Sie suchten nach: numërohen (Albanisch - Griechisch)

Menschliche Beiträge

Von professionellen Übersetzern, Unternehmen, Websites und kostenlos verfügbaren Übersetzungsdatenbanken.

Übersetzung hinzufügen

Albanisch

Griechisch

Info

Albanisch

votat akoma po numërohen.

Griechisch

Οι ψήφοι καταμετρούνται ακόμα.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

fuqitë perse numërohen me mijëra.

Griechisch

Οι περσικές δυνάμεις μετρώνται με τις χιλιάδες.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

votat do të numërohen individualisht, me dorë.

Griechisch

Τα ψηφοδέλτια θα μετρηθούν μεμονωμένα με το χέρι.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 2
Qualität:

Albanisch

nuk numërohen sa herë e kam menduar atë gjë.

Griechisch

Δεν ξέρω κι εγώ πόσες φορές το σκέφτηκα αυτό.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

oficerët e rregullt numërohen në rreth 60,000.

Griechisch

Ο αριθμός των τακτικών αξιωματικών είναι περίπου 60.000.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 2
Qualität:

Albanisch

më shumë yje në qiell nga sa mund të numërohen.

Griechisch

Αμέτρητοι ήλιοι στον ουρανό.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

mbas pastrimit të tij për të do të numërohen shtatë ditë.

Griechisch

Αφου δε ο μεμιασμενος καθαρισθη, θελουσιν αριθμει εις αυτον επτα ημερας.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

ti më dhe pafundësinë... brenda këtyre ditëve që numërohen.

Griechisch

Μου έδωσες το "για πάντα" μέσα σε μερικές μέρες.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

pasok pritet të marrë 41 përqind kur të numërohen të gjitha votat.

Griechisch

Το ΠΑΣΟΚ αναμένεται να λάβει περίπου 41 τοις εκατό όταν θα έχουν καταμετρηθεί όλοι οι ψήφοι.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

ajo ishte marian i cili më tha se unë duhet të ngrihen në këmbë dhe të numërohen.

Griechisch

Η marian μου είπε να να σηκωθώ και να αψηφήσω.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

"nujk është dëgjuar të ketë protesta që kërkojnë të mos numërohen votat," tha ai.

Griechisch

"Είναι ανήκουστο να γίνονται διαμαρτυρίες με τις οποίες ζητείται να μην γίνει η καταμέτρηση ψηφοδελτίων" είπε.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

dëgjoni! deri kur baballarët tuaj të kthehen nga lufta po numërohen që të bëhen njerëzit e këtij fisi!

Griechisch

-'κου, μέχρι ο πατέρας σου να γυρίσει απ' το πόλεμο, στηριζόμαστε σε σένα να υπερασπίσεις τη φυλή.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

numërohen më shumë se 100 të vdekur, dhe më shumë se 200 të plagosur. objektivi ishte një ndeshje softbolli.

Griechisch

- Ο στόχος ήταν ένας αγώνας softball.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

shpk i paguan ende policët grevistë, që numërohen në rreth 300, me shpresë se më së fundi ata do të rinisin punën nën autoritetin e shpk.

Griechisch

Η kps εξακολουθεί να πληρώνει τους απεργούς αστυνομικούς, περίπου 300 στον αριθμό, ελπίζοντας ότι κάποια στιγμή θα επιστρέψουν στις θέσεις τους, υπό την εντολή της kps.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 2
Qualität:

Albanisch

do të thotë: nuk janë bijtë e perëndisë ata që lindin prej mishi, por vetëm bijtë e premtimit numërohen si pasardhës.

Griechisch

Τουτεστι, τα τεκνα της σαρκος ταυτα δεν ειναι τεκνα Θεου, αλλα τα τεκνα της επαγγελιας λογιζονται δια σπερμα.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

kryeministri sali berisha u zotua të mërkurën se votat e gjetura në kutitë e gabuara do të numërohen "me transparencë absolute".

Griechisch

Ο πρωθυπουργός Σαλί Μπερίσα βεβαίωσε την Τετάρτη ότι οι ψήφοι που τοποθετήθηκαν σε λάθος κάλπη θα προσμετρηθούν "με απόλυτη διαφάνεια".

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

gazmen kadriu, banori 31 vjeçar i shkupit shprehu një pikpamje të përbashkët për shumë shqiptarë se të gjithë duhet të numërohen pavarësisht nga kohëzgjatja e qëndrimit jashtë vendit.

Griechisch

Ο Γκαζμέν Καντρί, 31 ετών, κάτοικος Σκοπίων, εξέφρασε την κοινή θέση πολλών Αλβανών πως πρέπει να καταμετρηθούν όλοι, ανεξαρτήτως διάρκειας παραμονής στο εξωτερικό.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

gjithsesi, latifi ende lufton për vendin kundër kandidatit të partisë demokratike të kosovës (pdk), xhelal canziba, ndërsa numërohen votat.

Griechisch

Ωστόσο, ο Λατίφι εξακολουθεί να δίνει μάχη για το αξίωμα εναντίον του υποψηφίου του Δημοκρατικού Κόμματος Κοσσυφοπεδίου (pkd), Τζελάλ Καντζίμπα, καθώς καταμετρούνται οι ψήφοι.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

pasok pritet të marrë 41 përqind kur të numërohen të gjitha votat. dalja nga votimet tregon se votuesit e pavendosur, pra ata që mblodhën mendjen ditët e fundit të fushatës, luajtën një rol kryesor në përfundimin.

Griechisch

Το ΠΑΣΟΚ αναμένεται να λάβει περίπου 41 τοις εκατό όταν θα έχουν καταμετρηθεί όλοι οι ψήφοι. Τα exit poll δείχνουν ότι οι αναποφάσιστοι ψηφοφόροι -- δηλαδή, οι ψηφοφόροι που αποφασίζουν τις τελευταίες ημέρες της εκστρατείας -- διαδραμάτισαν σημαντικό ρόλο στην έκβαση.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

përveç kësaj, ai është duke kërkuar garanci më të forta prej shteteve të bashkuara që turqit etnikë të irakut, që numërohen ndërmjet dy dhe tre milionë, do të përfaqësohen në mënyrë të përshtatshme në çdo qeveri të re të formuar pas konfliktit.

Griechisch

Επιζητά επίσης ισχυρότερες εγγυήσεις από τις Ηνωμένες Πολιτείες ότι οι Τουρκόφωνοι του Ιράκ -- οι οποίοι ανέρχονται σε δύο με τρία εκατομμύρια -- θα εκπροσωπηθούν επαρκώς σε οποιαδήποτε νέα κυβέρνηση συγκροτηθεί μετά τη διαμάχη.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Eine bessere Übersetzung mit
4,401,923,520 menschlichen Beiträgen

Benutzer bitten jetzt um Hilfe:Wir verwenden Cookies zur Verbesserung Ihrer Erfahrung. Wenn Sie den Besuch dieser Website fortsetzen, erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Erfahren Sie mehr. OK