Ask Google

Results for largoheshim translation from Albanian to English

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

English

Info

Albanian

Ne po largoheshim.

English

He was running away.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Përse duhej të largoheshim?

English

Why did we have to leave?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Ne s'duhej të largoheshim.

English

We shouldn't have left.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Ok, duhej të largoheshim më herët

English

You're right.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Gëzohem që ju shoh, por tani po largoheshim.

English

It's nice to see you, boys, but we was just leaving.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

I kërkova të largoheshim, por nuk donin.

English

I tried to get them out of here but they won't go.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Ai doli nga airoplani para se të largoheshim nga toka.

English

He got off the plane before it even left the ground.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Ne po largoheshim, dhe doja të të thoja lamtumirë.

English

We were just leaving, and I wanted to say goodbye.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Bëri gjithçka mundi që të mos largoheshim nga ky ishull.

English

He did everything he could

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Nuk mendoja se do të arrinim të largoheshim prej andej.

English

I didn't think we'd make it out of there.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Pa Jacksonin nuk do te mund te largoheshim as nga California.

English

Hey, Gordon. Without Jackson we wouldn't have made it out of California.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

I thash unë të shkonte tek Odin pasiqë ne të largoheshim.

English

I told him to go to Odin after we'd left.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Njerezit tuaj na kerkuan neve... te largoheshim nga qyteti... dhe na shkaterruat shtepite.

English

Your people asked our families... to leave their town... and you destroyed our homes.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Kur babai im mori vesh se duhet të largoheshim qëndroi përballë Juanito Echevarrías dhe i tha:

English

When my father knew he had to leave... ... hestoodinfront of Juanito Echevarría and said:

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Mendova se do ishte mirë për mua dhe Kimin... të largoheshim së bashku nga gjitha problemet.

English

And when stu and I-- I just thought it would be nice for kim and I To be away together...

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

U përpoqëm të largoheshim nga qyteti dhe shkuam në Urën e Bruklinit. Ishim pikërisht atje kur qëlloi.

English

We tried to get out of the city, and we took the Brooklyn Bridge, and we were right there when it hit.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Dhe ne do vinim për ty që të largoheshim nga qyteti Atë që nuk bëjnë gjatë ditës, e bëjnë gjatë natës.

English

They must have been picking up different factions along the way, moving during the day and feeding at night.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Pashë të dashurit e mij të vdesin dhe ndërsa largoheshim nga Potoçari më 1995, besoja se disa prej tyre do të mbijetonin.

English

I watched my dearest ones die, and as we were parting Potocari in 1995, I believed that some of them would survive.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Cilido që morri Lusin, e dinte që do vije ta këkoje. Dhe ne do vinim për ty që të largoheshim nga qyteti.

English

Whoever took Lucy knew that you'd come for her... and that we'd come for you.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Çfarë mendoje, se thjesht do kthehesha dhe do të shpjegoja gjithçka! Dhe pastaj ne do largoheshim bashkë në perëndimin e diellit?

English

What'd you think, you were gonna just come back and explain everything and then we'd just ride off into the sunset together?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK