Results for translation from Chinese (Simplified) to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Chinese (Simplified)

Albanian

Info

Chinese (Simplified)

殺 人 流 血 他 們 的 腳 飛

Albanian

këmbët e tyre janë të shpejta për të derdhur gjak;

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Chinese (Simplified)

圖 謀 惡 計 的 心 、 飛 行 惡 的 腳

Albanian

zemra që kurdis plane të këqija, këmbët që turren shpejt drejt së keqes,

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Chinese (Simplified)

牠 們 的 形 狀 如 馬 、 奔 如 馬 兵

Albanian

pamja e tyre është si pamja e kuajve, dhe rendin si kuaj të shpejtë.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Chinese (Simplified)

婦 人 看 見 約 瑟 把 衣 裳 丟 在 他 手 裡 出 去 了

Albanian

kur ajo pa që ai ia kishte lënë në dorë rroben e tij dhe kishte ikur jashtë,

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Chinese (Simplified)

他 遠 遠 的 看 見 耶 穌 、 就 過 去 拜 他

Albanian

tani kur e pa jezusin prej së largu, ai u turr dhe ra përmbys përpara tij,

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Chinese (Simplified)

牧 人 無 路 逃 、 群 眾 的 頭 目 也 無 法 逃 脫

Albanian

barinjtë nuk do të kenë asnjë mundësi të ikin, dhe rojet e kopesë asnjë rrugë shpëtimi.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Chinese (Simplified)

因 為 他 們 的 腳 奔 行 惡 、 他 們 急 速 流 人 的 血

Albanian

sepse këmbët e tyre turren drejt së keqes dhe ata nxitojnë të derdhin gjak.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Chinese (Simplified)

他 們 見 了 這 城 、 就 驚 奇 喪 膽 、 急 忙 逃

Albanian

por sa e panë, mbetën të shushatur dhe ikën të tmerruar.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Chinese (Simplified)

到 第 三 日 、 有 人 告 訴 拉 班 、 雅 各 逃

Albanian

ditën e tretë i treguan labanos se jakobi kishte ikur.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Chinese (Simplified)

惡 人 雖 無 人 追 趕 也 逃 、 義 人 卻 膽 壯 像 獅 子

Albanian

i pabesi ikën me vrap edhe në se askush nuk e ndjek, por i drejti është i sigurt si një luan.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Chinese (Simplified)

以 色 列 眾 人 看 見 那 人 、 就 逃 、 極 其 害 怕

Albanian

tërë njerëzit e izraelit, me ta parë atë njeri, ikën para tij dhe u hyri një frikë e madhe.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Chinese (Simplified)

我 放 聲 喊 起 來 、 他 就 把 衣 裳 丟 在 我 這 裡 出 去 了

Albanian

por sa ngrita zërin dhe bërtita, ai la rroben pranë meje dhe iku jashtë".

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Chinese (Simplified)

女 子 回 去 、 照 著 這 些 話 告 訴 他 母 親 和 他 家 裡 的 人

Albanian

dhe vajza vrapoi për t'i treguar këto gjëra në shtëpinë e nënës së saj.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Chinese (Simplified)

我 的 日 子 比 信 的 更 快 、 急 速 過 去 、 不 見 福 樂

Albanian

tani ditët e mia kalojnë më shpejt se një vrapues, ikin pa parë asnjë të mirë.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Chinese (Simplified)

眾 人 一 見 耶 穌 、 都 甚 希 奇 、 就 上 去 問 他 的 安

Albanian

dhe menjëherë e gjithë turma, kur e pa, u habit dhe erdhi me vrap për ta përshëndetur.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Chinese (Simplified)

僕 人 上 前 去 迎 著 他 說 、 求 你 將 瓶 裡 的 水 給 我 一 點 喝

Albanian

atëherë shërbyesi vrapoi në drejtim të saj dhe i tha: "lermë të pi pak ujë nga shtamba jote".

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Chinese (Simplified)

放 豬 的 看 見 這 事 就 逃 了 、 去 告 訴 城 裡 和 鄉 下 的 人

Albanian

kur panë ç'ndodhi, ata që i ruanin derrat ikën dhe e çuan lajmin në qytet e nëpër fshatra.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Chinese (Simplified)

兩 個 人 同 、 那 門 徒 比 彼 得 得 更 快 、 先 到 了 墳 墓

Albanian

rendnin të dy bashkë, por dishepulli tjetër rendi përpara, më shpejt se pjetri dhe arriti i pari te varri.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Chinese (Simplified)

以 色 列 人 在 猶 大 人 面 前 逃 .   神 將 他 們 交 在 猶 大 人 手 裡

Albanian

kështu bijtë e izraelit ikën përpara judës, dhe perëndia i dorëzoi në duart e tij.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Chinese (Simplified)

羊 不 跟 著 生 人 、 因 為 不 認 得 他 的 聲 音 . 必 要 逃

Albanian

por nuk ndjekin asnjë të huaj, por do të ikin larg tij, sepse nuk e njohin zërin e të huajve''.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK