Ask Google

Results for populli translation from Albanian to Latin

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Latin

Info

Albanian

Kështu populli pushoi ditën e shtatë.

Latin

et sabbatizavit populus die septim

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Kështu Moisiu zbriti te populli dhe i foli atij.

Latin

descendit Moses ad populum et omnia narravit ei

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Dhe gjithë populli e pa duke ecur dhe duke lavdëruar Perëndinë,

Latin

et vidit omnis populus eum ambulantem et laudantem Deu

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Tërë populli hyri në një pyll, ku kishte mjaltë për tokë.

Latin

omneque terrae vulgus venit in saltum in quo erat mel super faciem agr

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Pastaj mbreti dhe tërë populli ofruan flijime përpara Zotit,

Latin

rex autem et omnis populus immolabant victimas coram Domin

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Populli që kam formuar për vetë do të shpallë lëvdimet e mia.

Latin

populum istum formavi mihi laudem meam narrabi

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Populli bekoi tërë ata që spontanisht u ofruan të banojnë në Jeruzalem.

Latin

benedixit autem populus omnibus viris qui se sponte obtulerunt ut habitarent in Hierusale

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

"Ju do të jeni populli im, dhe unë do të jem Perëndia juaj".

Latin

et eritis mihi in populum et ego ero vobis in Deu

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

Ata do të jenë për mua populli im dhe unë do të jem për ta Perëndia i tyre.

Latin

et erunt mihi in populum et ego ero eis in Deu

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Dhe, ndërsa gjithë populli po e dëgjonte, ai u tha dishepujve të vet:

Latin

audiente autem omni populo dixit discipulis sui

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

për të penguar që i pabesi të mbretërojë dhe që populli të zihet ndër leqe?

Latin

qui regnare facit hominem hypocritam propter peccata popul

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Kushdo që ha çfarëdo lloj gjaku, do të shfaroset nga populli i tij".

Latin

omnis anima quae ederit sanguinem peribit de populis sui

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

Kështu tërë populli hoqi unazat prej ari që kishin në veshët dhe ia çoi Aaronit,

Latin

fecit populus quae iusserat deferens inaures ad Aaro

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

duke të zgjedhur ty nga populli dhe nga johebrenjtë, tek të cilët po të dërgoj tani,

Latin

eripiens te de populo et gentibus in quas nunc ego mitto t

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Dhe e ndiqte një turmë e madhe populli dhe disa gra që hidhëroheshin dhe vajtonin për të.

Latin

sequebatur autem illum multa turba populi et mulierum quae plangebant et lamentabant eu

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Megjithatë populli nuk kthehet tek ai që e godet dhe nuk kërkon Zotin e ushtrive.

Latin

et populus non est reversus ad percutientem se et Dominum exercituum non inquisierun

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

Më kujto, o Perëndia im, për tërë të mirat që i kam bërë këtij populli.

Latin

memento mei Deus meus in bonum secundum omnia quae feci populo hui

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Pa një udhëheqje të urtë populli bie, por gjen shpëtim në numrin e madh të këshilltarëve.

Latin

ubi non est gubernator populus corruet salus autem ubi multa consili

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Atëherë populli i bërtiti Moisiut; Moisiu iu lut Zotit dhe zjarri u shua.

Latin

cumque clamasset populus ad Mosen oravit Moses Dominum et absortus est igni

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Do të eci midis jush dhe do të jem Perëndia juaj, dhe ju do të jeni populli im.

Latin

ambulabo inter vos et ero vester Deus vosque eritis populus meu

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK