MyMemory, World's Largest Translation Memory
Click to expand

Language pair: Click to swap content  Subject   
Ask Google

You searched for: makina gjermane te perdorura ne shitje ( Albanian - English )

    [ Turn off colors ]

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

English

Info

Albanian

makina gjermane te perdorura ne shitje

English

German Used cars for sale

Last Update: 2014-11-02
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Albanian

Makina

English

Machine

Last Update: 2015-03-26
Usage Frequency: 5
Quality:

Reference:

Albanian

Makina

English

opel

Last Update: 2014-10-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Gjuha gjermane

English

German language

Last Update: 2015-03-28
Usage Frequency: 3
Quality:

Reference:

Albanian

makina per pjese ssangyong rexton

English

Ssangyong REXTON cars for parts

Last Update: 2014-01-09
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Ai u takua me kancelaren gjermane Angela Merkel të enjten.

English

He met German Chancellor Angela Merkel on Thursday.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Disa makina u konfiskuan nga Blif, një kompani e lidhur me rastin.

English

Several vehicles were confiscated from Blif, a company connected to the case.

Last Update: 2013-07-04
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Makina ishte regjistruar në Turqi dhe qe pajtuar nga një firmë britanike.

English

The vehicle was registered in Turkey and was hired by a British firm.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Stërvitja përfshin 1, 700 forca speciale dhe 120 makina ushtarake.

English

The drill included 1,700 special force members and 120 army vehicles.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Më shumë se 70 makina, dhjetë dyqane dhe një bank u dëmtuan.

English

More than 70 cars, ten stores and one bank were damaged.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Në veriun e Shqipërisë, një ortek bllokoi të premten 13 makina.

English

In northern Albania, an avalanche stranded 13 cars on Friday.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

"Kisha planifikuar të blija pesë makina të reja për kompaninë.

English

"I was planning to buy five new cars for my company.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:
Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

Rreth 350, 000 makina në rrugë janë mbi 20 vjet të vjetra.

English

About 350,000 cars on the road are more than 20 years old.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Makina ishte parkuar në mjediset e Ministrisë së Kulturës në qendër të Prishtinës.

English

The car was parked in the Ministry of Culture compound in downtown Pristina.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Kompania që tani zotërohet nga Reno, njoftoi shitje rekord vitin e kaluar.

English

The company, now owned by Renault, posted record sales last year.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Sulmuesit thuhet se dolën nga dy makina të cilat bllokuan makinën e Pejkoviç.

English

The attackers reportedly came out of two cars that blocked Pejkovic's vehicle.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Agjensia e Privatizimit e Serbisë thotë se po vë në shitje makinabërësin Zastava.

English

Serbia's Privatisation Agency says it is putting carmaker Zastava up for sale.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Albumi do të dalë në shitje në të gjitha republikat ish- jugosllave.

English

The album will go on sale in all of the former Yugoslav republics.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

85, 000 pullat janë në shitje në çdo zyrë postare apo njësi të Romfilatelia.

English

The 85,000 stamps are available at any postal office or Romfilatelia units.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Autoriteti i Privatizimit i Rumanisë përcaktoi për shitje gjashtë ndërmarrje të mbrojtjes.

English

The overall capital of the six companies is around $6.3m.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Add a translation

Search human translated sentencesUsers are now asking for help: ضمائرهم (Arabic>Latvian) | ஒத்திசைக்கப்பட்ட (Tamil>Serbian) | panunupil sa oposisyon (Tagalog>English) | google terjemahan arab indonesia dengan harokat (Arabic>Indonesian) | beleidsfunctionarissen (Dutch>English) | keskitisleisiin (Finnish>Dutch) | anyeong ha sayo (Korean>English) | you are my sunshine (English>Latin) | mucocutaneous (English>Italian) | удостоверителен (Bulgarian>English) | 你要將這個網頁從你的電腦上傳到 (Chinese (Simplified)>Swedish) | se quinta (Spanish>English) | hallow (Spanish>Turkish) | simple perpose (English>Hindi) | terjemahkan kedalam bahasa inggris (Indonesian>English)


Report Abuse  | About MyMemory   | Contact Us


MyMemory in your language: English  | ItalianoEspañolFrançaisDeutschPortuguêsNederlandsSvenskaРусский日本語汉语한국어Türkçe

We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK