MyMemory, World's Largest Translation Memory
Click to expand

Language pair: Click to swap content  Subject   
Ask Google

You searched for: shum bukur ( Albanian - English )

    [ Turn off colors ]

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

English

Info

Albanian

bukur

English

of children

Last Update: 2013-01-29
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

e bukur

English

fair

Last Update: 2013-05-01
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

jeni shum bukur se krejt

English

you are very beautiful

Last Update: 2014-03-21
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

bukur shumm

English

Very Beautiful

Last Update: 2014-09-09
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

bukur cifti

English

coppia molto bella

Last Update: 2013-08-21
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Bukuroshe. Jeni shum e bukur.

English

you are beauticul

Last Update: 2015-06-05
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

esht 1 djal shum i bukur liza

English

Albanian to English translation

Last Update: 2012-12-14
Subject: Literary Translations
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

eshte 1 djale shum i bukur

English

une jam

Last Update: 2014-04-21
Subject: Literary Translations
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

shum shum mire

English

very very good

Last Update: 2013-01-22
Subject: Accounting
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

upa upa nit shum bukur kok mos gabo me la hahaha

English

kurgja

Last Update: 2015-06-01
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

gezuar per shum vjet

English

seit vielen Jahren

Last Update: 2015-04-08
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

jam shum i lumtur tani qe jam ne kontakt me ty

English

I am very happy now that I am in touch with you

Last Update: 2013-11-08
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

si e kalon diten sepse ti cohesh shum heret

English

as the day passes because you get up very early

Last Update: 2014-03-31
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Gruaja e bukur fiton lavdinë dhe njerëzit e dhunshëm grumbullojnë pasuri.
Proverbs 11.16

English

A gracious woman retaineth honour: and strong men retain riches.
Proverbs 11.16

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

jo un se kam pa gjupin e arianes,per mesuset shum mir esht ajo se keni menduar

English

mir is discussed Classifieds

Last Update: 2014-06-05
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Do të të zhveshin nga rrobat e tua dhe do të të marrin xhevahiret e tu të bukur.
Ezekial 23.26

English

They shall also strip thee out of thy clothes, and take away thy fair jewels.
Ezekial 23.26

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

Sa e bukur je dhe sa e hijshme je, o e dashura ime, me të gjitha ëndjet që siguron!
Song of Solomon 7.6

English

How fair and how pleasant art thou, O love, for delights!
Song of Solomon 7.6

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

Ju vraponit bukur; kush ju ka penguar që të mos i bindeni së vërtetës?
Galatians 5.6

English

For in Jesus Christ neither circumcision availeth anything, nor uncircumcision; but faith which worketh by love.
Galatians 5.6

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

Vajza ishte shumë e bukur, kujdesej për mbretin dhe i shërbente; por mbreti nuk e njohu.
1 Kings 1.4

English

And the damsel was very fair, and cherished the king, and ministered to him: but the king knew her not.
1 Kings 1.4

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

nuk ishte vajzë e bukur në parti vëllai i saj punon në bankë në perëndim rrugë

English

there was beautiful girl at the party her brother works at the bank on west street

Last Update: 2013-11-17
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Add a translation

Search human translated sentencesUsers are now asking for help: alch� (Italian>English) | currently (Georgian>German) | ijazah sarjana muda perubatan (Malay>English) | eu explico- lhe (Portuguese>English) | kook (English>Italian) | hanse (German>English) | naku tania (Swahili>English) | lobe frontal (French>Arabic) | ho finito la scuola di commercio (Italian>German) | o nosso amor esta escrito nas estrelas de deus (Portuguese>English) | operace (Czech>Romanian) | taik ikan (Malay>English) | voy a la gimnasio (Spanish>English) | terjemahkan kedalam bahasa inggris (Indonesian>English) | on (French>Greek)


Report Abuse  | About MyMemory   | Contact Us


MyMemory in your language: English  | ItalianoEspañolFrançaisDeutschPortuguêsNederlandsSvenskaРусский日本語汉语한국어Türkçe

We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK