Google fragen

Sie suchten nach: domandare (Italienisch - Albanisch)

Menschliche Beiträge

Von professionellen Übersetzern, Unternehmen, Websites und kostenlos verfügbaren Übersetzungsdatenbanken.

Übersetzung hinzufügen

Italienisch

Albanisch

Info

Italienisch

Non domandare.

Albanisch

Mos pyet.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Domandare per ciascun messaggio

Albanisch

Pyet për çdo mesazh

Letzte Aktualisierung: 2014-08-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Non domandare. Non ti fermare.

Albanisch

Luaji këmbët.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

A un Custode bisogna domandare.

Albanisch

Duhet të pyetet roja.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Merda, amico, dovevo domandare.

Albanisch

M'u desh të pyesja.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Ci piace averti qui. Non domandare.

Albanisch

Mos më pyet.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Domandare per ciascun messaggioNonemail-receiving

Albanisch

Pyet për çdo mesazhNone

Letzte Aktualisierung: 2014-08-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Posso domandare come ne sei entrata in possesso?

Albanisch

Mund të të pyes se si arrite t'i marrësh këto?

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Tutti dobbiamo domandare le gentilezze, allora! Boni!

Albanisch

Rrini mirë.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Non domandare dei miei affari, non avere notizie e' una notizia.

Albanisch

Mos më pyet për punët e mia. Të mos marrësh lajme është lajm.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Perchè il fetore dei nostri crimini arriva al cielo a domandare vendetta.

Albanisch

Sepse krimet tona ndyjnë qiellin, dhe kërkojnë hakmarrje!

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

e che cresciuto tra le battaglie e non hai quei modi garbati nel domandare loro un favore.

Albanisch

që je rritur mes betejash dhe s'i ke ato mënyrat e mirësjelljes për t'ju kërkuar një nder.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Se avessi anche ragione, non risponderei, al mio giudice dovrei domandare pietà

Albanisch

Edhe sikur të kisha të drejtë, nuk do të kisha mundësi t'i përgjigjem, por do t'i kërkoja mëshirë gjyqtarit tim.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

A colui che in tutto ha potere di fare molto più di quanto possiamo domandare o pensare, secondo la potenza che gia opera in noi

Albanisch

atij i qoftë lavdia në kishën në Krishtin Jezus për të gjitha brezat, në jetë të jetëve. Amen.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

le mie scuse, sono molto addolorato, ma volli venirlui antes de domandare a cualquiera.l su che cosa?

Albanisch

Ju lutem të më falni. Por duhet të flisja patjetër me ju, dhe nuk kam kujt ti drejtohem tjetër. Për çfarë?

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

In verità vi dico ancora: se due di voi sopra la terra si accorderanno per domandare qualunque cosa, il Padre mio che è nei cieli ve la concederà

Albanisch

Po ju them gjithashtu se, në qoftë se dy prej jush bien në ujdi mbi tokë të kërkojnë çfarëdo gjëje, kjo do t'u jepet atyre nga Ati im që është në qiej.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Non domandare: «Come mai i tempi antichi erano migliori del presente?», poiché una tale domanda non è ispirata da saggezza

Albanisch

Mos thuaj: "Si është e mundur që ditët e kaluara ishin më të mira nga këto?", sepse nuk është urtësi të bësh një pyetje të tillë.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Italienisch

Allora Ester chiamò Atàch, uno degli eunuchi che il re aveva messo al suo servizio, e lo incaricò di andare da Mardocheo per domandare che cosa era avvenuto e perché si comportava così

Albanisch

Atëherë Esteri thirri Hathakun, njerin nga eunukët e mbretit të caktuar prej tij t'i shërbenin asaj dhe e urdhëroi të shkonte te Mardokeu për të mësuar se çfarë gjë e brengoste dhe për ç'arësye.

Letzte Aktualisierung: 2012-05-05
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Una notte trovai il coraggio di alzarmi e andare a domandare a mia madre Perche' Dio era cambiato, e si comportava cosi' con noi bambini.

Albanisch

Nje nate, une me se fundi gjeta guximin te pyes nenen time, pse Zoti kishte ndryshuar, pse ai ishte kaq i zemeruar me femijet e tij.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Italienisch

Un giorno passarono a domandare chi si doveva avvisare in caso di morte, e la possibilita' reale del fatto ci colpi' tutti.

Albanisch

Një ditë ata erdhën duke pyetur kënd të njoftojnë në rast të vdekjes, dhe mundësia reale qe te ndodhe kjo na goditi` të gjithëve.

Letzte Aktualisierung: 2016-10-28
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Eine bessere Übersetzung mit
4,401,923,520 menschlichen Beiträgen

Benutzer bitten jetzt um Hilfe:Wir verwenden Cookies zur Verbesserung Ihrer Erfahrung. Wenn Sie den Besuch dieser Website fortsetzen, erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Erfahren Sie mehr. OK