Ask Google

Results for shenjtë translation from Albanian to Esperanto

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Esperanto

Info

Albanian

Përshëndetni të gjithë vëllezërit me puthje të shenjtë.

Esperanto

Fratoj, pregxu por ni.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Shenjtërorja dhe vendi i shenjtë kishin dy porta.

Esperanto

Kaj du pordoj estis en la templo kaj en la sanktejo.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Fill pas kësaj, Fryma e Shenjtë e çoi në shkretëtirë;

Esperanto

Kaj tuj la Spirito pelis lin for en la dezerton.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Atëherë vunë duart mbi ta dhe ata morën Frymën e Shenjtë.

Esperanto

Tiam ili metis la manojn sur ilin, kaj ili ricevis la Sanktan Spiriton.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Dhe dishepujt ishin mbushur me gëzim dhe me Frymën e Shenjtë.

Esperanto

Kaj la discxiploj plenigxis de gxojo kaj de la Sankta Spirito.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Ruaje visarin e mirë me anë të Frymës së Shenjtë që rri te ne.

Esperanto

Konservu la modelon de sanaj vortoj, kiujn vi auxdis de mi, en fido kaj amo, kiuj estas en Kristo Jesuo.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Mos më largo nga prania jote dhe mos më hiq Frymën tënde të shenjtë.

Esperanto

Ne forpusxu min de Via vizagxo, Kaj Vian sanktan spiriton ne forprenu de mi.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Atëherë djalli e çoi në qytetin e shenjtë dhe e vendosi në majë të tempullit

Esperanto

Poste la diablo portis lin en la sanktan urbon, kaj starigis lin sur la tegmenta pinto de la templo,

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Kur këta arritën, u lutën për ta, që të merrnin Frymën e Shenjtë,

Esperanto

kiuj, alveninte, pregxis por ili, ke ili ricevu la Sanktan Spiriton,

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Gjeta Davidin, shërbëtorin tim, dhe e vajosa me vajin tim të shenjtë.

Esperanto

Mi trovis Davidon, Mian sklavon, Per Mia sankta oleo Mi lin sxmiris.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Perëndia mbretëron mbi kombet; Perëndia ulet mbi fronin e tij të shenjtë.

Esperanto

Dio regxas super la popoloj; Dio sidas sur Sia sankta trono.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Ata do të kremtojnë emrin tënd të madh dhe të tmerrshëm. Ai është i shenjtë.

Esperanto

Oni gloru Vian grandan kaj timindan nomon: Li estas sankta.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Në vendin shumë të shenjtë bëri dy kerubinë të gdhëndur dhe i veshi me ar.

Esperanto

Kaj en la plejsanktejo li faris du kerubojn artiste faritajn kaj tegis ilin per oro.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Pastaj do ta vësh pajtuesin mbi arkën e dëshmisë në vendin shumë të shenjtë.

Esperanto

Kaj metu la fermoplaton sur la keston de atesto en la plejsanktejo.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Për gjithë kohën e shenjtërimit të tij, ai do të jetë i shenjtë për Zotin.

Esperanto

Dum la tuta tempo de sia konsekriteco li estas sankta al la Eternulo.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Shenjtërohuni, pra, dhe qofshi të shenjtë, sepse unë jam Zoti, Perëndia juaj.

Esperanto

Sanktigu vin kaj estu sanktaj, cxar Mi estas la Eternulo, via Dio.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Përshëndetni njeri tjetrin me një puthje të shenjtë, të gjithë shenjtorët ju përshëndesin.

Esperanto

Salutu unu la alian per sankta kiso.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Ngazëllohuni tek Zoti, o njerëz të drejtë, dhe lëvdoni emrin e tij të shenjtë.

Esperanto

GXoju, virtuloj, pro la Eternulo, Kaj gloru Lian sanktan nomon.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Gjithë dashuria ime është vendosur te njerëzit e shenjtë dhe të nderuar që janë mbi tokë.

Esperanto

Al la sanktuloj, kiuj estas sur la tero, Kaj al la majestuloj iras mia tuta deziro.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Shuma e Levitëve në qytetin e shenjtë: dyqind e tetëdhjetë e katër veta.

Esperanto

La nombro de cxiuj Levidoj en la sankta urbo estis ducent okdek kvar.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK