Sie suchten nach: mbretëruar (Albanisch - Italienisch)

Menschliche Beiträge

Von professionellen Übersetzern, Unternehmen, Websites und kostenlos verfügbaren Übersetzungsdatenbanken.

Übersetzung hinzufügen

Albanisch

Italienisch

Info

Albanisch

vëre pak "hëne e keqe ka mbretëruar"

Italienisch

metti su un po' di "bad moon rising".

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

sepse i riu ka dalë nga burgu për të mbretëruar, megjithëse kishte lindur i varfër në mbretërinë e tij.

Italienisch

il ragazzo infatti può uscir di prigione ed esser proclamato re, anche se, mentre quegli regnava, è nato povero

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

me qëllim që ashtu si mëkati ka mbretëruar te vdekja, ashtu edhe hiri të mbretërojë me anë të drejtësisë në jetën e përjetshme nëpërmjet jezu krishtit, zotit tonë.

Italienisch

perché come il peccato aveva regnato con la morte, così regni anche la grazia con la giustizia per la vita eterna, per mezzo di gesù cristo nostro signore

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Albanisch

ajo iu përgjigj: "o imzot, ti i je betuar shërbëtores sate në emër të zotit, perëndisë tënd, duke thënë: "biri yt salomoni ka për të mbretëruar pas meje dhe do të ulet mbi fronin tim".

Italienisch

essa gli rispose: «signore, tu hai giurato alla tua schiava per il signore tuo dio che salomone tuo figlio avrebbe regnato dopo di te, sedendo sul tuo trono

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

kur hirami i dëgjoi fjalët e salomonit, u gëzua së tepërmi dhe tha: "qoftë i bekuar sot zoti, që i ka dhënë davidit një bir të urtë për të mbretëruar mbi këtë popull të madh".

Italienisch

quei prefetti, ognuno per il suo mese, provvedevano quanto serviva al re salomone e a quelli che erano ammessi alla sua tavola; non facevano mancare nulla

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

shko, hyr te mbreti david dhe i thuaj: "o mbret, o imzot, a nuk i je betuar vallë shërbëtores sate duke thënë: biri yt salomoni ka për të mbretëruar pas meje dhe do të ulet mbi fronin tim? pse, pra, u bë mbret adonijahu?".

Italienisch

và, presentati al re davide e digli: re mio signore, non hai forse giurato alla tua schiava che salomone tuo figlio avrebbe regnato dopo di te, sedendo sul tuo trono? perché si è fatto re adonia

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

unë do të bëj sot pikërisht atë që të jam betuar për zotin, perëndinë e izraelit, duke thënë: "biri yt salomon ka për të mbretëruar pas meje dhe do të ulet mbi fronin tim në vendin tim"".

Italienisch

come ti ho giurato per il signore, dio di israele, che salomone tuo figlio avrebbe regnato dopo di me, sedendo sul mio trono al mio posto, così farò oggi»

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

unë kam folur me zemrën time, duke thënë: "ja, kam fituar madhështi dhe dituri më të madhe se të gjithë ata që kanë mbretëruar para meje në jeruzalem dhe zemra ime ka parë shumë dituri dhe njohuri".

Italienisch

pensavo e dicevo fra me: «ecco, io ho avuto una sapienza superiore e più vasta di quella che ebbero quanti regnarono prima di me in gerusalemme. la mia mente ha curato molto la sapienza e la scienza»

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Albanisch

zoti ka bërë që mbi kokën tënde të bjerë gjaku i shtëpisë së saulit, në vend të cilit ti ke mbretëruar; dhe zoti e ka dhënë mbretërinë në duart e absalomit, birit tënd; dhe ja, tani je bërë rob i vetë ligësisë sate, sepse je njeri gjakatar".

Italienisch

il signore ha fatto ricadere sul tuo capo tutto il sangue della casa di saul, al posto del quale regni; il signore ha messo il regno nelle mani di assalonne tuo figlio ed eccoti nella sventura che hai meritato, perché sei un sanguinario»

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Eine bessere Übersetzung mit
4,401,923,520 menschlichen Beiträgen

Benutzer bitten jetzt um Hilfe:Wir verwenden Cookies zur Verbesserung Ihrer Erfahrung. Wenn Sie den Besuch dieser Website fortsetzen, erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Erfahren Sie mehr. OK