MyMemory, World's Largest Translation Memory
Click to expand

Language pair: Click to swap content  Subject   
Ask Google

You searched for: shoqja me e mire per ty ( Albanian - Italian )

    [ Turn off colors ]

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Italian

Info

Albanian

me fal per gabimin e perkthimit

Italian

amico

Last Update: 2014-07-26
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

Albanian

un dua te qihem me ty te kenaqem mire

Italian

Voglio essere soddisfatti con voi qihem buona

Last Update: 2016-04-02
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

si jen mire

Italian

si jeni mire

Last Update: 2014-03-26
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

ju befte mire

Italian

JU befte mire

Last Update: 2015-07-26
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

MIRE PO TI ?

Italian

bene ma tu?

Last Update: 2015-02-02
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

jam i interesuar per pidh

Italian

smettere di chat più

Last Update: 2014-03-18
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

partitura per 15 pianoforti

Italian

score for 15 pianos

Last Update: 2013-01-11
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Sot do shkojm per eskursion ne pyll

Italian

Dizionario

Last Update: 2014-03-19
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Dedani tregtonte me ty veshje për të kalëruar.
Ezekial 27.20

Italian

Dedan trafficava con te in coperte di cavalli
Ezekial 27.20

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

ky vit per mua ka qene nje nga vitet me te bukura dhe me te veshtira te jetes time

Italian

Traduzione Italiano Inglese

Last Update: 2014-05-14
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

19 marzo asamlea generale per tutti i genitori alle ore 16 15 e iportante non mancare

Italian

9 marzo asamlea generale per tutti i genon mancare nitori alle ore

Last Update: 2013-03-26
Subject: Pharmaceuticals
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

si po ia kalonNje dite ai do te kujtohet dhe do te te shkruaje. Dhe pikerisht ate dite do te kuptosh se ai nuk do te thote me asgje per ty. Ai eshte thjesht dikush,per te cilin humbe kohen tende, qe u perpoqe ta shikoje per mire, qe u perpoqe t'i lije pershtypje. Ai eshte thjesht nje tjeter kujtim Ai nuk ia vlejti..!!

Italian

Italiano

Last Update: 2014-08-12
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

Fjalet qe mendoj cdo nate kur mbyll syte jane me mijera dhe te gjithave u buzeqesh vetem nje fytyre ne erresire:TI!Sepse ti je endrra ime, jeta ime, je arsyeja per te cilen Zoti me dergoi ne toke! hipnotizohem i teri prej teje, i mbyllja syte kur ti dikur me puthje qe mos verbohem nga drita jote dhe merja puthjen prej buzeve te tua mjalte si te ish ushqimi im pas 100 vitesh gjumi!E pra kjo je ti o shpirti im, kjo je ti gjithcka ti perfaqeson!Le te me thone njerezit qe jam i marre, E di, per ty kjo do te ishte pak, sepse ti meriton me shume, madje ti duhej te ishe nje pikture qe un te mundja te te adhuroja pa u trembur se dikush me vezhgon pas shpine!Dashuria ime s'ka kufij, sepse ajo ka vite perjetesia qe eshte larguar prej tyre, ajo ka prekur pafundesite e galaktikave me te pakonceptueshme sepse zemra ime eshte kaq e madhe, ndaj te fut ty te gjithen brenda, zemra ime madje sa nuk cahet prej teje, zemra ime te do ty si nje dhurate e cmuar,Ja kush je ti, ja edhe un, ja kush eshte dashuria qe me lidh pas teje me zinxhire ndjenjash dhe vetemohimi!Le te thone qe jam i cmendur, do i le ta thone prape, gjithmone, sepse un e di qe i tille jam, i cmendur, pas teje i marrosur, sepse ti je frymezimi im, je gjithcka qe kam pasur dhe do te kem brenda trurit!Te dua dhe nuk pyes perse jetohet, sepse e di qe vetem per TY! Te dua ♥!

Italian

Fjalet qe mendoj cdo nate kur mbyll syte jane me mijera dhe te gjithave u buzeqesh vetem nje fytyre ne erresire:TI!Sepse ti je endrra ime, jeta ime, je arsyeja per te cilen Zoti me dergoi ne toke! hipnotizohem i teri prej teje, i mbyllja syte kur ti dikur me puthje qe mos verbohem nga drita jote dhe merja puthjen prej buzeve te tua mjalte si te ish ushqimi im pas 100 vitesh gjumi!E pra kjo je ti o shpirti im, kjo je ti gjithcka ti perfaqeson!Le te me thone njerezit qe jam i marre, E di, per ty kjo do te ishte pak, sepse ti meriton me shume, madje ti duhej te ishe nje pikture qe un te mundja te te adhuroja pa u trembur se dikush me vezhgon pas shpine!Dashuria ime s'ka kufij, sepse ajo ka vite perjetesia qe eshte larguar prej tyre, ajo ka prekur pafundesite e galaktikave me te pakonceptueshme sepse zemra ime eshte kaq e madhe, ndaj te fut ty te gjithen brenda, zemra ime madje sa nuk cahet prej teje, zemra ime te do ty si nje dhurate e cmuar,Ja kush je ti, ja edhe un, ja kush eshte dashuria qe me lidh pas teje me zinxhire ndjenjash dhe vetemohimi!Le te thone qe jam i cmendur, do i le ta thone prape, gjithmone, sepse un e di qe i tille jam, i cmendur, pas teje i marrosur, sepse ti je frymezimi im, je gjithcka qe kam pasur dhe do te kem brenda trurit!Te dua dhe nuk pyes perse jetohet, sepse e di qe vetem per TY! Te dua ♥!

Last Update: 2014-06-08
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

Albanian

drejtuar departamentit administrates publike.Prane ministrise se brendshme une ema jonuzi lindur ne tirane me 1.12.1992.Kam mbaruar studimet ne unversitetin bujqesor dega ekonomi - agrare viti 2012.Ju paraqes kete kerkes per te me krijuar mundsine per te punuar ne nje vend pune ku eshte e mundur nga ana e administrates publike.Bashkengjitur po ju paraqes cv time.Mbetem me shpres se kerkesa ime do merret parasysh me respekt ema jonuzi tirane 20.6.2013

Italian

Tradurre in linea

Last Update: 2013-06-20
Subject: General
Usage Frequency: 3
Quality:

Reference:

Albanian

të cilën e përqafuan disa dhe dolën nga besimi. Hiri qoftë me ty! Amen!
1 Timothy 6.20

Italian

O Timòteo, custodisci il deposito; evita le chiacchiere profane e le obiezioni della cosiddetta scienza
1 Timothy 6.20

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

Arabia dhe tërë princat e Kedarit bënin tregti me ty, duke bërë me ty shkëmbime në qengja, deshë dhe cjep.
Ezekial 27.21

Italian

L'Arabia e tutti i prìncipi di Kedàr mercanteggiavano con te: trafficavano con te agnelli, montoni e capri
Ezekial 27.21

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

Dhe dikush i tha: ''Ja, nëna jote dhe vëllezërit e tu janë atje jashtë dhe duan të flasin me ty''.
Matthew 12.47

Italian

Qualcuno gli disse: «Ecco di fuori tua madre e i tuoi fratelli che vogliono parlarti»
Matthew 12.47

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

Herani, Kanehu, Edeni, tregtarët e Shebas, të Asirisë dhe të Kilmadit bënin tregti me ty.
Ezekial 27.23

Italian

Carran, Cannè, Eden, i mercanti di Saba, Assur, Kilmàd commerciavano con te
Ezekial 27.23

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Albanian

Megjithatë ju thoni: "Përse?" Sepse Zoti është dëshmitar midis teje dhe bashkëshortes së rinisë sate, ndaj së cilës je sjellë me pabesi, ndonëse ajo është shoqja jote dhe bashkëshorte e besëlidhjes sate.
Malachi 2.14

Italian

E chiedete: Perché? Perché il Signore è testimone fra te e la donna della tua giovinezza, che ora perfidamente tradisci, mentre essa è la tua consorte, la donna legata a te da un patto
Malachi 2.14

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible
Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

Mjafton që ti të këqyrësh me sytë e ty dhe do të shikosh shpërblimin e të pabesëve.
Psalms 91.8

Italian

Solo che tu guardi, con i tuoi occhi vedrai il castigo degli empi
Psalms 91.8

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

Some human translations with low relevance have been hidden.
Show low-relevance results.

Add a translation

Search human translated sentencesUsers are now asking for help: today i am not watch movie (English>Hindi) | present address (English>Tagalog) | nasikia nyege sana (Swahili>English) | ibilisi (Swahili>Spanish) | cara de poha (Portuguese>English) | demanding (English>Tagalog) | per cercare di risolvere (Italian>English) | hamp seed (Malay>English) | średnioprężnym (Polish>English) | khasna (Hindi>English) | militari (Maltese>French) | zuivere premie (Dutch>English) | saponinas (Portuguese>Italian) | rounder (English>Greek) | kabali meaning (Tamil>Telugu)


Report Abuse  | About MyMemory   | Contact Us


MyMemory in your language: English  | ItalianoEspañolFrançaisDeutschPortuguêsNederlandsSvenskaРусский日本語汉语한국어Türkçe

We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK