MyMemory, World's Largest Translation Memory
Click to expand

Language pair: Click to swap content  Subject   
Ask Google

You searched for: cili eshte kryeqyteti i italis ( Albanian - Italian )

    [ Turn off colors ]

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Italian

Info

Albanian

Kryeqyteti

Italian

Capitale

Last Update: 2014-01-25
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Wikipedia

Albanian

Shamai pati si djalë Maonin, i cili ishte ati i Beth-Tsurit.
1 Chronicles 2.45

Italian

Figlio di Sammài: Maòn, che fu padre di Bet-Zur
1 Chronicles 2.45

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

''Mësues, cili është urdhërimi i madh i ligjit?''.
Matthew 22.36

Italian

«Maestro, qual è il più grande comandamento della legge?»
Matthew 22.36

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

Pastaj midis tyre filloi një grindje: cili prej tyre do të ishte më i madhi.
Luke 9.46

Italian

Frattanto sorse una discussione tra loro, chi di essi fosse il più grande
Luke 9.46

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

dhe ja, një njeri i quajtur Zake, i cili ishte kryetari i tagrambledhësve dhe ishte i pasur.
Luke 19.2

Italian

Ed ecco un uomo di nome Zaccheo, capo dei pubblicani e ricco
Luke 19.2

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

dhe Juda Iskarioti, i cili më pas e tradhëtoi.
Mark 3.19

Italian

e Giuda Iscariota, quello che poi lo tradì
Mark 3.19

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

Pastaj Moisiu u nda nga vjehrri i tij, i cili u kthye në vendin e vet.
Exodus 18.27

Italian

Poi Mosè congedò il suocero, il quale tornò al suo paese
Exodus 18.27

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

si po ia kalonNje dite ai do te kujtohet dhe do te te shkruaje. Dhe pikerisht ate dite do te kuptosh se ai nuk do te thote me asgje per ty. Ai eshte thjesht dikush,per te cilin humbe kohen tende, qe u perpoqe ta shikoje per mire, qe u perpoqe t'i lije pershtypje. Ai eshte thjesht nje tjeter kujtim Ai nuk ia vlejti..!!

Italian

Italiano

Last Update: 2014-08-12
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

drejtuar departamentit administrates publike.Prane ministrise se brendshme une ema jonuzi lindur ne tirane me 1.12.1992.Kam mbaruar studimet ne unversitetin bujqesor dega ekonomi - agrare viti 2012.Ju paraqes kete kerkes per te me krijuar mundsine per te punuar ne nje vend pune ku eshte e mundur nga ana e administrates publike.Bashkengjitur po ju paraqes cv time.Mbetem me shpres se kerkesa ime do merret parasysh me respekt ema jonuzi tirane 20.6.2013

Italian

Tradurre in linea

Last Update: 2013-06-20
Subject: General
Usage Frequency: 3
Quality:

Reference:

Albanian

Prandaj mos u bëni të pakujdesshëm, por kuptoni cili është vullneti i Zotit.
Ephesians 5.16

Italian

profittando del tempo presente, perché i giorni sono cattivi
Ephesians 5.16

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

i cili dëshiron që gjithë njerëzit të shpëtohen dhe t'ia arrijnë njohjes të së vërtetës.
1 Timothy 2.3

Italian

Questa è una cosa bella e gradita al cospetto di Dio, nostro salvatore
1 Timothy 2.3

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

i cili e dha veten si çmim për të gjithë, për dëshmim në kohën e caktuar,
1 Timothy 2.5

Italian

Uno solo, infatti, è Dio e uno solo il mediatore fra Dio e gli uomini, l'uomo Cristo Gesù
1 Timothy 2.5

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

i cili edhe na vulosi dhe na dha kaparin e Frymës në zemrat tona.
2 Corinthians 1.22

Italian

ci ha impresso il sigillo e ci ha dato la caparra dello Spirito Santo nei nostri cuori
2 Corinthians 1.22

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

i cili u dha për shkak të fyerjeve tona dhe u ringjall për justifikimin tonë.
Romans 4.25

Italian

il quale è stato messo a morte per i nostri peccati ed è stato risuscitato per la nostra giustificazione
Romans 4.25

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

i cili vdiq për ne kështu që, qofshim zgjuar qofshim fjetur, jetojmë bashkë me të.
1 Thessalonians 5.9

Italian

Poiché Dio non ci ha destinati alla sua collera ma all'acquisto della salvezza per mezzo del Signor nostro Gesù Cristo
1 Thessalonians 5.9

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

nga i cili merr emër çdo familje në qiejt dhe mbi tokë,
Ephesians 3.14

Italian

Per questo, dico, io piego le ginocchia davanti al Padre
Ephesians 3.14

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

''Mbretëria e qiejve i ngjan një mbreti, i cili përgatiti dasmën e të birit.
Matthew 22.2

Italian

«Il regno dei cieli è simile a un re che fece un banchetto di nozze per suo figlio
Matthew 22.2

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

Atëhere Jezusi e pyeti: ''Cili është emri yt?''. Dhe ai u përgjigj duke thënë: ''Unë quhëm Legjion, sepse jemi shumë''.
Mark 5.9

Italian

E gli domandò: «Come ti chiami?». «Mi chiamo Legione, gli rispose, perché siamo in molti»
Mark 5.9

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

Atëherë erdhi një tjetër i cili tha: "Zot, ja mina jote që e ruajta në një shami,
Luke 19.20

Italian

Venne poi anche l'altro e disse: Signore, ecco la tua mina, che ho tenuta riposta in un fazzoletto
Luke 19.20

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible
Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

Atëherë në sinagogën e tyre ishte një njeri i pushtuar nga një frymë e ndyrë, i cili filloi të bërtasë,
Mark 1.23

Italian

Allora un uomo che era nella sinagoga, posseduto da uno spirito immondo, si mise a gridare
Mark 1.23

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Add a translation

Search human translated sentencesUsers are now asking for help: shu hada habibi (Arabic>English) | tweepolige (Dutch>English) | orasan (Tagalog>Arabic) | it all upon you (English>Hindi) | ehara ahau i te maori tika aha (Maori>English) | tangohia ahau ki (Maori>Italian) | meddelanden (Swedish>Lithuanian) | how long are you staying in the uk (English>Spanish) | predvídateľnej (Slovak>German) | asante sana (Swahili>English) | carico di rottura di snervamento (Italian>English) | lumineer (English>German) | hindi ko kaya translate in english (Tagalog>English) | my memory (English>Tagalog)


Report Abuse  | About MyMemory   | Contact Us


MyMemory in your language: English  | ItalianoEspañolFrançaisDeutschPortuguêsNederlandsSvenskaРусский日本語汉语한국어Türkçe

We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK