, World's Largest Translation Memory
Click to expand

Language pair: Click to swap content  Subject   
Ask Google

You searched for: alfabeti ne gjuhen angleze ( Albanian - English )

    [ Turn off colors ]

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

English

Info

Albanian

foljet ne gjuhen angleze

English

verbs in English

Last Update: 2015-05-29
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Albanian

foljet e parregullta ne gjuhen angleze

English

irregular verbs in English

Last Update: 2014-10-07
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Alfabeti

English

Alphabet

Last Update: 2014-11-27
Usage Frequency: 6
Quality:

Reference:

Albanian

alfabeti engisht

English

Engish alphabet

Last Update: 2015-11-28
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Gjuha angleze

English

English language

Last Update: 2015-05-20
Usage Frequency: 28
Quality:

Reference:

Albanian

alfabeti frangjisht

English

frangjisht alphabet

Last Update: 2014-11-18
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

alfabeti anglisht si lexohet

English

English alphabet as read

Last Update: 2016-03-01
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Wikipedia:Gjuha angleze

English

English language

Last Update: 2015-04-11
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

alfabeti anglisht me perkthim shqip

English

English alphabet with English translation

Last Update: 2016-04-25
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

alfabeti anglisht shqip si shkruhet

English

English alphabet as written English

Last Update: 2015-10-10
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

alfabeti-anglisht-si-lexohet si shqiptohet

English

listen

Last Update: 2014-11-25
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

cv Europass Curriculum Vitae Informacion Personal Emri / Mbiemri Ardenis Kerkoti Addresa Numri i shtëpisë 3 / apartamentit 2, Rruga Muhamed Deliu, 1000, Tiran, Shqipri Telefoni(at) Fiks: NA Celular: +355696666080 Fax E-mail ardeniskerkoti@gmai.com Shtetësia Shqiptar Data e lindjes 19/09/1991 Gjinia Mashkull Punësimi i dëshiruar / Fusha e punësimit Drejtues mjeti per transport njerzish dhe pajisjesh Eksperiencat e punësimit Data: 1/06/2013-vazhdim Uni Klima (Mitsubishi Electric) Sh.p.k Roli ose pozicioni i punës Teknik Sistemesh Kondicionimi Aktivitetet kryesore dhe përgjegjësitë Montim, Riparim ,Rinstalim.Expert ne montim dhe asistent riparues per sistemin VRF te kondicionimit. Emri dhe adresa e punëdhënsit Mitsubishi Electric, Kryqezimi 21 dhjetori, Tirane, Shqipri Lloji i binzesit ose sektori Data: 1/07/2012-1/5/2013 Sisteme ngrohje ftohje Patos Global Logistic Sh.p.k Roli ose pozicioni i punës Agjent Shitjesh Aktivitetet kryesore dhe përgjegjësitë Shitjen e produkteve ne kliente egzistus , dhe berjen e klienteve te rinj, ne zonen e Tiranes Emri dhe adresa e punëdhënsit Global logistic , aut Tr-Dr Km 5,Tirane , Shqipri Lloji i binzesit ose sektori Data: 1/09/2011-1/06/2012 Roli ose pozicioni i punës Distributor ushqimor Kraco Sh.p.k Menaxher zone ne Tirane Aktivitetet kryesore dhe përgjegjësitë Gjetjen e klienteve te rinj, mirmbajtjen e klienteve te vjeter , shitjen e produktit me target mujor , 6 mujor dhe 1 vjecar. Emri dhe adresa e punëdhënsit Krako Shpk, aut Tr-Dr km 10, Tirane, Shqipri Lloji i binzesit ose sektori Distributor ushqimor Data: 15/07/2010-1/6/2011 Roli ose pozicioni i punës B-52 Arstl Group Sh.p.k Agjent Shitjesh Aktivitetet kryesore dhe përgjegjësitë Shitjen e produkteve ne kliente egzistus , dhe berjen e klienteve te rinj,ne qarkun Elbasan dhe Korce Emri dhe adresa e punëdhënsit Lloji i binzesit ose sektori B-52 Arstl Group , Rr nacionale Tr- F.Kruj Km1,Tirane , Shqipri Distributor ushqimor Gjuha e nënës Përcaktoni gjuhën e nënës ( Shqip) Gjuhë të tjera Gjermanisht(ne kurs e siper ,Qendra e gjuheve te huaja Goethe-Institut) Anglisht nivel fillestar (njohes I gjuhes angleze ) Te folur Te shkruarit Te lexuarit Vetë vlerësimi A1 A1 A1 A2 A1 A1 A1 A1 A1 A1 A1 A2 Edukimi Universitet Edukimi Gjimnaz Viti : Tetor 2010-vazhdim Fakulteti inxineris Matematike &Inxhineri Fizike Viti Shtator 2006-2010 Qershor Gjimnazi “Halit Berzeshta “ Aftësi sociale dhe kompetenca Aftesi te mira te punes ne grup, i komunikushem dhe bashkveprues, aftesi te fituara nga puna ne terren si agjent shitjesh tek B-52, Patos. Aftësi organizative dhe kompetenca Aftesi te mira organizative dhe vendim marrese ne situta te ndryshme me klientet , te fituar si menxher i zones se Tiranes tek Kraco Aftësi teknike dhe kompetenca Aftesi teknike dhe informuese ne lidheje me sistemet ngrohje ftohje te fituar gjat experiences se punes tek Mitsubishi elektric Aftësi kompjuterike dhe kompetenca Njohje te pergjithshme per paketen Ms office, perdorimin e web mail, dhe perdorimin e internet. Aftësi të tjera dhe kompetenca Jam nje person I hapur per te mesuar gjera te reja, pershtatem shpejt kam eksperienca si shofer transport mallrash ushqimore dhe teknologjike. Leje drejtimi Leje drejtimi te klasit B (te katert); ne vazhdim te klasit C (te trete)

English

cv

Last Update: 2016-09-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:
Warning: Contains invisible HTML formatting

Add a translation

Search human translated sentencesUsers are now asking for help: prijsvormingsontwikkelingen (Dutch>Slovenian) | bệnh đau bao tử (Vietnamese>English) | thana (Albanian>German) | corpore presente (Latin>Italian) | nordic (Romanian>Czech) | induk (Malay>Chinese (Simplified)) | echandote de menos (Spanish>English) | crozes (French>English) | donde te fuiste (Spanish>Arabic) | detto cio (Italian>English) | hello my friends how are you (English>French) | kutti kamini (Hindi>English) | pagsubok ng buhay (Tagalog>Japanese) | sab theek ho jayega (Hindi>English) | sakit yang teruk (Malay>English)


Report Abuse  | About MyMemory   | Contact Us


MyMemory in your language: English  | ItalianoEspañolFrançaisDeutschPortuguêsNederlandsSvenskaРусский日本語汉语한국어Türkçe

We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK