Ask Google

Results for odvjetnički translation from Croatian to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Croatian

Albanian

Info

Croatian

Njegov odvjetnički tim sada ima tri dana za uložiti žalbu.

Albanian

Ekipi i tij i mbrojtjes ka tre ditë tani për të apeluar.

Last Update: 2012-04-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Croatian

Suci su odbacili žalbu koju je podnio Jokićev odvjetnički tim.

Albanian

Gjykatësit kundërshtuan apelin e paraqitur nga ekipi i mbrojtjes i Jokiç.

Last Update: 2012-04-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Croatian

Vlada Kosova kazala je kako će ponuditi institucionalnu pomoć Haradinaju, uključujući njegov odvjetnički tim.

Albanian

Qeveria e Kosovës tha se do të ofrojë asistencë institucionale Haradinajt duke përfshirë ekipin e tij mbrojtës.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Croatian

"Samo su tužiteljstvo i odvjetnički timovi generala pozvani na prva ročišta, dok će svjedočenja svjedoka uslijediti nakon ljeta".

Albanian

"Vetëm prokuroria dhe ekipet e avokatëve të gjeneralëve ftuar të marrin pjesë në dëgjimet e para, ndërsa dëshmitë e dëshmitarëve do të pasojnë mbas verës."

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Croatian

Zajedno, pravni partneri SEE -- Kalo & Associates u Tirani; Borislav Boyanov & Co u Sofiji; Nestor Nestor Diculescu Kingston Peterson u Bukureštu, Karanović & Nikolić u Beogradu i Odvjetnički ured Polenak u Skoplju -- imaju oko 200 odvjetnika.

Albanian

Së bashku, partnerët lokalë të Grupit Ligjor Juglindor: Kalo & Ndihmësat në Tiranë; Borislav Boyanov & Co në Sofje; Nestor Nestor Dikulesku Kingston Peterson në Bukuresht; Karanoviç & Nikoliç në Beograd dhe Zyra Polenak e Ligjit , në Shkup, përfshijnë 200 avokatë.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Croatian

Cilj skupine je: osigurati sirok spektar pravnih usluga visoke kvalitete klijentima koji imaju poslovne ugovore u regiji, ili onima koji zele prosiriti svoje poslovanje pokrivajući vise zemalja u jugoistočnoj Europi. Zajedno, pravni partneri SEE -- Kalo & Associates u Tirani; Borislav Boyanov & Co u Sofiji; Nestor Nestor Diculescu Kingston Peterson u Bukurestu, Karanović & Nikolić u Beogradu i Odvjetnički ured Polenak u Skoplju -- imaju oko 200 odvjetnika.

Albanian

Qëllimi i tij: të sigurojë një gamë të gjerë shërbimesh ligjore cilësore për klientët me biznese në rajon ose për ata që duan të zgjerojnë veprimet e tyre duke mbuluar më shumë vende të Europës juglindore. Së bashku, partnerët lokalë të Grupit Ligjor Juglindor: Kalo & Ndihmësat në Tiranë; Borislav Boyanov & Co në Sofje; Nestor Nestor Dikulesku Kingston Peterson në Bukuresht; Karanoviç & Nikoliç në Beograd dhe Zyra Polenak e Ligjit, në Shkup, përfshijnë 200 avokatë.

Last Update: 2012-04-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Croatian

Gotovinin odvjetnik žalit će se na odluku o spajanju slučaja njegovog klijenta sa slučajevima dvojice drugih generala 25/08/2006 ZAGREB, Hrvatska -- Odvjetnički tim generala Ante Gotovine žalit će se na odluku UN- ovog tribunala za ratne zločine o spajanju njegovog slučaja sa slučajevima dvojice drugih hrvatski generala -- Ivana Čermaka i Mladena Markača.

Albanian

Avokatët e Gotovinës do të apelojnë bashkimin e rastit të tij me ato të dy gjeneralëve të tjerë 25/08/2006 ZAGREB, Kroaci -- Avokatët që përfaqësojnë gjeneralin Ante Gotovina do të apelojnë një vendim nga gjykata e OKB- së për krimet e luftës për të shkrirë rastin e tij me atë të dy gjeneralëve të tjerë kroatë, Ivan Çermak dhe Mladen Markac.

Last Update: 2012-04-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Croatian

Kosovski Albanci napali odvjetnički tim koji je imao pratnju UN- a 26/05/2006 PRIŠTINA, Kosovo, Srbija i Crna Gora -- Lokalni Albanci u kosovskom selu Mala Kruša kamenovali su u četvrtak (25. svibanj) konvoj srbijanskih odvjetnika obrane opunomoćenih od strane Međunarodnog kaznenog tribunala za bivšu Jugoslaviju (ICTY).

Albanian

Shqiptarët etnikë sulmojnë ekipin e mbrojtjes të shoqëruar nga OKB- së 26/05/2006 PRISHTINË, Kosovë, Serbi- Mali i Zi -- Shqiptarët etnikë në fshatin Mala Krusha të Kosovës hodhën gurë të enjten (25 maj) ndaj një karvani makinash të OKB- së me avokatët mbrojtës serbë të akredituar nga Gjykata Penale Ndërkombëtare për ish Jugosllavinë (ICTY).

Last Update: 2012-04-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK