MyMemory, World's Largest Translation Memory
Click to expand

Language pair: Click to swap content  Subject   
Ask Google

You searched for: makina gjermane te perdorura ne shitje    [ Turn off colors ]

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

English

Info

Makina

Machine

Last Update: 2014-03-27
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Wikipedia

makina per pjese ssangyong rexton

Ssangyong REXTON cars for parts

Last Update: 2014-01-09
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Anonymous

Disa makina u konfiskuan nga Blif, një kompani e lidhur me rastin.
http://www.setimes.com/

Several vehicles were confiscated from Blif, a company connected to the case.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2013-07-04
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Ai u takua me kancelaren gjermane Angela Merkel të enjten.
http://www.setimes.com/

He met German Chancellor Angela Merkel on Thursday.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Stërvitja përfshin 1, 700 forca speciale dhe 120 makina ushtarake.
http://www.setimes.com/

The drill included 1,700 special force members and 120 army vehicles.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Modeli më i shitur ishte Klio, me 5, 800 makina të shitura.
http://www.setimes.com/

The best-selling model was the Clio, with 5,800 cars sold.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Makina ishte regjistruar në Turqi dhe qe pajtuar nga një firmë britanike.
http://www.setimes.com/

The vehicle was registered in Turkey and was hired by a British firm.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Kompania që tani zotërohet nga Reno, njoftoi shitje rekord vitin e kaluar.
http://www.setimes.com/

The company, now owned by Renault, posted record sales last year.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Rreth 350, 000 makina në rrugë janë mbi 20 vjet të vjetra.
http://www.setimes.com/

About 350,000 cars on the road are more than 20 years old.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Makina, e operuar nga policia e OKB- së qe ndalur në portat e kompleksit.
http://www.setimes.com/

The car, operated by UN police, was stopped at the gates of the compound.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Sulmuesit thuhet se dolën nga dy makina të cilat bllokuan makinën e Pejkoviç.
http://www.setimes.com/

The attackers reportedly came out of two cars that blocked Pejkovic's vehicle.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

"Kosova nuk është në shitje," u shpreh Koshtunica.
http://www.setimes.com/

"Kosovo is not for sale," Kostunica said.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Warning: Contains invisible HTML formatting

Kancearja gjermane Angela Merkel e quajti atë "të papranueshëm".
http://www.setimes.com/

German Chancellor Angela Merkel calling it "unacceptable".
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Warning: Contains invisible HTML formatting

Mobtel dhe licensa e tij e punës do të vihen në shitje në prill.
http://www.setimes.com/

Mobtel and its operating license will be put up for sale in April.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Policia deklaroi se demonstruesit kanë sulmuar tre makina -- dy prej të cilave me shoferët brenda.
http://www.setimes.com/

Police say demonstrators attacked three cars -- two of them with drivers inside.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Më shumë se 70 makina, dhjetë dyqane dhe një bank u dëmtuan.
http://www.setimes.com/

More than 70 cars, ten stores and one bank were damaged.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

"Kisha planifikuar të blija pesë makina të reja për kompaninë.
http://www.setimes.com/

"I was planning to buy five new cars for my company.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Warning: Contains invisible HTML formatting

Sipas raporteve jozyrtare, një shitës armësh është arrestuar në Mitrovicë për shitje armësh ndaj subjekteve terroriste në rajonin e Serbisë jugore të Sanxhakut.
http://www.setimes.com/

According to unofficial reports, an arms dealer has been arrested in Mitrovica for selling arms to terror suspects in Serbia's southern region of Sandzak.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Midis listës së vënë për shitje janë një fabrikë prodhimi tullash, 20 fabrika të tjera, depo, një biznes veterinar dhe copa toke anembanë krahinës.
http://www.setimes.com/

Among the inventory put up for sale are a brick manufacturing plant, 20 other plants, warehouses, a veterinary business and plots of land throughout the province.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Makina ishte parkuar në mjediset e Ministrisë së Kulturës në qendër të Prishtinës.
http://www.setimes.com/

The car was parked in the Ministry of Culture compound in downtown Pristina.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Add a translation