Sie suchten nach: entuziazmi (Albanisch - Englisch)

Menschliche Beiträge

Von professionellen Übersetzern, Unternehmen, Websites und kostenlos verfügbaren Übersetzungsdatenbanken.

Übersetzung hinzufügen

Albanisch

Englisch

Info

Albanisch

ja entuziazmi.

Englisch

that's the spirit.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

të mahniti entuziazmi?

Englisch

the excitement got to you, huh?

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

entuziazmi yt më kënaq.

Englisch

i'm glad you're so happy.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

entuziazmi duket i lartë.

Englisch

spirits seem high.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

l ka dalë moda këtij entuziazmi!

Englisch

where do you get such unfashionable enthusiasm?

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

u shua shumë shpejt entuziazmi, ë?

Englisch

that got a lot less hot real quick, didn't it?

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

entuziazmi imë ndonjëher i kapërcen kufijtë.

Englisch

my enthusiasm sometimes gets the best of me.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

dhe kur bie dera ndjen një vërshim entuziazmi.

Englisch

and when the doorbell rings you feel a rush of enthusiasm. hello?

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

entuziazmi im është kthyer, falemiderit për ty!

Englisch

my enthusiasm is back, thanks to you !

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

asaj i pëlqen pesha ime. i pëlqen entuziazmi im.

Englisch

she love my heftiness she love my zestiness

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

entuziazmi yt me blerësit te shtëpia rivs reflektoj me shitjen.

Englisch

your enthusiasm with the buyers at the reeves' open house made the sale.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

kush është ai njeri? dhe pse entuziazmi i tij nuk ndëshkohet?

Englisch

who is that man, and why isn't his enthusiasm being punished?

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

mbështetja jote dhe entuziazmi yt... janë ato që na udhëhoqën në këtë triumf.

Englisch

your support and your enthusiasm is what has led to this triumph.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

më pëlqen entuziazmi, por a mund të vazhdojmë këtë bisedë nesër?

Englisch

i like your enthusiasm, but can we continue this conversation tomorrow?

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

e di që entuziazmi yt është më i lartë se shuma që më ofrove.

Englisch

i know your interest and excitement in this product is greater than the amount you're offering.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

entuziazmi yt po e trullos robotin tim, por koha e zusit është e vlefshme.

Englisch

your enthusiasm is intoxicating, my dear bartik, but zuse's time is precious.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

ja ku është entuziazmi, ja ku është hareja, ja ku është vlerësimi, ja ku eshtë ajo ndjenja e pasionit.

Englisch

that's where the enthusiasm is, that's where joy is, that's where the appreciation is, that's where that feeling of passion is.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

shumë për ç'mbetet, varet nga vullneti politik dhe entuziazmi i shumicës shqiptare lidhur me vizionin e ahtisaarit.

Englisch

much depends on the albanian majority's political will and enthusiasm for remaining committed to ahtisaari's vision.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

por ajo që na bën të ndryshëm dhe është shumë shqetësuese është se na mungon gatishmëria dhe entuziazmi për të folur në lidhje me këto çështje, me ndershmëri dhe hapur, si dhe të ndërmarrim veprime e përgjegjësi.

Englisch

but what makes us different, and it is very concerning, is that we are lacking the eagerness and enthusiasm to talk about these issues, frankly and openly, and to take actions and responsibility.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

ata nuk janë aq miqësorë si disa kombësi të tjera. por kjo ka avantazhe - njerëz ju lënë vetëm, dhe ju jeni të lirë për të jetuar jetën tuaj. më në fund, arsyeja më e shijshme është - ushqimi. ju mund të keni një darkë në më shumë se 70 kombësive të ndryshme të restorantit çdo natë të javës. entuziazmi i londinezëve për ushqimin e huaj krijon mijëra vende pune për komunitetet reja.

Englisch

they are not as friendly as some other nationalities. but this has advantages--people leave you alone, and you are free to live your own life. finally, the most delicious reason is--food. you can have dinner in more than 70 different nationalities of restaurant any night of the week. londoners' enthusiasm for foreign food creates thousands of jobs for new communities.

Letzte Aktualisierung: 2016-05-22
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Referenz: Anonym

Eine bessere Übersetzung mit
4,401,923,520 menschlichen Beiträgen

Benutzer bitten jetzt um Hilfe:Wir verwenden Cookies zur Verbesserung Ihrer Erfahrung. Wenn Sie den Besuch dieser Website fortsetzen, erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Erfahren Sie mehr. OK