Ask Google

Results for lulëzon translation from Albanian to French

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

French

Info

Albanian

Karriera jote lulëzon.

French

Votre carrière est florissante et tout va pour le mieux.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1

Albanian

A lulëzon Planeti juaj.

French

Oui.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1

Albanian

"dhe ekonomia po lulëzon."

French

L'économie est florissante.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

Njëri lulëzon dhe e djeshmja harrohet.

French

Un geste et hier est parti.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1

Albanian

Pema e jetës lulëzon pranë bregut të ujërave të qeta.

French

L'arbre de vie fleurit le long des eaux tranquilles.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1

Albanian

Ajo lulëzon dhe jeta e pyllit vazhdon. Futemi, dalim.

French

Elle fleurit, la vie de la forêt se poursuit.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1

Albanian

Në mëngjes ai lulëzon dhe gjelbëron, në mbrëmje kositet dhe thahet.

French

Elle fleurit le matin, et elle passe, On la coupe le soir, et elle sèche.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1

Albanian

Thuaj çfarë të duash për Vizitorët por biznesi i terapisë po lulëzon.

French

Quoi qu'on dise des Visiteurs, le nombre de thérapies a explosé.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1

Albanian

Kur morali heq dore dhe njërëzit e mirë nuk bëjnë asgjë e keqja lulëzon.

French

le Mal triomphe.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1

Albanian

Qëndron në gjumë për shtatë vite, pastaj lulëzon vetëm për gjashtë muaj.

French

7 ans de sommeil pour 6 mois de floraison.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1

Albanian

Ditët e njeriut janë si bari; ai lulëzon si lulja e fushës;

French

L`homme! ses jours sont comme l`herbe, Il fleurit comme la fleur des champs.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1

Albanian

E sheh se si lulëzon. Dhe pastaj i faleminderohesh Zotit që ka krijuar diçka të përkryer.

French

On la regarde s'épanouir... et on loue le ciel d'avoir créé ce trésor de perfection.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1

Albanian

Ndërkohë që Evropa lulëzon, vendi juaj është bërë një vend i errët i kontrolluar nga besimi dhe dyshimi.

French

Alors que l'Europe fleurit, votre pays est devenu un endroit sordide où règnent la trahison et la suspicion.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1

Albanian

S'dua t'ia di se si lulëzon dashuria mbi qentë si në ditët e nxehta.

French

Mon mari est sur le point d'enlever le plus gros chordome jamais vu.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1

Albanian

Stacey, kjo lule duhet të zgjasë dy javë, do të kthehem bash në kohë të shoh unë kur të lulëzon ajo

French

Voyons voir. "Stacy, elles sont censées durer deux semaines.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

Dhe natyra lulëzon dhe është gjithçka e gjelbër dhe pastaj janë ata zogjtë e vegjël me veshë të mëdhenj që fluturojnë ngado...

French

La nature est en fête... Des tas de petits lapins planent dans le ciel !

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1

Albanian

Thonë fjalë, betohen me të rreme kur lidhin besëlidhjen; prandaj ndëshkimi lulëzon si kukuta në brazdat e arave.

French

Ils prononcent des paroles vaines, des serments faux, Lorsqu`ils concluent une alliance: Aussi le châtiment germera, comme une plante vénéneuse Dans les sillons des champs.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1

Get a better translation with human contributions

Help rating similar searches:

Users are now asking for help:

We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK