Sie suchten nach: alban (Albanisch - Englisch)

Menschliche Beiträge

Von professionellen Übersetzern, Unternehmen, Websites und kostenlos verfügbaren Übersetzungsdatenbanken.

Übersetzung hinzufügen

Albanisch

Englisch

Info

Albanisch

nga alban bala dhe v.o.

Englisch

by alban bala and v.o.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

nga alban bala për balkan times nga tirana - 02/09/02

Englisch

by alban bala for balkan times from tirana - 02/09/02

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

nga alban bala për balkan times në tiranë - 07/08/02

Englisch

by alban bala for the balkan times in tirana - 07/08/02

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

nga alban bala për balkan times në tiranë - 09/12/02

Englisch

by alban bala for balkan times in tirana - 09/12/02

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

nga alban bala për balkan times në tiranë -- 12/08/02

Englisch

by alban bala for the balkan times in tirana -- 12/08/02

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

nga alban bala për balkan times në tiranë -- 12/09/02

Englisch

by alban bala for balkan times in tirana -- 12/09/02

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

nga alban bala për southeast european times në tiranë - 05/05/03

Englisch

by alban bala for southeast european times in tirana - 05/05/03

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

nga alban bala për southeast european times në tiranë - 09/01/03

Englisch

by alban bala for southeast european times in tirana - 09/01/03

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

nga alban bala për southeast european times në tiranë - 18/06/03

Englisch

by alban bala for southeast european times in tirana - 18/06/03

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

nga alban bala për southeast european times në tiranë - 21/04/03

Englisch

by alban bala for southeast european times in tirana - 21/04/03

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

nga alban bala për southeast european times në tiranë - 27/05/03

Englisch

by alban bala for southeast european times in tirana - 27/05/03

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

artisti i kosovës alban muja do të konkurrojë për çmimin "ariu i artë" në berlinalen e këtij fiti në kategorinë filma të shkurtër.

Englisch

kosovo artist alban muja will compete for the "golden bear" award at this year's berlinale in the shorts category.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

ndërkohë alban bala i firmës comport me qendër në tiranë thotë se lidhjet e përforcuara ekonomike mund t'a ndihmojnë shqipërinë që të përballet me krizë e tanishme ekonomike botërore.

Englisch

meanwhile, alban bala of the tirana-based firm comport says strengthened economic ties can help albania cope with the current global economic downturn.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

aksh, të cilën unmik e ka përcaktuar si organizatë terroriste, tha në ueb- sajtin e vet se sulmi u krye nga "kolonel alban shkaba".

Englisch

ana, which unmik has defined as a terrorist group, said on its web site that the attack had been carried out by "colonel alban shkaba".

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

ndërkohë, e përditshmja tema e tiranës, intervistoi alban vjosën, sekretarin politik të vetë-shpallur të frontit për bashkimin kombëtar shqiptar, krahu politik i uksh-së.

Englisch

meanwhile, the tirana daily tema interviewed alban vjosa, the self-described political secretary of the front for albanian national unity, the political wing of the ana.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

alban zogaj, një ekspert në ekonomi dhe një kandidat i aleancës së re të kosovës (akr), vë në dukje se në kosovë, niveli i inflacionit është më i ulët se norma e rritjes së pagës në sektorin publik.

Englisch

alban zogaj, an expert in economics and a candidate of the kosovo new alliance-(akr), notes that in kosovo, the inflation rate is lower than the rate of wage growth in the public sector.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

"duke ardhur në shqipëri në vitet 1990, këto fondacione janë fshehur pas punës bamirëse për të financuar veprimtari të dyshimta në shqipëri apo për të bërë investime për të pastruar fondet e tyre," tha alban beqja një zëdhënës për ministrinë e financave.

Englisch

"coming to albania in the 1990s, these foundations have hidden behind charity work to finance suspect activities or to make investments to launder their funds," said alban beqja, a spokesman for the finance ministry.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

liria e shtypit është ende një problem në shqipëri 18/06/2003 kreu i pranisë të osbe në shqipëri, osmo liponen, ka shprehur shqetësime rreth zhvillimeve të fundit që kanë të bëjnë me lirinë e shtypit në vend. nga alban bala për southeast european times në tiranë - 18/06/03liria e shtypit në shqipëri është një shqetësim në rritje për zyrën e tij, tha kreu i pranisë së osbe në vend, në një raport të paraqitur në këshillin e përhershëm të osbe në vienë.

Englisch

freedom of the press is still an issue in albania 18/06/2003 the head of the osce presence in albania, osmo lipponen, has expressed concerns over recent developments involving press freedom in the country. by alban bala for southeast european times in tirana - 18/06/03freedom of the press in albania is an ongoing concern for his office, the head of the osce presence in the country has said in a report presented to the osce permanent council in vienna.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

qeveria e shqipërisë duket e motivuar drejt integrimit rajonal dhe politikave euro- atlantike, megjithëse diskutimet vazhdojnë. nga alban bala për southeast european times në tiranë - 09/01/03gjatë vitit 2002, parlamenti shqiptar ratifikoi marrëveshjet e tregtisë së lirë (fta) me maqedoninë dhe kroacinë.

Englisch

albania's government appears motivated towards regional integration and euro-atlantic policies, although discussions continue. by alban bala for southeast european times in tirana - 09/01/03during 2002, the albanian parliament ratified free trade agreements (fta) with macedonia and croatia.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

sekretari i shtetit i shb kolin pauell vlerësoi tre vendet e ballkanit për arritjet e tyre dhe premtoi mbështetje të vazhdueshme. nga alban bala për southeast european times në tiranë - 05/05/03mijëra të rinj shqiptarë mirëseardhën sekretarin e shtetit kolin pauell teksa ai ecte përgjatë bulevardit kryesor të tiranës, të premten (2 maj).

Englisch

us secretary of state powell praised the three balkan nations for their achievements and promised continued support. by alban bala for southeast european times in tirana - 05/05/03thousands of young albanians welcomed us secretary of state colin powell as he walked along tirana's main boulevard on friday (2 may).

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Eine bessere Übersetzung mit
4,401,923,520 menschlichen Beiträgen

Benutzer bitten jetzt um Hilfe:Wir verwenden Cookies zur Verbesserung Ihrer Erfahrung. Wenn Sie den Besuch dieser Website fortsetzen, erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Erfahren Sie mehr. OK