MyMemory, World's Largest Translation Memory
Click to expand

Language pair: Click to swap content  Subject   
Ask Google

You searched for: fjalor shqip turkish    [ Turn off colors ]

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Turkish

Info

Ato përmbajnë informacion në shqip, anglisht e serbisht.
http://www.setimes.com/

asd
http://www.setimes.com/

Last Update: 2013-10-18
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Over the course of Turkish political history, such motions have brought down two governments and two ministers.
http://www.setimes.com/

Türk siyasi tarihine bakıldığında, bu gibi hareketlerin iki hükümet ve iki bakan indirdiği görülmektedir.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Ndërmarrja mori një hua 1 miliard euro nga Banka Botërore, Turkish Akbank dhe banka gjermane WestLB.
http://www.setimes.com/

Girişim Dünya Bankası, Türk Akbank ve Almanya merkezli WestLB bankasından 1 milyar avroluk kredi aldı.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

The famed Turkish painter Yalcýn Gokcebag opened his first exhibition in New York at the Turkish Cultural Centre on Friday (May 11th).
http://www.setimes.com/

Ünlü Türk ressam Yalçın Gökçebağ, New York'taki ilk sergisini 11 Mayıs Cuma günü Türk Kültür Merkezi'nde açtı.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Shoqata e Pilotëve të Turkish Airline i bëri jehonë këtij mendimi.
http://www.setimes.com/

Türk Pilotlar Derneği'de benzer şekilde görüş bildirdi.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

The MRF, created by members of Bulgaria' s ethnic Turkish minority in the early 1990s, is maintaining its usual support of slightly less than 6 per cent.
http://www.setimes.com/

Bulgaristan�daki etnik Türk azınlığı üyeleri tarafından 1990�ların başlarında kurulan MRF yüzde 6�nın biraz altındaki geleneksel desteğini koruyor.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

(Hurriyet, Turkish Press, Anadolu news agency, Dogan news agency - 24/07/08)
http://www.setimes.com/

(Hürriyet, Turkish Press, Anadolu Ajansı, Doğan Haber Ajansı - 24/07/08)
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Ai shtoi se të gjitha dokumentet e bashkisë do të botohen si në maqedonisht ashtu edhe në shqip.
http://www.setimes.com/

Başkan, resmi belediye belgelerinin hem Makedonca hem de Arnavutça basılacağını da sözlerine ekledi.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

(Bloomberg, AFP, Anadolu Agency, Turkish Press, UN Press Release - 24/04/04)
http://www.setimes.com/

(Bloomberg, AFP, Anadolu Ajansı, Türk Basını, BM Basın Açıklaması - 24/04/04)
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Turkish Airlines mbajti gjithashtu statusin e saj me katër yje për një vit të dytë me rradhë në 2008.
http://www.setimes.com/

Türk Hava Yolları 2008 yılında dört yıldız statüsünü üst üste ikinci yılda da korumayı başardı.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Turkish Airlines është linja ajrore më e mirë në Evropën jugore, sipas një sondazhi të kryer nga kompania e studimit të tregut Skytrax, raportoi në 2 prill agjensia e lajmeve Anadolu.
http://www.setimes.com/

Anadolu haber ajansının 2 Nisan tarihli haberinde, pazar araştırma kuruluşu Skytrax'in yürüttüğü bir ankete göre Türk Hava Yolları güney Avrupa'nın en iyi havayolu şirketi seçildi.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Turkish Airlines mori zyrtarisht mbi 49% të fluturuesit kombëtar BH Airlines të Federatës së Bosnje dhe Herzegovinës (FBiH), tha të mërkurën (17 dhjetor) zyra e shtypit e qeverisë së FBiH.
http://www.setimes.com/

Bosna- Hersek Federasyonu (BHF) hükümeti basın ofisinden 17 Aralık Çarşamba günü yapılan açıklamada, Türk Havayolları'nın BHF ulusal havayolu şirketi BH Airlines'ın% 49'unu resmen devraldığı bildirildi.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Turkish Airlines nënshkroi një marrëveshje të hënën (22 dhjetor) për të blerë 49% të aksioneve në fluturuesin kombëtar të Federatës së Bosnje dhe Herzegovinës (FBiH), BH Airlines.
http://www.setimes.com/

Türk Hava Yolları, Bosna- Hersek Federasyonu (BHF) devlet havayolu şirketi BH Airlines'ın% 49 hissesini satın alım anlaşmasını 22 Aralık Pazartesi günü imzaladı.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Sipas marrëveshjes, Turkish Airlines do të mbulojë koston prej 5 milion euro të marrjes me qera të dy avionëve dhe investimin e 5 milion eurove të tjera në BH Airlines.
http://www.setimes.com/

Anlaşmaya göre, Türk Hava Yolları iki uçağın 5 milyon avroluk kira maliyetini karşılayacak ve BH Airlines'a 5 milyon avroluk ek yatırım yapacak.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Biznes: Turkish Airlines është linja ajrore e shtata më e madhe në Evropë 19/09/2008 Turkish Airlines u bë linja e shtatë e madhe e Evropës.
http://www.setimes.com/

İş dünyası: Türk Hava Yolları Avrupa'nın en büyük yedinci havayolu şirketi 19/09/2008 Türk Hava Yolları Avrupa'nın en büyük yedinci havayolu şirketi oldu.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Turkish Airlines (Thy) është ofruar për 49% të paketës së aksioneve në fluturuesin kombëtar të Bosnje dhe Herzegovinës, Air Bosnia.
http://www.setimes.com/

Türk Hava Yolları (THY), Bosna Hersek 'in milli hava yolu şirketi Air Bosnia'nın% 49 hissesini almak için teklif verdi.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

SunExpress Airlines, një ndërmarrje e përbashkët e Turkish Airlines dhe Lufthansa, ka në plan të blejë tre avionë të rinj në 2009, tha të shtunën (27 dhjetor) nënpresidenti Haki Saj.
http://www.setimes.com/

Türk Hava Yolları ile Lufthansa'nın ortak girişimi olan SunExpress Airlines'ın Başkan Yardımcısı Hacı Say 27 Aralık Cumartesi günü yaptığı açıklamada, şirketin 2009 yılında üç yeni uçak satın almayı planladığını söyledi.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Shefi i Bordit të Privatizimit të Turqisë, Metin Kilçi thotë se ai pret që tre kompanitë shtetërore: Turkish Telecom, çelik prodhuesi Erdemir dhe rafineria e naftës Tupras, do të shiten deri nga fundi i vitit.
http://www.setimes.com/

Türkiye Özelleştirme Kurulu başkanı Metin Kilci üç kamu kuruluşu, Türk Telekom, çelik üreticisi Erdemir ve Tüpraş petrol rafinerisinin yıl sonuna kadar satılmasını beklediğini söyledi.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Pajisja do të përdoret gjatë sesioneve të këshillit bashkiak që mbahet në maqedonisht, shqip dhe serbisht si edhe për mbështetjen e veprimtarive të OJQ- ve lokale dhe debateve publike.
http://www.setimes.com/

Cihazlar Makedonca, Sırpça ve Arnavutça yürütülen il meclis toplantılarının yanı sıra yerel STK faaliyetleri ve kamuoyu tartışmalarına destek amaçlı kullanılacak.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Një javë kulturore turke u mbajt në Kosovë javën e shkuar me nismën e përbashkët të Filizler Turkish Cultural dhe Arts Association dhe ministrisë së kulturës, rinisë dhe sporteve të Kosovës.
http://www.setimes.com/

Filizler Türk Kültür ve Sanat Derneği ve Kosova Kültür, Gençlik ve Spor Bakanlığının ortak girişimleriyle, geçtiğimiz hafta Kosova 'da bir Türk Kültür Haftası düzenlendi.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:

Some human translations with low relevance have been hidden.
Show low-relevance results.

Add a translation