Results for performanca translation from Albanian to Romanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Romanian

Info

Albanian

performanca: e dobët.

Romanian

performanţă scăzută.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

apo performanca e kërcimit japonez?

Romanian

maşina japoneză performantă?

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

nëse sjellja jote dhe performanca përmirësohen,

Romanian

dacă purtarea şi performanţele tale se vor îmbunătăţi,

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

kjo është performanca juaj e fundit!

Romanian

e ultimul tău spectacol ! eşti concediat !

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

performanca ekonomike e shqipërisë në rishikim

Romanian

fmi evaluează performanţa economică a albaniei

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

asnjë nga këto performanca nuk është frymëzuese.

Romanian

niciunul dintre candidaţi nu mă inspiră!

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

sa performanca ka të një vepre të tillë?

Romanian

de câte ori se joacă un asemenea spectacol?

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

tani performanca për vendin e parë ka marrë fund.

Romanian

de-acum, performanţa de vârf s-a încheiat.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

performanca jote ishte më e keqe se herën e kaluar

Romanian

rezultatele tale au fost mai proaste ca data trecută.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

performanca jote ishte për të ardhur keq, greg hefli.

Romanian

ai fost penibil, greg heffley !

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

te njejten dite si performanca e tyre e kercimit te rruges.

Romanian

În aceeaşi zi în care au competiţia dansului de stradă.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

a kishte ndonjë femër që i bëri përshtypje performanca jote?

Romanian

a fost vreo femeie impresionată de reprezentaţia ta?

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

oh dhe pa ju ofendur por performanca e tyre ishte e tmerrshme.

Romanian

nu te supara. dar au jucat ingrozitor.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

kishte trupën e vet të aktrimit për performanca private në oborrin mbretëror.

Romanian

are propria lui trupă de teatru pentru spectacolele private de la curte.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

por, befasisht, performanca e kësaj dyshe amerikane ka qenë pa pasion dhe shumë jo inspiruese.

Romanian

dar, surprinzător, numărul acestei perechi americane e lipsit de pasiune şi foarte neinspirat.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

performanca e izbasa i solli asaj jo vetëm një medalje por edhe një telefon urimi nga presidenti i rumanisë, traian bësesku.

Romanian

performanţa s-a i-a adus acesteia nu doar o medalie, ci şi felicitări telefonice din partea preşedintelui româniei, traian băsescu.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

të kënduarit është vetëm fillimi i shfaqjes, kulmi është performanca e këmbës së Çeliktë dhe kokës së hekurt!

Romanian

cantatul este doar inceputul spectacolului, apogeul este show-ul lu' marele picior de otzel si capatana de otel!

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

performanca e izbasa i solli asaj jo vetëm një medalje por edhe një telefon urimi nga presidenti i rumanisë, traian bësesku.

Romanian

performanţa s- a i- a adus acesteia nu doar o medalie, ci şi felicitări telefonice din partea preşedintelui româniei, traian băsescu.

Last Update: 2012-04-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

ministri i shëndetësisë deklaron se performanca zhgënjyese e institutit është falë manaxhementit të dobët dhe se një partner i jashtëm mund të na ndihmojë të rregullojmë gjërat.

Romanian

ministerul sănătăţii spune că performanţele dezamăgitoare ale institutului sunt cauzate de slaba administrare şi că un partener străin ar putea schimba lucrurile.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

ministri i shëndetësisë deklaron se performanca zhgënjyese e institutit është falë manaxhementit të dobët dhe se një partner i jashtëm mund të na ndihmojë të rregullojmë gjërat.

Romanian

ministerul sănătăţii spune că performanţele dezamăgitoare ale institutului sunt cauzate de slaba administrare şi că un partener străin ar putea schimba lucrurile.

Last Update: 2012-04-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK