Ask Google

Results for hesape translation from Albanian to English

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

English

Info

Albanian

Kemi disa hesape të lëna pezull.

English

You and I have unfinished business.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Ti dhe unë kemi disa hesape për të larë.

English

You and I have unfinished business.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

tani nuk do bej hesape per asnje gje!

English

He's screwed, he won't count for anything.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Gjithsesi, kam për të larë ca hesape me ta.

English

It's what we do, right?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Kam akoma disa hesape për të larë me ty!

English

I still have a score to settle with you!

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

"Hajde këtu dhe laj disa hesape me mua."

English

"Come here and shower some mercy upon me."

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

Më beso, Dëshiroj ti barazoj disa hesape me disa Roje të kuqe atje vetë!

English

Believe me, I'd like to even the score with a few of those red guards myself.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

-nuk e di. por jashte palermos duhet te besh me shume hesape.

English

I know outside Palermo there's a need to count more.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

ma thuaj skarpuceta po ben hesape vetem per vete ka ca djem te rinj e nuk ma thote se kush jane

English

- Tell me. "Softshoe" has got his own circle. He takes new men and doesn't tell me who they are.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

Duket sikur miku ynë sapo lau hesape të vjetra me priftin, duke e lënë me pantallona të hequra.

English

Look like our friend settled an old score to Priest. - Left him pants down. - Oh, come on.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Se kishte diçka më shumë mbi ikjen e Barkës, unë dhe ti kemi disa hesape të palara.

English

That if there was more to Barca's departure, you and I would share words.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Traineri Ilja Petkoviç dhe ekipi i tij shpresojnë të zgjidhin ca hesape të vjetra: dhe pikërisht triumfin hollandez në raundin e 16 të Francës në 1998 dhe fitoren e Argjentinës, të diskutueshme me penallti në çerekfinalet e Italisë në 1990.

English

Coach Ilja Petkovic and his team are hoping to settle some old scores -- namely, the Dutch triumph at the Round of 16 at France 1998, and Argentina's victory, arguably because of penalties, at the quarterfinals at Italy 1990.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK