Google fragen

Sie suchten nach: procenjeno (Serbisch - Albanisch)

Menschliche Beiträge

Von professionellen Übersetzern, Unternehmen, Websites und kostenlos verfügbaren Übersetzungsdatenbanken.

Übersetzung hinzufügen

Serbisch

Albanisch

Info

Serbisch

Kako je procenjeno, troškovi projekta iznosiće 200.000 evra.

Albanisch

Projekti llogaritet në 200,000 euro.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Serbisch

Procenjeno je da će troškovi projekta iznositi 395 miliona evra.

Albanisch

Projekti do të kushtojë rreth 395 milion euro.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Serbisch

Troškovi rebrendiranja dostići će, kako je procenjeno, oko 250.000 evra.

Albanisch

Kostot e emrit të ri do të shkojnë afërsisht në 250,000 euro.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Serbisch

Procenjeno je da će ukupni troškovi projekta iznositi oko 41 milion evra.

Albanisch

Kostoja totale e projektit ka qenë llogaritur 41 milion euro.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Serbisch

Procenjeno je da će za prenošenje letnje Olimpijade biti potrebno sledeće:

Albanisch

Ajo ka vlerësuar se sa më poshtë do të jenë të nevojshme në mënyrë që të transmetohet Olimpiada e Verës:

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Serbisch

Procenjeno je da je potrebno od 400 do 1.000 godina za razlaganje plastičnih kesa.

Albanisch

Është llogaritur se duhen 400 deri 1,000 vjet për një qese plastike të dekompozohet.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Serbisch

Međutim, taj potez pokazao se nedovoljnim i brzo je procenjeno da je neophodna kompletna reforma pravosuđa.

Albanisch

Por ky veprim është konsideruar i pamjaftueshëm. Përkundrazi, është shprehur një nevojë për rinovimin e plotë.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Serbisch

Lin je govorio na kraju trodnevne posete tokom koje je procenjeno korisćenje kredita koje je izdala Banka.

Albanisch

Lin foli në fund të një vizite tre- ditore për të vlerësuar borxhet aktuale të Bankës.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-07
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Serbisch

Procenjeno je da je posle sukoba 2001. u opticaju ostalo oko 600. 000 komada ilegalnog oruzja.

Albanisch

Ata vlerësuan se 600, 000 armë të paligjshme mbeten në qarkullim pas konfliktit ushtarak të vitit 2001.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-07
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Serbisch

Na kraju, na Balkanu je bilo mnogo više DEM nego što je prvobitno procenjeno od strane lokalnih monetarnih vlasti.

Albanisch

Përfundimisht, në Ballkan kishte shumë më tepër DM sesa shifra e vlerësuar nga autoritetet monetare vendase.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Serbisch

Procenjeno je da je ove napade izvela grupa sa međunarodnim vezama formirana na potezu Selefi- Vahabi.

Albanisch

Eshtë vlerësuar se këto sulme u kryen nga një grup me lidhje ndërkombëtare dhe i formuar përgjatë linjës Selefi- Vahabi.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-07
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Serbisch

Prilikom poslednje takve misije u novembru procenjeno je da neprijavljene ekonomske aktivnosti čine 60 odsto ukupnih ekonomskih aktivnosti u zemlji.

Albanisch

Misioni i tillë i fundit, në nëntor, e vlerësoi pjesën e paregjistruar të veprimtarisë ekonomike në 60 përqind të të gjithë veprimtarive ekonomike.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Serbisch

Praznični period bio je obelezen primetnim povećanjem obima saobraćaja: procenjeno je da je 800. 000 automobila napustilo Atinu.

Albanisch

Periudha e festës u shënua nga një rritje e madhe në volumin e trafikut: vlerësuar në 800, 000 makina në Athinë.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-07
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Serbisch

U ranijim analizama procenjeno je da se ilegalna ekonomska aktivnost kreće između 40 i 60 odsto u odnosu na albanski bruto drustveni proizvod.

Albanisch

Studime të mëparshme e vlerësojnë madhësinë e veprimtarisë së ekonomisë së paligjshme në ndërmjet 40 përqind dhe 60 përqind të PKB- së së Shqipërisë.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-07
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Serbisch

Procenjeno je da svakog meseca 800 osoba -- uglavnom civila, uključujući žene i decu -- pogine u eksploziji mina.

Albanisch

Eshtë vlerësuar se çdo muaj 800 vetë, më së shumti civilë duke përfshirë gra e fëmijë, vdesin si rezultat i këtyre minave.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Serbisch

Procenjeno je da svakog meseca 800 osoba -- uglavnom civila, uključujući zene i decu -- pogine u eksploziji mina.

Albanisch

Eshtë vlerësuar se çdo muaj 800 vetë, më së shumti civilë duke përfshirë gra e fëmijë, vdesin si rezultat i këtyre minave.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-07
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Serbisch

Procenjeno je da novi baseni sadrže između 2,6 i 8,3 milijarde barela nafte, u vrednosti između 218 i 687 milijardi dolara.

Albanisch

Baseni i ri vlerësohet të përmbajë 2.6 miliardë deri në 8.3 miliardë fuçi naftë, me vlerë ndërmjet 218 miliardë dollarë dhe 687 miliardë dollarë.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Serbisch

Procenjeno je da se širom sveta svake godine preko međunarodnih granica prokrijumčari između 600.000 i 800.000 ljudi, istakla je Milovanović.

Albanisch

Në rang botëror, llogariten se 600,000 deri 800,000 vetë trafikohen çdo vit nëpër kufijtë ndërkombëtarë, vuri në dukje Milovanoviç.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Serbisch

U izveštajima nacionalnog radija procenjeno je da je skupu prisutvovalo oko 50. 000 ljudi, znatno više od 20. 000 koliko je procenila policija.

Albanisch

Njoftimet e radios kombëtare llogariti turmën rreth 50, 000 njerëz shumë më shumë se 20, 000 të llogaritur nga policia.

Letzte Aktualisierung: 2012-04-07
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Serbisch

Dve hiljadite godine bilo je procenjeno da na Kosovu živi između 126.000 i 140.000 Srba -- 7 odsto od ukupnog broja stanovnika pokrajine.

Albanisch

Në vitin 2000, u vlerësua se qenë midis 126,000 dhe 140,000 serbë që jetonin në Kosovë, 7% e popullsisë së krahinës.

Letzte Aktualisierung: 2016-01-20
Nutzungshäufigkeit: 1
Qualität:

Eine bessere Übersetzung mit
4,401,923,520 menschlichen Beiträgen

Benutzer bitten jetzt um Hilfe:Wir verwenden Cookies zur Verbesserung Ihrer Erfahrung. Wenn Sie den Besuch dieser Website fortsetzen, erklären Sie sich mit der Verwendung von Cookies einverstanden. Erfahren Sie mehr. OK