Ask Google

Results for jashtëzakonisht translation from Albanian to Serbian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Albanian

Serbian

Info

Albanian

Reagimi në publikun serb ka qënë jashtëzakonisht pozitiv.

Serbian

Reakcija u srpskoj javnosti bila je više nego pozitivna.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

"Ato kanë përfunduar jashtëzakonisht shpejt," tha ai.

Serbian

«Kontrole su obavljene neverovatnom brzinom», rekao je on.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

Kjo është jashtëzakonisht e rrezikshme," tha Çengiz.

Serbian

To je izuzetno opasno“, rekao je Džengiz.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

Endja është jashtëzakonisht e vështirë dhe e ndërlikuar.

Serbian

Tkanje je izuzetno teško i složeno.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

"Mafia urbane është një cilësim jashtëzakonisht i vështirë.

Serbian

„Urbanistička mafija je izuzetno teška kvalifikacija.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

Dy vitet e fundit kanë qenë jashtëzakonisht të frytshme për arkeologët bullgarë.

Serbian

Poslednje dve godine bile su izuzetno produktivne za bugarske arheologe.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Këto thesare jashtëzakonisht të çmuara të ortodoksisë serbe janë thesare botërorë.

Serbian

To izuzetno vredno blago srpskog pravoslavlja je globalno blago.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Ka katër kafshë të vogla mbi tokë, por janë jashtëzakonisht të urta:

Serbian

Èetvoro ima maleno na zemlji, ali mudrije od mudraca:

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Ata përfshihen në politikë duke pritur që të bëhen "jashtëzakonisht të pasur.

Serbian

Oni uđu u politiku očekujući da će postati „enormno bogati.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

Për më tepër, gjendja e sigurisë në BiH dhe në rajon ka ndryshuar jashtëzakonisht.

Serbian

Štaviše, bezbednosna situacija u BiH i regionu drastično se promenila.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Ky njeri u bë i madh dhe vazhdoi të rritet deri sa u bë jashtëzakonisht i madh.

Serbian

I obogati se èovek, i napredovaše sve veæma, te posta silan.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Ky është një proces jashtëzakonisht i vështirë, i parë jo vetëm nga prizmi etnik.

Serbian

To je izuzetno težak proces, koji ne treba posmatrati samo kroz prizmu međunacionalnih odnosa.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Vija bregdetare greke është jashtëzakonisht e gjatë, duke e bërë të vështirë kontrollin e saj.

Serbian

Grčka obala je izuzetno dugačka i samim tim ju je teško obezbediti.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Eshtë e nevojshme të ecet përpara me këtë detyrë jashtëzakonisht të rëndësishme të decentralizimit të qeverisjes.

Serbian

Neophodno je da se krene napred kada je reč o tako fundamentalno važnom zadatku kakav je decentralizacija vlasti.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Më 1997, ekzistonin 76 banka të regjistruara, por shumica prej tyre ishin jashtëzakonisht të vogla.

Serbian

U BiH je 1997. godine bilo 76 registrovanih banaka, od kojih je većina bila izuzetno mala.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Eshtë e nevojshme të ecet përpara me këtë detyrë jashtëzakonisht të rëndësishme të decentralizimit të qeverisjes.

Serbian

Neophodno je da se krene napred kada je reč o tako fundamentalno vaznom zadatku kakav je decentralizacija vlasti.

Last Update: 2012-04-07
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Detyra ishte jashtëzakonisht e rëndësishme, meqë agjencia kontriubon deri në 40 përqind të buxhetit të vendit.

Serbian

Zadatak јe vrlo važan, s obzirom da doprinos te službe budžetu zemlje iznosi 40 odsto.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Në Argjentinë, marrëveshje favorizuese në privatizime të dyshimta lejuan vendosjen e tarifave jashtëzakonisht të larta.

Serbian

U Argentini, "burazerski" dogovori i sumnjiva privatizacija omogućili su naplaćivanje izuzetno visokih cena.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Albanian

Temperaturat jashtëzakonisht të ulëta dhe bora kanë ngrirë minierat e qymyrit në Breza, Kakanj dhe Zenicë.

Serbian

Izuzetno niske temperature i sneg zamrzli su rudnike uglja u Brezi, Kaknju i Zenici.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Albanian

Statutet e tua janë jashtëzakonisht të qëndrueshme. Shenjtëria i shkon shtëpisë sate, o Zot, përjetë.

Serbian

Svedoèanstva su Tvoja veoma tvrda; domu Tvom pripada svetlost, Gospode, na dugo vreme.

Last Update: 2012-05-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK