Google fragen

Sie suchten nach: guato (Chamorro - Albanisch)

Menschliche Beiträge

Von professionellen Übersetzern, Unternehmen, Websites und kostenlos verfügbaren Übersetzungsdatenbanken.

Übersetzung hinzufügen

Chamorro

Albanisch

Info

Chamorro

Manalo guato cada uno gui guimañija.

Albanisch

Dhe secili u kthye në shtëpinë e vet.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Chamorro

Ya mano yo guato, intingo y chalan.

Albanisch

Ju e dini se ku po shkoj dhe e njihni edhe udhën''.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Chamorro

Ayo nae manalo y disipulo sija guato gui guimañija.

Albanisch

Pastaj dishepujt u kthyen përsëri në shtëpi.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Chamorro

Lao anae ti masoda güe, manalo guato Jerusalem maaliligao güe.

Albanisch

dhe, duke qenë se nuk e gjetën, u kthyen në Jeruzalem për ta kërkuar.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Chamorro

Ya guinin juchulie guato y disipulumo, lao tisiña manajomio.

Albanisch

Tani unë e solla te dishepujt e tu, por ata nuk mundën ta shërojnë''.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Chamorro

Ya jasacude y gâgâ guato gui jalom guafe, ya ti ninalamen.

Albanisch

Por Pali, si e shkundi gjarprin në zjarr, nuk pësoi ndonjë të keqe.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Chamorro

Namangag guato y corasonjo gui testimoniomo, ya munga gui linatga.

Albanisch

Përkule zemrën time parimeve të tua dhe jo lakmisë.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Chamorro

Si Jeova jacastigayo megae: lao ti janaeyo guato gui finatae.

Albanisch

Zoti më ka ndëshkuar rëndë, por nuk më ka lënë në dorë të vdekjes.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Chamorro

Ya sija jaadora ya manalo guato Jerusalem yan y dangculon minagofñija;

Albanisch

Dhe ata, pasi e adhuruan, u kthyen në Jeruzalem me gëzim të madh.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Chamorro

Ya este mafatinas tres biaje: ya todo manmachule talo guato gui langet.

Albanisch

Dhe kjo ndodhi tri herë; pastaj gjithçka u tërhoq përsëri në qiell.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Chamorro

Jujaso gui jinanaojo sija, ya jubira y adengjo guato gui testimoniomo sija.

Albanisch

Kam shqyrtuar rrugët e mia dhe i kam kthyer hapat e mia ndaj urdhërave të tua.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Chamorro

Ya anae manmato guato, jatayuyute sija, para ujaresibe y Espiritu Santo:

Albanisch

Kur këta arritën, u lutën për ta, që të merrnin Frymën e Shenjtë,

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Chamorro

Jaye uchinileyo guato gui fitme na siuda? jaye uesgaejonyo guato Edom?

Albanisch

Kush do të më çojë në qytetin e fortë? Kush do të më çojë deri në Edom?

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Chamorro

Junapara y adengjo guato gui todo chalan tinaelaye, para juadaje y sinangan.

Albanisch

Kam përmbajtur hapat e mia nga çdo shteg i keq, për të respektuar fjalën tënde.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Chamorro

N 9 13 57680 ¶ Macone guato gui Fariseo sija y guinin manbachet.

Albanisch

Atëherë ata e çuan te farisenjtë atë që më parë kishte qenë i verbër.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Chamorro

Sija machulilie guato yan minagof yan alegria: ufanjalom gui palasyon y ray.

Albanisch

Ato do t'i çojnë me gëzim dhe hare dhe do të hyjnë në pallatin e mbretit.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Chamorro

Anae munjayan jasangan: Guajo yo; manalo guato ya mamodong gui tano.

Albanisch

Sapo ai u tha atyre: ''Unë jam'', ata u zmbrapsën dhe ranë për dhe.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Chamorro

Malago guato güe sa güiya taotao nii maapapase ya taya inadajiña ni y quinilo sija.

Albanisch

Rrogëtari ikën, sepse është rrogëtar dhe nuk do t'ia dijë për delet.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Chamorro

Ya malagoyo na jutungo pot jafa na mafaaela güe, ya jucone guato gui inetnonñija:

Albanisch

Dhe, duke dashur të di fajin për të cilin e akuzonin, e nxora para sinedrit të tyre.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Chamorro

N 21 18 31610 ¶ Y egaan, anae tumalo guato gui siuda, ñalang.

Albanisch

Në mëngjes, kur po kthehej në qytet e mori uria.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-04
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Eine bessere Übersetzung mit
4,401,923,520 menschlichen Beiträgen

Benutzer bitten jetzt um Hilfe:Wir verwenden Cookies zur Verbesserung Ihrer Erfahrung. Wenn Sie den Besuch dieser Website fortsetzen, erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Erfahren Sie mehr. OK