Alfabeti ne gjuhen ... - Albanian - English Traduzioni ed esempi
MyMemory, la memoria di traduzione più grande del mondo
Click to expand

Coppia linguistica: Click to swap content  Argomento   
Chiedi a Google

Hai cercato: alfabeti ne gjuhen angleze ( Albanese - Inglese )

    [ Disattiva i colori ]

Contributi umani

Da traduttori professionisti, imprese, pagine web e archivi di traduzione disponibili gratuitamente al pubblico.

Aggiungi una traduzione

Albanese

Inglese

Informazioni

Albanese

foljet ne gjuhen angleze

Inglese

verbs in English

Ultimo aggiornamento 2015-05-29
Argomento: Generale
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Riferimento: Anonimo

Albanese

foljet e parregullta ne gjuhen angleze

Inglese

irregular verbs in English

Ultimo aggiornamento 2014-10-07
Argomento: Generale
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Riferimento:

Albanese

Alfabeti

Inglese

Alphabet

Ultimo aggiornamento 2014-11-27
Frequenza di utilizzo: 6
Qualità:

Riferimento:

Albanese

alfabeti engisht

Inglese

Engish alphabet

Ultimo aggiornamento 2015-11-28
Argomento: Generale
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Riferimento:

Albanese

Gjuha angleze

Inglese

English language

Ultimo aggiornamento 2015-05-20
Frequenza di utilizzo: 28
Qualità:

Riferimento:

Albanese

alfabeti frangjisht

Inglese

frangjisht alphabet

Ultimo aggiornamento 2014-11-18
Argomento: Generale
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Riferimento:

Albanese

alfabeti anglisht si lexohet

Inglese

English alphabet as read

Ultimo aggiornamento 2016-03-01
Argomento: Generale
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Riferimento:

Albanese

Wikipedia:Gjuha angleze

Inglese

English language

Ultimo aggiornamento 2015-04-11
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Riferimento:

Albanese

alfabeti anglisht me perkthim shqip

Inglese

English alphabet with English translation

Ultimo aggiornamento 2016-04-25
Argomento: Generale
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Riferimento:

Albanese

alfabeti anglisht shqip si shkruhet

Inglese

English alphabet as written English

Ultimo aggiornamento 2015-10-10
Argomento: Generale
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Riferimento:

Albanese

alfabeti-anglisht-si-lexohet si shqiptohet

Inglese

listen

Ultimo aggiornamento 2014-11-25
Argomento: Generale
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Riferimento:

Albanese

cv Europass Curriculum Vitae Informacion Personal Emri / Mbiemri Ardenis Kerkoti Addresa Numri i shtëpisë 3 / apartamentit 2, Rruga Muhamed Deliu, 1000, Tiran, Shqipri Telefoni(at) Fiks: NA Celular: +355696666080 Fax E-mail ardeniskerkoti@gmai.com Shtetësia Shqiptar Data e lindjes 19/09/1991 Gjinia Mashkull Punësimi i dëshiruar / Fusha e punësimit Drejtues mjeti per transport njerzish dhe pajisjesh Eksperiencat e punësimit Data: 1/06/2013-vazhdim Uni Klima (Mitsubishi Electric) Sh.p.k Roli ose pozicioni i punës Teknik Sistemesh Kondicionimi Aktivitetet kryesore dhe përgjegjësitë Montim, Riparim ,Rinstalim.Expert ne montim dhe asistent riparues per sistemin VRF te kondicionimit. Emri dhe adresa e punëdhënsit Mitsubishi Electric, Kryqezimi 21 dhjetori, Tirane, Shqipri Lloji i binzesit ose sektori Data: 1/07/2012-1/5/2013 Sisteme ngrohje ftohje Patos Global Logistic Sh.p.k Roli ose pozicioni i punës Agjent Shitjesh Aktivitetet kryesore dhe përgjegjësitë Shitjen e produkteve ne kliente egzistus , dhe berjen e klienteve te rinj, ne zonen e Tiranes Emri dhe adresa e punëdhënsit Global logistic , aut Tr-Dr Km 5,Tirane , Shqipri Lloji i binzesit ose sektori Data: 1/09/2011-1/06/2012 Roli ose pozicioni i punës Distributor ushqimor Kraco Sh.p.k Menaxher zone ne Tirane Aktivitetet kryesore dhe përgjegjësitë Gjetjen e klienteve te rinj, mirmbajtjen e klienteve te vjeter , shitjen e produktit me target mujor , 6 mujor dhe 1 vjecar. Emri dhe adresa e punëdhënsit Krako Shpk, aut Tr-Dr km 10, Tirane, Shqipri Lloji i binzesit ose sektori Distributor ushqimor Data: 15/07/2010-1/6/2011 Roli ose pozicioni i punës B-52 Arstl Group Sh.p.k Agjent Shitjesh Aktivitetet kryesore dhe përgjegjësitë Shitjen e produkteve ne kliente egzistus , dhe berjen e klienteve te rinj,ne qarkun Elbasan dhe Korce Emri dhe adresa e punëdhënsit Lloji i binzesit ose sektori B-52 Arstl Group , Rr nacionale Tr- F.Kruj Km1,Tirane , Shqipri Distributor ushqimor Gjuha e nënës Përcaktoni gjuhën e nënës ( Shqip) Gjuhë të tjera Gjermanisht(ne kurs e siper ,Qendra e gjuheve te huaja Goethe-Institut) Anglisht nivel fillestar (njohes I gjuhes angleze ) Te folur Te shkruarit Te lexuarit Vetë vlerësimi A1 A1 A1 A2 A1 A1 A1 A1 A1 A1 A1 A2 Edukimi Universitet Edukimi Gjimnaz Viti : Tetor 2010-vazhdim Fakulteti inxineris Matematike &Inxhineri Fizike Viti Shtator 2006-2010 Qershor Gjimnazi “Halit Berzeshta “ Aftësi sociale dhe kompetenca Aftesi te mira te punes ne grup, i komunikushem dhe bashkveprues, aftesi te fituara nga puna ne terren si agjent shitjesh tek B-52, Patos. Aftësi organizative dhe kompetenca Aftesi te mira organizative dhe vendim marrese ne situta te ndryshme me klientet , te fituar si menxher i zones se Tiranes tek Kraco Aftësi teknike dhe kompetenca Aftesi teknike dhe informuese ne lidheje me sistemet ngrohje ftohje te fituar gjat experiences se punes tek Mitsubishi elektric Aftësi kompjuterike dhe kompetenca Njohje te pergjithshme per paketen Ms office, perdorimin e web mail, dhe perdorimin e internet. Aftësi të tjera dhe kompetenca Jam nje person I hapur per te mesuar gjera te reja, pershtatem shpejt kam eksperienca si shofer transport mallrash ushqimore dhe teknologjike. Leje drejtimi Leje drejtimi te klasit B (te katert); ne vazhdim te klasit C (te trete)

Inglese

cv

Ultimo aggiornamento 2016-09-06
Argomento: Generale
Frequenza di utilizzo: 1
Qualità:

Riferimento:
Attenzione: contiene formattazione HTML nascosta

Aggiungi una traduzione

Esegui la ricerca fra i contributi umaniCi sono utenti che chiedono aiuto: isabgol in malayalam (Inglese>Tamil) | como- se escreve-meu nome-beatriz-em-ingles (Portoghese>Inglese) | non capovolgere (Italiano>Inglese) | bf telugu (Hindi (indiano)>Inglese) | english to ilocano translate (Inglese>Tagalog) | amina koyim (Turco>Tedesco) | que pena e fecebooke (Portoghese>Italiano) | me alegro de que haga buen tiempo en escocia (Spagnolo>Inglese) | stiller (Turco>Inglese) | dengan segala hormatnya perkara di atas dirujuk (Malese>Inglese) | gametes occurs (Inglese>Cinese semplificato) | prety lady (Inglese>Polacco) | kapampangan (Inglese>Tagalog) | risky (Inglese>Tagalog)


Segnala un abuso  | Informazioni su MyMemory   | Contattaci


MyMemory nella tua lingua: English  | ItalianoEspañolFrançaisDeutschPortuguêsNederlandsSvenskaРусский日本語汉语한국어Türkçe

I cookie ci aiutano a fornire i nostri servizi. Utilizzando tali servizi, accetti l'utilizzo dei cookie da parte nostra. Maggiori informazioni. OK