MyMemory, World's Largest Translation Memory
Click to expand

Language pair: Click to swap content  Subject   
Ask Google

You searched for: shoqja me e mire per ty    [ Turn off colors ]

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Italian

Info

si jen mire

si jeni mire

Last Update: 2014-03-26
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Anonymous

jam i interesuar per pidh

smettere di chat più

Last Update: 2014-03-18
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Anonymous

partitura per 15 pianoforti

score for 15 pianos

Last Update: 2013-01-11
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Sot do shkojm per eskursion ne pyll

Dizionario

Last Update: 2014-03-19
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Wikipedia

Dedani tregtonte me ty veshje për të kalëruar.
Ezekial 27.20

Dedan trafficava con te in coperte di cavalli
Ezekial 27.20

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

19 marzo asamlea generale per tutti i genitori alle ore 16 15 e iportante non mancare

9 marzo asamlea generale per tutti i genon mancare nitori alle ore

Last Update: 2013-03-26
Subject: Pharmaceuticals
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Anonymous

drejtuar departamentit administrates publike.Prane ministrise se brendshme une ema jonuzi lindur ne tirane me 1.12.1992.Kam mbaruar studimet ne unversitetin bujqesor dega ekonomi - agrare viti 2012.Ju paraqes kete kerkes per te me krijuar mundsine per te punuar ne nje vend pune ku eshte e mundur nga ana e administrates publike.Bashkengjitur po ju paraqes cv time.Mbetem me shpres se kerkesa ime do merret parasysh me respekt ema jonuzi tirane 20.6.2013

Tradurre in linea

Last Update: 2013-06-20
Subject: General
Usage Frequency: 2
Quality:
Reference: Anonymous

si po ia kalonNje dite ai do te kujtohet dhe do te te shkruaje. Dhe pikerisht ate dite do te kuptosh se ai nuk do te thote me asgje per ty. Ai eshte thjesht dikush,per te cilin humbe kohen tende, qe u perpoqe ta shikoje per mire, qe u perpoqe t'i lije pershtypje. Ai eshte thjesht nje tjeter kujtim Ai nuk ia vlejti..!!

Italiano Inglese

Last Update: 2013-06-10
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Anonymous

I nderuar profesor Me quajn eriona zahari,jam nje vajz nga shqiperia qe ka studiuar ne fakultetin e shkencave te natyres dega fizik ne tiran.kam paraqitur dokumentat e mia per njohjen e shkolles ne universitetin e bolonjes,konkretisht profesores elisa e cila pasi analizoj te gjitha provimet e programin mesimor qe un kam studiuar,per te njohur shkollen time mjaftonte vetem tesi qe un duhet te jap.pas nje bashkebisedimi me profesoreshen elisa ne lidhje me tesi,un i paraqita kerkesen time ne lidhje me akumentin qe un doja te trajtoja ne tesi,do te me pelqente te trajtoja ndonje arkument nga fizika nukleare,do te isha shum e nderuar sikur te me sygjeroni ju argumentin dhe te ishit ju profesori im per zhvillimin e tesit

Classifieds Italian translation

Last Update: 2013-02-23
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Anonymous

Fjalet qe mendoj cdo nate kur mbyll syte jane me mijera dhe te gjithave u buzeqesh vetem nje fytyre ne erresire:TI!Sepse ti je endrra ime, jeta ime, je arsyeja per te cilen Zoti me dergoi ne toke! hipnotizohem i teri prej teje, i mbyllja syte kur ti dikur me puthje qe mos verbohem nga drita jote dhe merja puthjen prej buzeve te tua mjalte si te ish ushqimi im pas 100 vitesh gjumi!E pra kjo je ti o shpirti im, kjo je ti gjithcka ti perfaqeson!Le te me thone njerezit qe jam i marre, E di, per ty kjo do te ishte pak, sepse ti meriton me shume, madje ti duhej te ishe nje pikture qe un te mundja te te adhuroja pa u trembur se dikush me vezhgon pas shpine!Dashuria ime s'ka kufij, sepse ajo ka vite perjetesia qe eshte larguar prej tyre, ajo ka prekur pafundesite e galaktikave me te pakonceptueshme sepse zemra ime eshte kaq e madhe, ndaj te fut ty te gjithen brenda, zemra ime madje sa nuk cahet prej teje, zemra ime te do ty si nje dhurate e cmuar,Ja kush je ti, ja edhe un, ja kush eshte dashuria qe me lidh pas teje me zinxhire ndjenjash dhe vetemohimi!Le te thone qe jam i cmendur, do i le ta thone prape, gjithmone, sepse un e di qe i tille jam, i cmendur, pas teje i marrosur, sepse ti je frymezimi im, je gjithcka qe kam pasur dhe do te kem brenda trurit!Te dua dhe nuk pyes perse jetohet, sepse e di qe vetem per TY! Te dua ♥!

Annunci traduzione in italiano

Last Update: 2013-02-13
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Për këtë arsye po të kujtoj ta zgjosh dhuntinë e Perëndisë që është në ty me anë të vënies së duarve të mia.
2 Timothy 1.5

Mi ricordo infatti della tua fede schietta, fede che fu prima nella tua nonna Lòide, poi in tua madre Eunìce e ora, ne sono certo, anche in te
2 Timothy 1.5

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

të cilën e përqafuan disa dhe dolën nga besimi. Hiri qoftë me ty! Amen!
1 Timothy 6.20

O Timòteo, custodisci il deposito; evita le chiacchiere profane e le obiezioni della cosiddetta scienza
1 Timothy 6.20

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Dhe ja, iu afrua dikush dhe i tha: ''Mësues i mirë, çfarë të mire duhet të bëj që të kem jetë të përjetshme?''.
Matthew 19.16

Ed ecco un tale gli si avvicinò e gli disse: «Maestro, che cosa devo fare di buono per ottenere la vita eterna?»
Matthew 19.16

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Dhe dikush i tha: ''Ja, nëna jote dhe vëllezërit e tu janë atje jashtë dhe duan të flasin me ty''.
Matthew 12.47

Qualcuno gli disse: «Ecco di fuori tua madre e i tuoi fratelli che vogliono parlarti»
Matthew 12.47

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Sa për ty, për shkak të gjakut të besëlidhjes sime me ty, i çlirova robërit e tu nga gropa pa ujë.
Zechariah 9.11

Quanto a te, per il sangue dell'alleanza con te, estrarrò i tuoi prigionieri dal pozzo senz'acqua
Zechariah 9.11

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Arabia dhe tërë princat e Kedarit bënin tregti me ty, duke bërë me ty shkëmbime në qengja, deshë dhe cjep.
Ezekial 27.21

L'Arabia e tutti i prìncipi di Kedàr mercanteggiavano con te: trafficavano con te agnelli, montoni e capri
Ezekial 27.21

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Herani, Kanehu, Edeni, tregtarët e Shebas, të Asirisë dhe të Kilmadit bënin tregti me ty.
Ezekial 27.23

Carran, Cannè, Eden, i mercanti di Saba, Assur, Kilmàd commerciavano con te
Ezekial 27.23

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Do t'i jap gjithashtu tokës të pijë nga rrjedha e gjakut tënd, deri te malet, dhe shtretërit e lumenjve do të mbushen me ty.
Ezekial 32.6

Farò bere alla terra il tuo scolo, il tuo sangue, fino ai monti, e i burroni saranno pieni di te
Ezekial 32.6

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Dhe engëlli hyri te ajo dhe tha: ''Tungjatjeta, o hirplote, Zoti është me ty; ti je e bekuar ndër gratë''.
Luke 1.28

Entrando da lei, disse: «Ti saluto, o piena di grazia, il Signore è con te»
Luke 1.28

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:

Megjithatë ju thoni: "Përse?" Sepse Zoti është dëshmitar midis teje dhe bashkëshortes së rinisë sate, ndaj së cilës je sjellë me pabesi, ndonëse ajo është shoqja jote dhe bashkëshorte e besëlidhjes sate.
Malachi 2.14

E chiedete: Perché? Perché il Signore è testimone fra te e la donna della tua giovinezza, che ora perfidamente tradisci, mentre essa è la tua consorte, la donna legata a te da un patto
Malachi 2.14

Last Update: 2012-05-05
Subject: Religion
Usage Frequency: 1
Quality:
Warning: Contains invisible HTML formatting

Some human translations with low relevance have been hidden.
Show low-relevance results.

Add a translation