Google fragen

Sie suchten nach: coronary (Englisch - Albanisch)

Menschliche Beiträge

Von professionellen Übersetzern, Unternehmen, Websites und kostenlos verfügbaren Übersetzungsdatenbanken.

Übersetzung hinzufügen

Englisch

Albanisch

Info

Englisch

Simple café coronary.

Albanisch

Hetim i thjeshtë.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Englisch

The hostage had a coronary thrombosis

Albanisch

Gruaja që u morë peng vdiqë.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Englisch

I thought he was gonna have a coronary in the tee box.

Albanisch

Mendoja se do i binte infarkt që në goditjen e parë.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Englisch

At least you're close when the coronary kicks in.

Albanisch

Së paku jeni afër kur koronaret të ju deshtojnë.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Englisch

Come on, off Like to give me a coronary right there!

Albanisch

Eja, shkojmë...

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Englisch

If this isn't a coronary, well, I don't know.

Albanisch

Nëse kjo nuk është infarkt,... epo, nuk e di.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Englisch

Make sure that redneck settles his marker... before he has another coronary.

Albanisch

Sigurohu qe ai te sitemoje gjerat, para se te ndodhenje infakti tjeter.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Englisch

Jesus. He's gonna have a coronary, for Christ's sake.

Albanisch

E hëngri, për atë Zot.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Englisch

I nearly doubled my risk of coronary heart disease, making myself twice as likely to have heart failure.

Albanisch

Gati e dyfishova rrezikun për sëmundjet koronare të zemrës, që do thotë 2 herë më shumë mundësi për infarkt.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Englisch

I know that you'd probably develop coronary artery disease. ...inflammation and hardening of the liver.

Albanisch

Do t'a kishit fituar e zhvilluar sëmundjen e arterieve koronare inflammacion dhe fotrësinë e mëlçisë.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Englisch

Ron's massive coronary had reminded her that ...life was just too short to waste any chance of true happiness.

Albanisch

Koronarja masive e Ronit i a ka kujtuar asaj kete ...jeta eshte shume e shkurte per te humbur nje rast per lumturi te vertete.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Englisch

Kostakis's group obtained data for almost 1,000 patients enrolled in the CARDIO 2000 study who underwent hospitalisation for the first symptoms of acute coronary syndrome.

Albanisch

Grupi i Kostakis mori të dhënat për gati 1,000 pacientë të regjistruar në studimin CARDIO 2000 që ju nënshtruan hospitalizimit për sindromat e para akute të sindromit koronar.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Englisch

Some of these factors -- either alone, or in combination -- are of predominant importance, as they may lead to developing nonfatal acute coronary syndrome.

Albanisch

Disa nga këta faktorë, ose vetëm ose në kombinim, janë me rëndësi të madhe pasi mund të shpien në sindromin akut jofatal koronar.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Englisch

A hundred thousand coronaries.

Albanisch

Qindra mijëra tromboza koronare.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-27
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Englisch

The Acute Coronary Syndrome is the main topic of the three-day forum that brought together around 800 cardiologists and experts from Macedonia, Slovenia, Croatia, Serbia, Bulgaria, Kosovo, Turkey, Germany, Austria, Greece and other countries.

Albanisch

Sindroma Koronare Akute është tema kryesore e forumit tre ditor që mblodhi së bashku 800 kardiologë dhe ekspertë nga Maqedonia, Sllovenia, Kroacia, Serbia, Bullgaria, Kosova, Turqia, Gjermania, Austria, Greqia dhe vende të tjerë.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Eine bessere Übersetzung mit
4,401,923,520 menschlichen Beiträgen

Benutzer bitten jetzt um Hilfe:Wir verwenden Cookies zur Verbesserung Ihrer Erfahrung. Wenn Sie den Besuch dieser Website fortsetzen, erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Erfahren Sie mehr. OK