MyMemory, World's Largest Translation Memory
Click to expand

Language pair: Click to swap content  Subject   
Ask Google

You searched for: cili eshte kryeqyteti i italis    [ Turn off colors ]

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Italian

Info

Kryeqyteti

Capitale

Last Update: 2014-01-25
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Wikipedia

ku eshte ai
2 Chronicles 34.33

Giosia rimosse tutti gli abomini da tutti i territori appartenenti agli Israeliti; costrinse quanti si trovavano in Israele a servire il Signore loro Dio. Finché egli visse non desistettero dal seguire il Signore, Dio dei loro padri
2 Chronicles 34.33

Last Update: 2013-03-02
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Shamai pati si djalë Maonin, i cili ishte ati i Beth-Tsurit.
1 Chronicles 2.45

Figlio di Sammài: Maòn, che fu padre di Bet-Zur
1 Chronicles 2.45

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Dhe midis tyre lindi edhe një grindje se cili nga ata duhej të konsiderohej më i madhi.
Luke 22.24

Sorse anche una discussione, chi di loro poteva esser considerato il più grande
Luke 22.24

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Pastaj midis tyre filloi një grindje: cili prej tyre do të ishte më i madhi.
Luke 9.46

Frattanto sorse una discussione tra loro, chi di essi fosse il più grande
Luke 9.46

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

dhe ja, një njeri i quajtur Zake, i cili ishte kryetari i tagrambledhësve dhe ishte i pasur.
Luke 19.2

Ed ecco un uomo di nome Zaccheo, capo dei pubblicani e ricco
Luke 19.2

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

''Mësues, cili është urdhërimi i madh i ligjit?''.
Matthew 22.36

«Maestro, qual è il più grande comandamento della legge?»
Matthew 22.36

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

dhe Juda Iskarioti, i cili më pas e tradhëtoi.
Mark 3.19

e Giuda Iscariota, quello che poi lo tradì
Mark 3.19

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Por kjo nuk i pëlqeu aspak Jonas, i cili u zemërua.
Jonah 4.1

Ma Giona ne provò grande dispiacere e ne fu indispettito
Jonah 4.1

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Pastaj Moisiu u nda nga vjehrri i tij, i cili u kthye në vendin e vet.
Exodus 18.27

Poi Mosè congedò il suocero, il quale tornò al suo paese
Exodus 18.27

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

drejtuar departamentit administrates publike.Prane ministrise se brendshme une ema jonuzi lindur ne tirane me 1.12.1992.Kam mbaruar studimet ne unversitetin bujqesor dega ekonomi - agrare viti 2012.Ju paraqes kete kerkes per te me krijuar mundsine per te punuar ne nje vend pune ku eshte e mundur nga ana e administrates publike.Bashkengjitur po ju paraqes cv time.Mbetem me shpres se kerkesa ime do merret parasysh me respekt ema jonuzi tirane 20.6.2013

Tradurre in linea

Last Update: 2013-06-20
Subject: General
Usage Frequency: 2
Quality:
Reference: Anonymous

si po ia kalonNje dite ai do te kujtohet dhe do te te shkruaje. Dhe pikerisht ate dite do te kuptosh se ai nuk do te thote me asgje per ty. Ai eshte thjesht dikush,per te cilin humbe kohen tende, qe u perpoqe ta shikoje per mire, qe u perpoqe t'i lije pershtypje. Ai eshte thjesht nje tjeter kujtim Ai nuk ia vlejti..!!

Italiano Inglese

Last Update: 2013-06-10
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Anonymous

i cili dëshiron që gjithë njerëzit të shpëtohen dhe t'ia arrijnë njohjes të së vërtetës.
1 Timothy 2.3

Questa è una cosa bella e gradita al cospetto di Dio, nostro salvatore
1 Timothy 2.3

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

i cili vdiq për ne kështu që, qofshim zgjuar qofshim fjetur, jetojmë bashkë me të.
1 Thessalonians 5.9

Poiché Dio non ci ha destinati alla sua collera ma all'acquisto della salvezza per mezzo del Signor nostro Gesù Cristo
1 Thessalonians 5.9

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

i cili u dha për shkak të fyerjeve tona dhe u ringjall për justifikimin tonë.
Romans 4.25

il quale è stato messo a morte per i nostri peccati ed è stato risuscitato per la nostra giustificazione
Romans 4.25

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

i cili edhe na vulosi dhe na dha kaparin e Frymës në zemrat tona.
2 Corinthians 1.22

ci ha impresso il sigillo e ci ha dato la caparra dello Spirito Santo nei nostri cuori
2 Corinthians 1.22

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

nga i cili merr emër çdo familje në qiejt dhe mbi tokë,
Ephesians 3.14

Per questo, dico, io piego le ginocchia davanti al Padre
Ephesians 3.14

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Prandaj mos u bëni të pakujdesshëm, por kuptoni cili është vullneti i Zotit.
Ephesians 5.16

profittando del tempo presente, perché i giorni sono cattivi
Ephesians 5.16

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Atëherë erdhi një tjetër i cili tha: "Zot, ja mina jote që e ruajta në një shami,
Luke 19.20

Venne poi anche l'altro e disse: Signore, ecco la tua mina, che ho tenuta riposta in un fazzoletto
Luke 19.20

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:
Warning: Contains invisible HTML formatting

Judën, vëllanë e Jakobit dhe Judën Iskariot, i cili u bë tradhtar.
Luke 6.16

Giuda di Giacomo e Giuda Iscariota, che fu il traditore
Luke 6.16

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Add a translation