MyMemory, World's Largest Translation Memory
Click to expand

Language pair: Click to swap content  Subject   
Ask Google

You searched for: makina gjermane te perdorura ne shitje    [ Turn off colors ]

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

English

Info

makina gjermane te perdorura ne shitje

German Used cars for sale

Last Update: 2014-11-02
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Anonymous

Makina

Machine

Last Update: 2014-11-09
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Wikipedia

Makina

opel

Last Update: 2014-10-06
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Wikipedia

Gjuha gjermane

German language

Last Update: 2014-10-08
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Wikipedia

makina per pjese ssangyong rexton

Ssangyong REXTON cars for parts

Last Update: 2014-01-09
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Anonymous

Ai u takua me kancelaren gjermane Angela Merkel të enjten.
http://www.setimes.com/

He met German Chancellor Angela Merkel on Thursday.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Disa makina u konfiskuan nga Blif, një kompani e lidhur me rastin.
http://www.setimes.com/

Several vehicles were confiscated from Blif, a company connected to the case.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2013-07-04
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Stërvitja përfshin 1, 700 forca speciale dhe 120 makina ushtarake.
http://www.setimes.com/

The drill included 1,700 special force members and 120 army vehicles.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Modeli më i shitur ishte Klio, me 5, 800 makina të shitura.
http://www.setimes.com/

The best-selling model was the Clio, with 5,800 cars sold.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Makina ishte regjistruar në Turqi dhe qe pajtuar nga një firmë britanike.
http://www.setimes.com/

The vehicle was registered in Turkey and was hired by a British firm.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Kompania që tani zotërohet nga Reno, njoftoi shitje rekord vitin e kaluar.
http://www.setimes.com/

The company, now owned by Renault, posted record sales last year.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Makina, e operuar nga policia e OKB- së qe ndalur në portat e kompleksit.
http://www.setimes.com/

The car, operated by UN police, was stopped at the gates of the compound.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

"Kosova nuk është në shitje," u shpreh Koshtunica.
http://www.setimes.com/

"Kosovo is not for sale," Kostunica said.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com
Warning: Contains invisible HTML formatting

Rreth 350, 000 makina në rrugë janë mbi 20 vjet të vjetra.
http://www.setimes.com/

About 350,000 cars on the road are more than 20 years old.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Sulmuesit thuhet se dolën nga dy makina të cilat bllokuan makinën e Pejkoviç.
http://www.setimes.com/

The attackers reportedly came out of two cars that blocked Pejkovic's vehicle.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Kancearja gjermane Angela Merkel e quajti atë "të papranueshëm".
http://www.setimes.com/

German Chancellor Angela Merkel calling it "unacceptable".
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com
Warning: Contains invisible HTML formatting

Makina me deputetët u lejua të shkonte por policia sulmoi gazetarin dhe i theu atij kamerën.
http://www.setimes.com/

The car with the MPs was allowed to go, but the police attacked the journalist and broke his camera.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Mobtel dhe licensa e tij e punës do të vihen në shitje në prill.
http://www.setimes.com/

Mobtel and its operating license will be put up for sale in April.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Kancelarja gjermane Angela Markel e quajti dënimin "të tmerrshëm".
http://www.setimes.com/

German Chancellor Angela Merkel called the sentence "terrible".
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com
Warning: Contains invisible HTML formatting

Policia deklaroi se demonstruesit kanë sulmuar tre makina -- dy prej të cilave me shoferët brenda.
http://www.setimes.com/

Police say demonstrators attacked three cars -- two of them with drivers inside.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Add a translation