Google fragen

Sie suchten nach: unitetin (Albanisch - Englisch)

Menschliche Beiträge

Von professionellen Übersetzern, Unternehmen, Websites und kostenlos verfügbaren Übersetzungsdatenbanken.

Übersetzung hinzufügen

Albanisch

Englisch

Info

Albanisch

- Unitetin.

Englisch

-Unity.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Dhe unitetin.

Englisch

-And our unity.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

"Forca është në unitetin.

Englisch

"Strength lies in unity.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

LDK e Kosovës kërkon të ruajë unitetin

Englisch

Kosovo's LDK seeks to preserve unity

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Ushtria turke: reformat nuk duhet të prishin unitetin

Englisch

Turkish military: reforms must not derail unity

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Konferenca ndër-fetare thekson dialogun, mirëkuptimin dhe unitetin

Englisch

Inter-religious conference stresses dialogue, understanding and unity

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Do të përfaqësoj republikën dhe do të mbroj unitetin e saj."

Englisch

I will represent the Republic and protect its unity."

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 2
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

Kthimi i Gjukanoviç parë si kyç për unitetin e partisë në Malin e Zi

Englisch

Djukanovic comeback seen as key to party unity in Montenegro

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

duke u përpjekur të ruani unitetin e Frymës në lidhjen e paqes.

Englisch

With all lowliness and meekness, with longsuffering, forbearing one another in love;

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Sipas tij, "kurora siguron stabilitetin, unitetin dhe vazhdimësinë".

Englisch

According to him, "the Crown provides stability, unity, and continuity".

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 2
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

Kryesishtë historia nacionaliste për humbjen e mbreteris dhe unitetin e popujve sllavë.

Englisch

Mostly nationalistic bluster, bemoaning the loss of empire and unity of the Slavic peoples.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Ne i themi "jo" planit që prish unitetin e shtetit tonë.

Englisch

We said "no" to the plan that breaks the unity of our state.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

Analistët ndërkohë po u kërkojnë politikanëve që të gjejnë mënyra për të ndërtuar unitetin.

Englisch

Analysts, meanwhile, are urging politicians to find ways to build unity.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Ai tha gjithashtu se nuk duhet të merret asnjë masë që do të prishte unitetin e Turqisë.

Englisch

He also said no measures should be taken that would undermine the unity of Turkey.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Ne duhet të përpiqemi të përmirësojmë qetësinë, paqen dhe unitetin, "tha Erdogani.

Englisch

"Expecting the continuation of such reactions and giving advice on that is not the right approach".

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

Ai paralajmëroi se deklarata të këtij lloji mund të dëmtojnë unitetin e bashkësisë ndërkombëtare ndaj Irakut.

Englisch

He warned that statements of this kind could damage the international community's unity on Iraq.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Ju luani vetëm pjesëza dhe e injoroni unitetin e strukturës.Në këtë mënyrë e bastardoni këtë sonatë.

Englisch

You play only phrases. Ignore the structure and you'll ruin the sonata.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

Gjinxhiç ka thënë se shpreson që përçarja të mos ndikojë në unitetin afat-gjatë të aleancës.

Englisch

Djindjic has said he hopes the split will not affect the long-term unity of the coalition.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

"Për sa kohë ne ruajmë unitetin tonë, do të vazhdojmë ta furnizojmë rajonin me shërbime më të mira.

Englisch

"As long as we preserve our unity, we will continue to provide the region with better services.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

"Unë do të drejtoj partinë në mënyrë të tillë që çdo ditë ne do të konfirmojmë unitetin tonë."

Englisch

"I will lead the party so that every day we will confirm our unity."

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 2
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Eine bessere Übersetzung mit
4,401,923,520 menschlichen Beiträgen

Benutzer bitten jetzt um Hilfe:Wir verwenden Cookies zur Verbesserung Ihrer Erfahrung. Wenn Sie den Besuch dieser Website fortsetzen, erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Erfahren Sie mehr. OK