MyMemory, World's Largest Translation Memory
Click to expand

Language pair: Click to swap content  Subject   
Ask Google

You searched for: fjalor shqip turkish    [ Turn off colors ]

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Turkish

Info

fjalor shqip turkish

Türkçe Sözlük

Last Update: 2014-06-09
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: Anonymous

Ato përmbajnë informacion në shqip, anglisht e serbisht.
http://www.setimes.com/

asd
http://www.setimes.com/

Last Update: 2013-10-18
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Over the course of Turkish political history, such motions have brought down two governments and two ministers.
http://www.setimes.com/

Türk siyasi tarihine bakıldığında, bu gibi hareketlerin iki hükümet ve iki bakan indirdiği görülmektedir.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Ndërmarrja mori një hua 1 miliard euro nga Banka Botërore, Turkish Akbank dhe banka gjermane WestLB.
http://www.setimes.com/

Girişim Dünya Bankası, Türk Akbank ve Almanya merkezli WestLB bankasından 1 milyar avroluk kredi aldı.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

The famed Turkish painter Yalcýn Gokcebag opened his first exhibition in New York at the Turkish Cultural Centre on Friday (May 11th).
http://www.setimes.com/

Ünlü Türk ressam Yalçın Gökçebağ, New York'taki ilk sergisini 11 Mayıs Cuma günü Türk Kültür Merkezi'nde açtı.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Shoqata e Pilotëve të Turkish Airline i bëri jehonë këtij mendimi.
http://www.setimes.com/

Türk Pilotlar Derneği'de benzer şekilde görüş bildirdi.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

The MRF, created by members of Bulgaria' s ethnic Turkish minority in the early 1990s, is maintaining its usual support of slightly less than 6 per cent.
http://www.setimes.com/

Bulgaristan�daki etnik Türk azınlığı üyeleri tarafından 1990�ların başlarında kurulan MRF yüzde 6�nın biraz altındaki geleneksel desteğini koruyor.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

(Hurriyet, Turkish Press, Anadolu news agency, Dogan news agency - 24/07/08)
http://www.setimes.com/

(Hürriyet, Turkish Press, Anadolu Ajansı, Doğan Haber Ajansı - 24/07/08)
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Ai shtoi se të gjitha dokumentet e bashkisë do të botohen si në maqedonisht ashtu edhe në shqip.
http://www.setimes.com/

Başkan, resmi belediye belgelerinin hem Makedonca hem de Arnavutça basılacağını da sözlerine ekledi.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

(Bloomberg, AFP, Anadolu Agency, Turkish Press, UN Press Release - 24/04/04)
http://www.setimes.com/

(Bloomberg, AFP, Anadolu Ajansı, Türk Basını, BM Basın Açıklaması - 24/04/04)
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Biznes: Turkish Airlines është linja ajrore e shtata më e madhe në Evropë 19/09/2008 Turkish Airlines u bë linja e shtatë e madhe e Evropës.
http://www.setimes.com/

İş dünyası: Türk Hava Yolları Avrupa'nın en büyük yedinci havayolu şirketi 19/09/2008 Türk Hava Yolları Avrupa'nın en büyük yedinci havayolu şirketi oldu.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Turkish Airlines (Thy) është ofruar për 49% të paketës së aksioneve në fluturuesin kombëtar të Bosnje dhe Herzegovinës, Air Bosnia.
http://www.setimes.com/

Türk Hava Yolları (THY), Bosna Hersek 'in milli hava yolu şirketi Air Bosnia'nın% 49 hissesini almak için teklif verdi.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Turkish Airlines mbajti gjithashtu statusin e saj me katër yje për një vit të dytë me rradhë në 2008.
http://www.setimes.com/

Türk Hava Yolları 2008 yılında dört yıldız statüsünü üst üste ikinci yılda da korumayı başardı.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Turkish Airlines mori zyrtarisht mbi 49% të fluturuesit kombëtar BH Airlines të Federatës së Bosnje dhe Herzegovinës (FBiH), tha të mërkurën (17 dhjetor) zyra e shtypit e qeverisë së FBiH.
http://www.setimes.com/

Bosna- Hersek Federasyonu (BHF) hükümeti basın ofisinden 17 Aralık Çarşamba günü yapılan açıklamada, Türk Havayolları'nın BHF ulusal havayolu şirketi BH Airlines'ın% 49'unu resmen devraldığı bildirildi.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Turkish Airlines nënshkroi një marrëveshje të hënën (22 dhjetor) për të blerë 49% të aksioneve në fluturuesin kombëtar të Federatës së Bosnje dhe Herzegovinës (FBiH), BH Airlines.
http://www.setimes.com/

Türk Hava Yolları, Bosna- Hersek Federasyonu (BHF) devlet havayolu şirketi BH Airlines'ın% 49 hissesini satın alım anlaşmasını 22 Aralık Pazartesi günü imzaladı.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Një javë kulturore turke u mbajt në Kosovë javën e shkuar me nismën e përbashkët të Filizler Turkish Cultural dhe Arts Association dhe ministrisë së kulturës, rinisë dhe sporteve të Kosovës.
http://www.setimes.com/

Filizler Türk Kültür ve Sanat Derneği ve Kosova Kültür, Gençlik ve Spor Bakanlığının ortak girişimleriyle, geçtiğimiz hafta Kosova 'da bir Türk Kültür Haftası düzenlendi.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Pajisja do të përdoret gjatë sesioneve të këshillit bashkiak që mbahet në maqedonisht, shqip dhe serbisht si edhe për mbështetjen e veprimtarive të OJQ- ve lokale dhe debateve publike.
http://www.setimes.com/

Cihazlar Makedonca, Sırpça ve Arnavutça yürütülen il meclis toplantılarının yanı sıra yerel STK faaliyetleri ve kamuoyu tartışmalarına destek amaçlı kullanılacak.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Shefi i Bordit të Privatizimit të Turqisë, Metin Kilçi thotë se ai pret që tre kompanitë shtetërore: Turkish Telecom, çelik prodhuesi Erdemir dhe rafineria e naftës Tupras, do të shiten deri nga fundi i vitit.
http://www.setimes.com/

Türkiye Özelleştirme Kurulu başkanı Metin Kilci üç kamu kuruluşu, Türk Telekom, çelik üreticisi Erdemir ve Tüpraş petrol rafinerisinin yıl sonuna kadar satılmasını beklediğini söyledi.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Boeing 737- 800 i Turkish Airline, me 134 vetë në bord, u rrëzua gjatë përpjekjes për t' u ulur në një fushë.
http://www.setimes.com/

Türk Hava Yollarına ait Boeing 737- 800 tipi uçak, içindeki 134 yolcuyla birlikte inmeye çalışırken düşmesi sonucunda üç parçaya ayrıldı.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Në lajme të tjera të martën, Turkish Airlines njoftoi se ishte gati të kompensojë menjëherë pasgjerët apo familjet e pasagjerëve në bordin e aeroplanit të saj të rrëzuar pranë aeroportit Shçipol të Amsterdamit të mërkurën e kaluar.
http://www.setimes.com/

Diğer yandan Salı günü, Türk Hava Yolları geçen Çarşamba günü Amsterdam'ın Schipol Havalimanı yakınlarında düşen uçağında yer alan yolculara veya ailelerine derhal tazminat ödemeye hazır olduğunu duyurdu.
http://www.setimes.com/

Last Update: 2012-04-06
Subject: General
Usage Frequency: 1
Quality:
Reference: setimes.com

Add a translation