MyMemory, World's Largest Translation Memory
Click to expand

Language pair: Click to swap content  Subject   
Ask Google

You searched for: makina gjermane te perdorura ne shitje    [ Turn off colors ]

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

English

Info

makina gjermane te perdorura ne shitje

German Used cars for sale

Last Update: 2014-05-28
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Anonymous

Makina

Machine

Last Update: 2014-07-02
Usage Frequency: 3
Quality:
Reference: Wikipedia

makina per pjese ssangyong rexton

Ssangyong REXTON cars for parts

Last Update: 2014-01-09
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Anonymous

Po mundohem te perkthej ne goole translation

English Italian translation

Last Update: 2014-03-27
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Anonymous

Gjykata e Larte e Libise pritet te vendose mbi ankimin ne nentor.
http://www.setimes.com/

Libya's Supreme Court is expected to rule on an appeal in November.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

jam ne pune kam pak kohe te lire,

jam ne pune kam pak kohe te lire,nt

Last Update: 2013-03-16
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Anonymous

Ai konfirmoi planet per krijimin e nje agjencie qeveritare per te trajtuar posacerisht ceshtjet ne lidhje me terrorizmin.
http://www.setimes.com/

He confirmed plans to establish a government agency to deal specifically with terrorism-related issues.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Ligji me pas do t' u dergohet parlamenteve te njesive dhe atij qendror ne BiH per miratim.
http://www.setimes.com/

The bill would be then forwarded to the entity and central parliaments in BiH for approval.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Miratimi i tij eshte nje prej kerkesave per fillimin e bisedimeve te SAA- se me BE- ne.
http://www.setimes.com/

Its adoption is one of the requirements for starting SAA talks with the EU.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Marreveshja e propozuar do te ndihmoje ne garantimin e sigurise kufitare dhe luften kunder terrorizmit ne rajon, tha ministri.
http://www.setimes.com/

The proposed deal would help ensure border security and combat terrorism in the region, the minister said.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Ai tha se vendi do te qendroje ne rrugen e demokratizimit dhe reformave pavaresisht se c' fare vendimi merr BE.
http://www.setimes.com/

He said the country would stay the course of democratisation and reform regardless of what decision the EU makes.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Paketa legjislative synon berjen e gjyqesorit vendas te pavarur dhe me te efektshem, si dhe ne lehtesimin e procedurave per rikthimin e pasurive ne vend.
http://www.setimes.com/

The legislative package is aimed at making the domestic judiciary independent and more efficient, as well as simplifying property restitution procedures in the country.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2013-01-27
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Dy te tjeret, Milan Lukic dhe Oliver Kersmanovic, u gjykuan ne mungese dhe moren denime prej 20 vjet burgim.
http://www.setimes.com/

The other two, Milan Lukic and Oliver Krsmanovic, were tried in absentia and received 20-year sentences.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

"Kosova nuk është në shitje," u shpreh Koshtunica.
http://www.setimes.com/

"Kosovo is not for sale," Kostunica said.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Warning: Contains invisible HTML formatting

Bullgaria renditet me lart, ne vendin e 12- te.
http://www.setimes.com/

Bulgaria ranks highest, in 12th position.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Nje shperthim bombe ne nje shesh ne qender te qytetit Cesme me 10 korrik plagosi 20 persona.
http://www.setimes.com/

A bomb explosion in a central square in the town of Cesme on 10 July injured 20 people.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Ne lajme te tjera, Kryeministri Sali Berisha njoftoi te merkuren ristrukturimin e gjyqesorit, vecanerisht te akuzes.
http://www.setimes.com/

In other news, Prime Minister Sali Berisha announced on Wednesday to restructure the judiciary, particularly the prosecution.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Qeveria e njesise ne Federaten e BiH- se i miratoi ndryshimet ligjore te enjten.
http://www.setimes.com/

The entity government in the Federation of BiH endorsed the legal changes Thursday.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Dhe ne kemi besim për ju te Zoti, se gjërat që ju porositëm po i bëni dhe do t'i bëni.
2 Thessalonians 3.3

But the Lord is faithful, who shall stablish you, and keep you from evil.
2 Thessalonians 3.3

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Kështu ligji qe mësuesi ynë për te Krishti, që ne të shfajësohemi me anë të besimit.
Galatians 3.23

But before faith came, we were kept under the law, shut up unto the faith which should afterwards be revealed.
Galatians 3.23

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Add a translation