MyMemory, World's Largest Translation Memory
Click to expand

Language pair: Click to swap content  Subject   
Ask Google

You searched for: perkthim anglisht shqip give ( English - Albanian )

    [ Turn off colors ]

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

English

Albanian

Info

English

perkthim shqip italisht Gustao motore

Albanian

perkthim shqip Italisht Gustao motore

Last Update: 2016-01-19
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Anonymous

English

fjalor frengjisht translate shqip

Albanian

Letter of Sponsorship ( ose Cover Letter ) Dear Sir/Madam, This is a letter of sponsorship for my wife **** *****, in her application for the Canada settlement visa. Me quajne ….. …. , kam lindur ne Shqiperi, me ……….. Pasi kalova pjese e pare te jetes ne Shqiperi, ne moshen …vjecare u spostova ne …..ku kreva edhe studime e larta per …… Ne vitin …. emigrova ne Kanada, ku spostova te gjithe aktivitet e mia. Pasi kryerjes se te gjithe provedurave fitova te drejten te jem dhe jam qytetar kanadez qe prej 199… . Kam jetuar ne kanada prej …. vitesh, ku kam punuar si ….. prane kompanise . Me pas, ne vitin …… per arsye familjare u ktheva ne Shqiperi ne. Gjate kesaj periudhe u njoha edhe me Almen , gruan time te ardhshme… U martuam bashke ne 200.. , edhe pas 1 vit martese na erdhi ne jete djali yne …. . Tani qe konsoliduam familjen tone, pasi edhe djali kaloj vitin e pare te jetes, mendoj se ka ardhur koha qe une, kesaj radhe sebashku me familje time te kthehemi ne Kanada…ku te vazhdojme jeten dhe aktivitetet tona. Ne kanada do te pershtatemi lehte, pasi une sic ju shpjegova edhe me siper une kam eksperience jete te konsiderushme atje. Kjo perforcohet edhe nga fakti qe Alma eshte nje profesioniste ne rolin e bankieres, pasi ka reth … vite qe punon ne nje prej bankave me te njohura ne shqiperi, TiranaBank. Plus kesaj Alma eshte e diplomuar per ekonomi finance ne Universitetin e Tiranes. Do ju luteshim dhe do ishim shume te lumtur nqs ju te na mirekuptonit edhe te pranonit kerkesen (aplikimin) tone. Sinqerisht Andri Krastafillaku

Last Update: 2014-11-11
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

English

it would give me my hour kte

Albanian

o sibor kte serbin e pershendet seriali i fashem

Last Update: 2014-10-31
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

English

And I will give him the morning star.
Revelation 2.28

Albanian

Kush ka veshë, le të dëgjojë atë që Fryma u thotë kishave''.
Revelation 2.28

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

English

Polls give Crvenkovski a significant lead.

Albanian

Anketat i japin Crvenkovskit një kryesim të rëndësishëm.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

English

Give us day by day our daily bread.
Luke 11.3

Albanian

Na jep çdo ditë bukën tonë të nevojshme.
Luke 11.3

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

English

Tsigaridis is to give his testimony Thursday.

Albanian

Tsigaridis pritet të japë dëshminë e tij të enjten.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

English

These programmes will give them that chance.

Albanian

Këto programe do t' u japin këtë mundësi.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

English

The judges agreed to give him 30 more days.

Albanian

Gjykatësit ranë dakord t' i japin atij 30 ditë më shumë.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

English

Parliament must give the deployment final approval.

Albanian

Parlamenti duhet të japi miratimin përfundimtar të dërgimit.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

English

And they were glad, and covenanted to give him money.
Luke 22.5

Albanian

Ata u gëzuan dhe i premtuan t'i japin para.
Luke 22.5

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

English

Give them sorrow of heart, thy curse unto them.
Lamentations 3.65

Albanian

Bëji zemërgur, mallkimi yt qoftë mbi ta.
Lamentations 3.65

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

English

This would give them greater control over local affairs.

Albanian

Kjo do t' u japë atyre një kontroll më të madh mbi çështjet lokale.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

English

The LORD lift up his countenance upon thee, and give thee peace.
Numbers 6.26

Albanian

Zoti të kthejë fytyrën e tij mbi ty dhe të të sjellë paqe!".
Numbers 6.26

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible
Warning: Contains invisible HTML formatting

English

Only 5% of smokers plan to give up the habit.

Albanian

Vetëm 5% e duhanpirësve kanë në plan ta lënë zakonin.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:

English

"I can't give you an exact date.

Albanian

"Unë nuk mund t' ju jap ju një datë të saktë.

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference:
Warning: Contains invisible HTML formatting

English

Give ear to my words, O LORD, consider my meditation.
Psalms 5.1

Albanian

Vëru veshin fjalëve të mia, o Zot; dëgjo me vëmendje ankimin tim.
Psalms 5.1

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

English

And if any mischief follow, then thou shalt give life for life,
Exodus 21.23

Albanian

por po të jetë se rrjedh ndonjë dëm, do të japësh jetë për jetë,
Exodus 21.23

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

English

And thou shalt put into the ark the testimony which I shall give thee.
Exodus 25.16

Albanian

Dhe në arkë do të vësh Dëshminë që do të të jap.
Exodus 25.16

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible

English

And he said, Appoint me thy wages, and I will give it.
Genesis 30.28

Albanian

Pastaj tha: "Ma cakto pagesën tënde dhe unë do të ta jap".
Genesis 30.28

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Reference: Bible
Warning: Contains invisible HTML formatting

Add a translation

Search human translated sentencesUsers are now asking for help: bf film (Hindi>English) | google terjemahan bahasa daerah enrekang (Indonesian>Dutch) | bap beti ki chudai (Hindi>English) | oxhonyiweyo (Xhosa>French) | bidaka (Turkish>English) | mom ki chudai kahani (English>Hindi) | speech for father in law on his birthday (English>Gujarati) | stay blessed (English>Hindi) | hola que tal guapa (Spanish>English) | nag-uusap ba kayo ni ferdin (Tagalog>English) | perdonami se puoi (Italian>English) | tremovima (Serbian>French) | nødhjælpstiltag (Danish>English) | you make me mad (English>French) | app store (English>Swedish)


Report Abuse  | About MyMemory   | Contact Us


MyMemory in your language: English  | ItalianoEspañolFrançaisDeutschPortuguêsNederlandsSvenskaРусский日本語汉语한국어Türkçe

We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK