Ask Google

Results for christus translation from Afrikaans to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Afrikaans

Albanian

Info

Afrikaans

Maar julle het Christus nie so leer ken nie,

Albanian

në qoftë se e keni dëgjuar atë dhe keni qënë të mësuar në të sipas së vërtetës që është në Jezusin,

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Afrikaans

So 'n vertroue het ons deur Christus by God.

Albanian

Dhe këtë besim ne e kemi në Perëndinë me anë të Krishtit;

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Afrikaans

Wees my navolgers, soos ek dit ook van Christus is.

Albanian

Më imitoni mua, ashtu si unë jam imitues i Krishtit.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Afrikaans

Want vir my is die lewe Christus en die sterwe wins.

Albanian

Por nuk e di se jeta në mish të jetë për mua një punë e frytshme, as mund të them çfarë duhej të zgjedh,

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Afrikaans

dan is ook die wat in Christus ontslaap het, verlore.

Albanian

edhe ata që fjetën në Krishtin janë të humbur.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Afrikaans

maar julle behoort aan Christus, en Christus aan God.

Albanian

Dhe ju jeni të Krishtit dhe Krishti është i Perëndisë.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Afrikaans

Maar julle is die liggaam van Christus en lede afsonderlik.

Albanian

Dhe ju jeni trupi i Krishti dhe gjymtyrët e tij, veç e veç.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Afrikaans

onder wie julle ook is, geroepenes van Jesus Christus

Albanian

ndër të cilët edhe ju jeni të thirrur nga Jezu Krishti;

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Afrikaans

Épafras, my medegevangene in Christus Jesus, groet jou;

Albanian

Marku, Aristarku, Dema dhe Lluka, bashkëpunëtorët e mi, të bëjnë të fala.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Afrikaans

Die genade van die Here Jesus Christus sy met julle!

Albanian

Hiri i Zotit Jezu Krisht qoftë me ju.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Afrikaans

Dra mekaar se laste en vervul so die wet van Christus.

Albanian

Sepse në qoftë se dikush mendon se është diçka, pa qenë asgjë, ai gënjen veten e vet.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Afrikaans

Ek is tot alles in staat deur Christus wat my krag gee.

Albanian

Po ju bëtë mirë që morët pjesë në pikëllimin tim.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Afrikaans

soos die getuienis aangaande Christus bevestig is onder julle,

Albanian

sikurse dëshmimi i Krishtit që u vërtetua ndër ju,

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Afrikaans

Groet Priscílla en Aquila, my medewerkers in Christus Jesus,

Albanian

U bëni të fala Prishilës dhe Akuilës, bashkëpunëtorë të mi në Krishtin Jezus,

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Afrikaans

My liefde met julle almal in Christus Jesus! Amen.

Albanian

Dashuria ime qoftë me ju të gjithë në Krishtin Jezu. Amen.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Afrikaans

Ly dan verdrukking soos 'n goeie krygsman van Jesus Christus.

Albanian

Sepse asnjë nga ata që shkojnë ushtarë nuk ngatërrohet me punërat e jetës, që t'i pëlqejë atij që e mori ushtar.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Afrikaans

Die genade van onse Here Jesus Christus sy met julle! Amen.

Albanian

Pali, Silvani dhe Timoteu, kishës së Thesalonikasve, që është në Perëndinë, Atin tonë, dhe në Zotin Jezu Krisht:

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Afrikaans

Jesus Christus is gister en vandag dieselfde en tot in ewigheid.

Albanian

Ne kemi një altar prej të cilit nuk kanë të drejtë të hanë ata që i shërbejnë tabernakullit.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Afrikaans

Die begin van die evangelie van Jesus Christus, die Seun van God.

Albanian

Fillimi i Ungjillit të Jezu Krishtit, Birit të Perëndisë.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Afrikaans

en saam opgewek en saam laat sit in die hemele in Christus Jesus,

Albanian

për të treguar në epokat që do të vijnë pasurinë e pamasë të hirit të tij, me anë të mirësisë ndaj nesh në Krishtin Jezus.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK