MyMemory, World's Largest Translation Memory
Click to expand

Language pair: Click to swap content  Subject   
Ask Google

You searched for: shoqja me e mire per ty    [ Turn off colors ]

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Italian

Info

si jen mire

si jeni mire

Last Update: 2014-03-26
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Anonymous

te thash kom qef me kan mir me ty far gjuhe fol ti a

ti ho detto vorrei stare bene con te, che lingua parli?

Last Update: 2012-03-30
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

jam i interesuar per pidh

smettere di chat più

Last Update: 2014-03-18
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Anonymous

partitura per 15 pianoforti

score for 15 pianos

Last Update: 2013-01-11
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Sot do shkojm per eskursion ne pyll

Dizionario

Last Update: 2014-03-19
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Wikipedia

Dedani tregtonte me ty veshje për të kalëruar.
Ezekial 27.20

Dedan trafficava con te in coperte di cavalli
Ezekial 27.20

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

ky vit per mua ka qene nje nga vitet me te bukura dhe me te veshtira te jetes time

Traduzione Italiano Inglese

Last Update: 2014-05-14
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Anonymous

19 marzo asamlea generale per tutti i genitori alle ore 16 15 e iportante non mancare

9 marzo asamlea generale per tutti i genon mancare nitori alle ore

Last Update: 2013-03-26
Subject: Pharmaceuticals
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Anonymous

Do të të përgjigjem ty dhe miqve të tu bashkë me ty.
Job 35.4

Risponderò a te con discorsi e ai tuoi amici insieme con te
Job 35.4

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Mos vallë nga frika që ka prej teje ai ndëshkon dhe hyn në gjyq me ty?
Job 22.4

Forse per la tua pietà ti punisce e ti convoca in giudizio
Job 22.4

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Qofshin vetëm për ty dhe jo për të huajtë bashkë me ty.
Proverbs 5.17

ma siano per te solo e non per degli estranei insieme a te
Proverbs 5.17

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Fjalet qe mendoj cdo nate kur mbyll syte jane me mijera dhe te gjithave u buzeqesh vetem nje fytyre ne erresire:TI!Sepse ti je endrra ime, jeta ime, je arsyeja per te cilen Zoti me dergoi ne toke! hipnotizohem i teri prej teje, i mbyllja syte kur ti dikur me puthje qe mos verbohem nga drita jote dhe merja puthjen prej buzeve te tua mjalte si te ish ushqimi im pas 100 vitesh gjumi!E pra kjo je ti o shpirti im, kjo je ti gjithcka ti perfaqeson!Le te me thone njerezit qe jam i marre, E di, per ty kjo do te ishte pak, sepse ti meriton me shume, madje ti duhej te ishe nje pikture qe un te mundja te te adhuroja pa u trembur se dikush me vezhgon pas shpine!Dashuria ime s'ka kufij, sepse ajo ka vite perjetesia qe eshte larguar prej tyre, ajo ka prekur pafundesite e galaktikave me te pakonceptueshme sepse zemra ime eshte kaq e madhe, ndaj te fut ty te gjithen brenda, zemra ime madje sa nuk cahet prej teje, zemra ime te do ty si nje dhurate e cmuar,Ja kush je ti, ja edhe un, ja kush eshte dashuria qe me lidh pas teje me zinxhire ndjenjash dhe vetemohimi!Le te thone qe jam i cmendur, do i le ta thone prape, gjithmone, sepse un e di qe i tille jam, i cmendur, pas teje i marrosur, sepse ti je frymezimi im, je gjithcka qe kam pasur dhe do te kem brenda trurit!Te dua dhe nuk pyes perse jetohet, sepse e di qe vetem per TY! Te dua ♥!

Fjalet qe mendoj cdo nate kur mbyll syte jane me mijera dhe te gjithave u buzeqesh vetem nje fytyre ne erresire:TI!Sepse ti je endrra ime, jeta ime, je arsyeja per te cilen Zoti me dergoi ne toke! hipnotizohem i teri prej teje, i mbyllja syte kur ti dikur me puthje qe mos verbohem nga drita jote dhe merja puthjen prej buzeve te tua mjalte si te ish ushqimi im pas 100 vitesh gjumi!E pra kjo je ti o shpirti im, kjo je ti gjithcka ti perfaqeson!Le te me thone njerezit qe jam i marre, E di, per ty kjo do te ishte pak, sepse ti meriton me shume, madje ti duhej te ishe nje pikture qe un te mundja te te adhuroja pa u trembur se dikush me vezhgon pas shpine!Dashuria ime s'ka kufij, sepse ajo ka vite perjetesia qe eshte larguar prej tyre, ajo ka prekur pafundesite e galaktikave me te pakonceptueshme sepse zemra ime eshte kaq e madhe, ndaj te fut ty te gjithen brenda, zemra ime madje sa nuk cahet prej teje, zemra ime te do ty si nje dhurate e cmuar,Ja kush je ti, ja edhe un, ja kush eshte dashuria qe me lidh pas teje me zinxhire ndjenjash dhe vetemohimi!Le te thone qe jam i cmendur, do i le ta thone prape, gjithmone, sepse un e di qe i tille jam, i cmendur, pas teje i marrosur, sepse ti je frymezimi im, je gjithcka qe kam pasur dhe do te kem brenda trurit!Te dua dhe nuk pyes perse jetohet, sepse e di qe vetem per TY! Te dua ♥!

Last Update: 2014-06-08
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

"InLavoro Spa", agenzia per il lavoro, seleziona, per azienda cliente, n.3 operai magazzinieri capoturno nel settore delle spedizioni.

colecisti distesa con rilievo di almeno due millimetriche formazioni iperecogene adese alle pareti non mobili al decubito compatibili con a polipi

Last Update: 2014-02-02
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Anonymous
Warning: Contains invisible HTML formatting

drejtuar departamentit administrates publike.Prane ministrise se brendshme une ema jonuzi lindur ne tirane me 1.12.1992.Kam mbaruar studimet ne unversitetin bujqesor dega ekonomi - agrare viti 2012.Ju paraqes kete kerkes per te me krijuar mundsine per te punuar ne nje vend pune ku eshte e mundur nga ana e administrates publike.Bashkengjitur po ju paraqes cv time.Mbetem me shpres se kerkesa ime do merret parasysh me respekt ema jonuzi tirane 20.6.2013

Tradurre in linea

Last Update: 2013-06-20
Subject: General
Usage Frequency: 3
Quality:
Reference: Anonymous

si po ia kalonNje dite ai do te kujtohet dhe do te te shkruaje. Dhe pikerisht ate dite do te kuptosh se ai nuk do te thote me asgje per ty. Ai eshte thjesht dikush,per te cilin humbe kohen tende, qe u perpoqe ta shikoje per mire, qe u perpoqe t'i lije pershtypje. Ai eshte thjesht nje tjeter kujtim Ai nuk ia vlejti..!!

Italiano Inglese

Last Update: 2013-06-10
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Anonymous

Paqja me ty. Të përshëndesin miqtë. Përshëndeti miqtë një për një.
3 John 1.13

Molte cose avrei da scriverti, ma non voglio farlo con inchiostro e penna
3 John 1.13

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

të cilën e përqafuan disa dhe dolën nga besimi. Hiri qoftë me ty! Amen!
1 Timothy 6.20

O Timòteo, custodisci il deposito; evita le chiacchiere profane e le obiezioni della cosiddetta scienza
1 Timothy 6.20

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Dhe ja, iu afrua dikush dhe i tha: ''Mësues i mirë, çfarë të mire duhet të bëj që të kem jetë të përjetshme?''.
Matthew 19.16

Ed ecco un tale gli si avvicinò e gli disse: «Maestro, che cosa devo fare di buono per ottenere la vita eterna?»
Matthew 19.16

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Herani, Kanehu, Edeni, tregtarët e Shebas, të Asirisë dhe të Kilmadit bënin tregti me ty.
Ezekial 27.23

Carran, Cannè, Eden, i mercanti di Saba, Assur, Kilmàd commerciavano con te
Ezekial 27.23

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Megjithatë ju thoni: "Përse?" Sepse Zoti është dëshmitar midis teje dhe bashkëshortes së rinisë sate, ndaj së cilës je sjellë me pabesi, ndonëse ajo është shoqja jote dhe bashkëshorte e besëlidhjes sate.
Malachi 2.14

E chiedete: Perché? Perché il Signore è testimone fra te e la donna della tua giovinezza, che ora perfidamente tradisci, mentre essa è la tua consorte, la donna legata a te da un patto
Malachi 2.14

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:
Warning: Contains invisible HTML formatting

Some human translations with low relevance have been hidden.
Show low-relevance results.

Add a translation