Google fragen

Sie suchten nach: avidità (Italienisch - Albanisch)

Menschliche Beiträge

Von professionellen Übersetzern, Unternehmen, Websites und kostenlos verfügbaren Übersetzungsdatenbanken.

Übersetzung hinzufügen

Italienisch

Albanisch

Info

Italienisch

Incolpa la tua avidità.

Albanisch

Ti duhet të fajësohesh për lakminë tënde.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Avidità è brutta malattia.

Albanisch

Sëmundja e lakmisë është e keqe.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Lascia che l'avidità aumenti.

Albanisch

Lëje lakminë e tij që ta takojë imagjinatën e tij.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Ma l'avidità di Cortés era insaziabile.

Albanisch

Por epshi i Kroteksit nuk ngopej..

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Noi abbiamo un'insaziabile avidità per il campionato.

Albanisch

Ne kemi një lakmi të pashuar për tu bërë kampionë.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Accecati dall'avidità, li presero senza obiettare.

Albanisch

Të verbuar nga lakmia, ata i morën pa bërë pyetje fare.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Avvisai tuo nonno di cosa la sua avidità avrebbe attirato.

Albanisch

E paralajmërove gjyshin tënd se ku do ta dërgonte lakmia e tij.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Ma noi non abbiamo un'insaziabile avidità per i soldi.

Albanisch

Por ne nuk kemi një lakmi të pashuar për para.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

I Nani hanno scavato troppo a fondo e con troppa avidità.

Albanisch

Xhuxhët i kanë gërmuar ato shumë thellë.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Vi smaschereremo per come siete veramente voi e la vostra avidità!

Albanisch

Do të ekspozojmë ty dhe lakminë tënde!

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

La loro avidità non era ancora saziata, avevano ancora il cibo in bocca

Albanisch

Ata nuk kishin akoma kënaqur pangopësinë e tyre dhe kishin akoma ushqim në gojë,

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Coloro che si preservano dalla loro stessa avidità, questi avranno successo.

Albanisch

E, ata që ruhen nga lakmia e madhe, me siguri, do të jenë fitues.

Letzte Aktualisierung: 2014-07-03
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Coloro che si preservano dalla loro stessa avidità, questi avranno successo.

Albanisch

Kush është i ruajtur prej lakmisë së vet, të tillët janë të shpëtuar.

Letzte Aktualisierung: 2014-07-03
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Coloro che si preservano dalla loro stessa avidità, questi avranno successo.

Albanisch

Ndërkaq ata që i ruhen lakmisë së vet, e ata janë që do të shpëtojnë.

Letzte Aktualisierung: 2014-07-03
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Ma questi “amici“ hanno usato il buon nome della Chiesa per la loro avidità.

Albanisch

Por këta "miq" shfrytëzuan emrin e kishës për të ushqyer pangopësinë e tyre.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Italienisch

Sì, la politica. Dove l'avidità veste i panni della moralità.

Albanisch

Ah politika, aty ku makutëria vendos maskën e moralit.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Un giorno gli dèi guardarono l'uomo e non videro che avidità e tradimento.

Albanisch

Shumë kohë më parë, Zotat hodhën sytë nga njerëzit por panë vetëm lakmi dhe tradhëti.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Coloro che si saranno preservati dalla loro stessa avidità saranno quelli che prospereranno.

Albanisch

E ata që ruhen nga lakmia e madhe, janë fitues.

Letzte Aktualisierung: 2014-07-03
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Coloro che si saranno preservati dalla loro stessa avidità saranno quelli che prospereranno.

Albanisch

Kush i ruhet lakmisë (grykësisë) së vet, ata janë që po shpëtojnë.

Letzte Aktualisierung: 2014-07-03
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Sottraevano uranio da impiegare nelle armi e la loro avidità causò la fusione del reattore.

Albanisch

Ata importonin uranium armësh, u bënë lakmitarë dhe shkaktuan shkrirjen.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Eine bessere Übersetzung mit
4,401,923,520 menschlichen Beiträgen

Benutzer bitten jetzt um Hilfe:Wir verwenden Cookies zur Verbesserung Ihrer Erfahrung. Wenn Sie den Besuch dieser Website fortsetzen, erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Erfahren Sie mehr. OK