Google fragen

Sie suchten nach: nadležnosti (Kroatisch - Albanisch)

Menschliche Beiträge

Von professionellen Übersetzern, Unternehmen, Websites und kostenlos verfügbaren Übersetzungsdatenbanken.

Übersetzung hinzufügen

Kroatisch

Albanisch

Info

Kroatisch

Međutim, njegove nadležnosti bit će ograničene.

Albanisch

Megjithatë, pushteti i saj do të kufizohet.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Kroatisch

Međutim, njegove nadležnosti bit će sužene.

Albanisch

Megjithatë pushteti i saj do të kufizohet.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Kroatisch

Srbija razmišlja o dodjeljivanju dodatnih nadležnosti regijama

Albanisch

Serbia shqyrton dhënien e më shumë pushteteve rajoneve

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Kroatisch

To pitanje u nadležnosti je Kosovske imovinske agencije.

Albanisch

Çështja bie nën juridiksionin e Agjencisë së Pronave të Kosovës.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Kroatisch

Ako se utvrde manjkavosti, njihove nadležnosti bit će povučene.

Albanisch

Po të gjenden të meta, kompetencat e tyre do të tërhiqen.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Kroatisch

Nadležnosti UNMIK-a bit će prilagođene okolnostima, kazao je.

Albanisch

Kompetencat e UNMIK do të përshtaten në përputhje me rrethanat, tha ai.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Kroatisch

Stranka također kaže kako će tražiti smanjenje nadležnosti predsjednika parlamenta.

Albanisch

Ajo thotë se do të kërkojë një reduktim në autoritetin e drejtimit të parlamentit.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Kroatisch

Međutim, sud je zaključio kako je to pitanje izvan njegovih nadležnosti.

Albanisch

Por gjykata vendosi se çështja del jashtë juridiksionit të vet.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Kroatisch

"Mjerama predstavljenim danas ne ukidaju se ničija prava ili nadležnosti.

Albanisch

"Masat e sotme nuk i heqin askujt të drejtat apo përgjegjësitë.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Warnung: Enthält unsichtbare HTML-Formatierung

Kroatisch

Dio tih nadležnosti vezan je djelovanje po pritužbama u konkretnim slučajevima diskriminacije.

Albanisch

Një pjesë e këtij juridiksioni lidhet me veprimin mbi ankimet në rastet konkretë të diskriminimit.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Kroatisch

Tri institucije su nedavno potpisale sporazum kojim su određena područja nadležnosti.

Albanisch

Të tre institucionet nënshkruan së fundi një marrëveshje që përcakton fushat e tyre të përgjegjësisë.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Kroatisch

Britanija se protivi izravnom prijenosu nadležnosti s zemalja članica na institucije u Bruxellesu.

Albanisch

Britania është kundër kalimit të hapur të pushtetit nga vendet anëtare në institucionet në Bruksel.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Kroatisch

Dva njezina susjeda usprotivila su se planovima Hrvatske o proširenju nadležnosti na Jadranu.

Albanisch

Dy fqinjë kanë ngritur kundërshtime ndaj planeve të Kroacisë për të zgjeruar autoritetin e saj në Adriatik.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Kroatisch

Nadvožnjak je predmet sukoba oko nadležnosti između grada Tirane i državnih dužnosnika.

Albanisch

Ai është subjekt i një lufte të ashpër midis bashkisë së Tiranës dhe zyrtarëve shtetërorë.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Kroatisch

EU želi stavljanje na državnu razinu svih zakonodavnih i proračunskih nadležnosti za sva policijska pitanja.

Albanisch

BE do që të gjitha kompetencat legjislative dhe buxhetore për të gjitha çështjet policore të jenë në nivel shtetëror.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Kroatisch

Stručnjaci su komentirali kako će nove nadležnosti fonda praktički pretvoriti EFSF u Europski monetarni fond.

Albanisch

Ekspertët komentuan se pushtetet e rinj që iu dhanë strukturës do t'a shndërrojnë atë efektivisht në një Fond Monetar Europian.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Kroatisch

U međuvremenu, pravosuđe zemlje oštro se bori protiv pokušaja ograničavanja njegove nadležnosti.

Albanisch

Ndërkohë, gjyqësori i vendit po lufton me ashpërsi përpjekjet për të kontrolluar autoritetin e tij.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Kroatisch

Istaknuo je kako neće tolerirati bilo kakva osporavanja suvereniteta države i nadležnosti njezinih institucija.

Albanisch

Ai theksoi se nuk do të tolerojë asnjë sfidë ndaj sovranitetit të shtetit dhe të kompetencave të institucioneve të tij.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Kroatisch

EULEX kaže kako nadziranje željeznice nije u njegovoj nadležnosti, jer je samo tehnička misija.

Albanisch

EULEX thotë se mbikqyrja e lidhjeve hekurudhore bie jashtë përgjegjësive të veta, pasi ai është vetëm një mision teknik.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Kroatisch

Istodobno, podsjetio je vladu kako su odluke vezane za veleposlanike u nadležnosti predsjednika.

Albanisch

Në të njëjtën kohë, ai i kujtoi kabinetit se vendimet lidhur me ambasadorët janë përgjegjësi e presidentit.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-06
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Eine bessere Übersetzung mit
4,401,923,520 menschlichen Beiträgen

Benutzer bitten jetzt um Hilfe:Wir verwenden Cookies zur Verbesserung Ihrer Erfahrung. Wenn Sie den Besuch dieser Website fortsetzen, erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Erfahren Sie mehr. OK