Results for drejtpëdrejtë translation from Albanian to Bulgarian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Bulgarian

Info

Albanian

nuk mora një përgjigje të drejtpëdrejtë.

Bulgarian

Не получих директен отговор.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

icj e liroi serbinë nga përgjegjësia e drejtpëdrejtë për genocidin e srebrenicës në 1995.

Bulgarian

МС освободи Сърбия от пряка отговорност за геноцида в Сребреница през 1995 г.

Last Update: 2012-04-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

gjithashtu në lajmet e biznesit: bih airlines nis fluturimet e drejtpëdrejtë në zagreb dhe beograd.

Bulgarian

Още в деловите новини: Авиолиниите на БиХ въвеждат директни полети до Загреб и Белград.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

këtë javë, easy jet pranoi rezervimet e para për një linjë të drejtpëdrejtë midis prishtinës dhe gjenevës.

Bulgarian

Тази седмица „Ийзи Джет” прие първите резервации за пряката линия между Прищина и Женева.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

fluturuesi kombëtar i letonisë airbaltic hapi një linjë të drejtpëdrejtë midis beogradit dhe rigës në 5 mars, njoftuan autoritetet e transportit në beograd.

Bulgarian

Националният превозвач на Латвия „ЕърБалтик” откри директна линия между Белград и Рига на 5 март, съобщиха транспортните власти в Белград.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

"ky po shërben si një mesazh i drejtpëdrejtë për ata nga ne që jemi kthyer në shtëpi pas genocidit, se nuk duhet të kthehemi.

Bulgarian

"Това служи като пряко послание към онези от нас, които се завръщат у дома след геноцида, че не трябва да се връщаме.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

që më 2008, tha ajo, asambleja nuk ka zgjedhur ende një anëtar të shtatë të këshillit -- një detyrë e drejtpëdrejtë e organizmit legjislativ.

Bulgarian

От 2008 г., заяви тя, парламентът трябва да избере седми член на съвета - пряко задължение на законодателния орган.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

rritja e besimit nga investitorët e huaj në maqedoni dhe avantazhet që vendi ofron në tir-a do të kontribuojnë në rritjen e investimit të huaj të drejtpëdrejtë.

Bulgarian

Повишеното доверие на чуждите инвеститори в Македония и предимствата, които страната предлага в свободните зони, ще допринесе за ръст на преките чужди инвестиции.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

"nuk ka bashkëpunim të drejtpëdrejtë mes policisë serbe dhe të kosovës; i gjithë komunikimi shkon nëpërmjet eulex-it.

Bulgarian

"Не съществува пряко сътрудничество между сръбската и косовската полиция; всички комуникации минават през ЮЛЕКС.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

ke theksoi megjithatë se transferimi i të dhënave do të bëhet me kërkesë dhe se autoritetet kombëtare të vendeve anëtare të be nuk do të kenë akses të drejtpëdrejtë në bazën e të dhënave të linjave ajrore.

Bulgarian

ЕК подчерта обаче, че прехвърлянето на данни ще става само пори поискване и че националните власти на страните, членки на ЕС, няма да имат пряк достъп до базите с данни на авиолиниите.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

banori i prishtinës luan ibraj tha se ndërsa ndryshimet duhet të mirëpriten sepse do të përvijojnë pushtetet e degëve të qeverisë, zgjedhja e një presidenti nga një votim i drejtpëdrejtë do të ndikojë në stabilitetin politik të kosovës.

Bulgarian

Според него обаче избирането на президент с пряко гласуване ще засегне политическата стабилност на Косово.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

kandidati i partisë qeverisëse të qendrës së djathtë gerb pritet të fitojë postin në një balotazh një javë më pas, pasi mund të mos jetë në gjendje të mbledhë mjaft mbështetje për fitore të drejtpëdrejtë në raundin e parë.

Bulgarian

Очаква се кандидатът на управляващата дясноцентристка партия ГЕРБ да спечели поста след балотаж, който ще се проведе една седмица по-късно, тъй като може да не успее да събере достатъчно подкрепа за категорична победа на първия тур.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

një thellim i mëtejshëm i krizës së zonës euro gjithashtu mund të çojë në një rënie në investimin e drejtpëdrejtë të huaj (fdi) në të gjashtë vendet e ballkanit perëndimor.

Bulgarian

По-нататъшно задълбочаване на кризата в еврозоната може да доведе също до спад на преките чужди инвестиции (ПЧИ) в шестте западнобалкански страни.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

"ne u bëjmë thirrje të gjitha palëve në bahrein të përmbahen nga dhuna," tha ministria e jashtme, duke shmangur kritikën e drejtpëdrejtë për qeverinë e bahreinit.

Bulgarian

"Ние апелираме към всички партии в Бахрейн да се въздържат от насилие", заявиха от външното министерство, избягвайки пряка критика към правителството на Бахрейн.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

"përfundimet që mohojnë kuadrin ligjor që rregullon institucionet gjyqësore të bih, duke përfshirë çështjet lidhur me bashkëpunimin me icty, janë një sulm i drejtpëdrejtë ndaj rendit të ligjit," tha inzko.

Bulgarian

"Заключенията, които отричат законовата рамка, регулираща съдебните институции в БиХ, включително въпроси, свързани със сътрудничеството в МНСБЮ, са пряка атака срещу самата концепция за върховенството на закона", каза Инцко.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

"kjo do t'i lejojë ato të përfitojnë më mirë nga aksesi në tregje, hyrja e investimit të huaj të drejtpëdrejtë dhe remitancat që integrimi më i afërt me be ofron," shtoi ajo.

Bulgarian

"Това ще им даде възможност да се възползват по-добре от достъпа до пазарите, притока на преки чужди инвестиции, банковото финансиране и преводите от работещите в чужбина, които по-тясната интеграция в ЕС предлага," добави тя.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

censura e drejtpëdrejtë e qeverisë në media dhe internet ka marrë vëmendjen më të madhe, ndonse është e heshtur, duke ngritur valë të vetë-censurës, që për shkak të frikës nga arrestimi apo ndikimit në perspektivën e karrierës, mund të jetë njëlloj e kufizuar ndaj lirisë së medias.

Bulgarian

Пряката държавна цензура върху медиите и интернет се радват на най-голямо внимание, въпреки че тихата, надигаща се вълна на автоцензурата – било то поради страх от арест или заради последиците върху перспективите за кариера – може да бъде също толкова ограничаваща за свободата на медиите.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

danforth i pomed është dakort: "trazira mund të rrisë tërheqjen e turqisë si një destinacion për investimet e huaj të drejtpëdrejtë, duke vënë në pah stabilitetin e saj përballë vendit tjetër në rajon."

Bulgarian

Данфорт от ПОМЕД е съгласен: "Вълненията могат да увеличат привлекателността на Турция като дестинация за чуждестранни преки инвестиции заради стабилността й в сравнение с другите страни в региона."

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

nevena petrushiç: megjithë faktin se gratë dhe burrat në serbi kanë të drejta të barabarta, gratë janë të hapura ndaj diskriminimit dhe izolimit strukturor, të tërthortë dhe madje edhe të drejtpëdrejtë: shkaqet kryesorë të të cilave janë stereotipë tradicionalë, patriarkalë lidhur me rolet dhe detyrimet e grave dhe burrave në familje dhe bashkësinë më të gjerë.

Bulgarian

Невена Петрушич: Въпреки факта, че жените и мъжете в Сърбия имат равни права, жените са подложени на структурна, непряка и дори пряка дискриминация и маргинализация, като ключовите причини за това са традиционните, патриархални стереотипи по отношение на ролята и задълженията на жените и мъжете в семейството и в общността.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

në fund të javës së shkuar, serbia tha se i kërkoi bih dhe kroacisë të ndërprisnin atë që beogradi e përshkruan si një fushatë "mendjeje të sëmurë" kundër vendimit të icj që e lironte serbinë nga përgjegjësia e drejtpëdrejtë për genocidin e korrikut 1995 në srebrenicë.

Bulgarian

В края на миналата седмица Сърбия заяви, че иска от БиХ и Хърватия да прекратят това, което Белгард нарече "злонамерена" кампания срещу решението на Международния съд, който сне от Сърбия пряката отговорност за геноцида в Сребреница през юли 1995 г..

Last Update: 2012-04-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK