Ask Google

Results for maatregelen translation from Dutch to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Dutch

Albanian

Info

Dutch

- Maatregelen.

Albanian

- Hapat?

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Dutch

Neem maatregelen.

Albanian

Merr masa këtu!

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Dutch

Wapens zijn halve maatregelen.

Albanian

Armë kanë pak rëndësi.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Dutch

Ze hebben maatregelen genomen.

Albanian

Jo, ata kanë përkujdesje speciale.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Dutch

Ja, dat zijn veiligheids maatregelen.

Albanian

Po. Ato janë kamera për qëllime sigurie.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Dutch

Wanhopige maatregelen worden gevraagd.

Albanian

Duhen masa të dëshpëruara.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Dutch

Moet ik drastische maatregelen nemen?

Albanian

Më duhet të ndërmarr masa drastike?

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Dutch

Anders neem ik maatregelen. We gaan.

Albanian

Shkojmë!

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Dutch

Dit is voor complete veiligheids- maatregelen.

Albanian

Kjo bëhet për arsye sigurie.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Dutch

Als 'n man dat doet... disciplinaire maatregelen.

Albanian

Çdo herë që një burrë ul pantallonat, ka një aksion disiplinor.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Dutch

En uw waanbeelden vereisen meer extreme maatregelen.

Albanian

Dhe iluzionet e tua për veten, kërkojnë masa më ekstreme.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Dutch

Hoofdstuk zeven gaat over de evaluatieve maatregelen.

Albanian

Sektori 7 ka te beje me disa masa vlerësuese. "Masa vlerësuese."

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Dutch

Een paar kleine maatregelen, het is zo gebeurd.

Albanian

janë vetëm masa parandaluese. Nuk do shume kohe.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Dutch

In duistere tijden zijn extreme maatregelen noodzakelijk.

Albanian

Momentet e errëta kërkojnë masa ekstreme.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Dutch

We hebben onze maatregelen in geval van indringers.

Albanian

Ne kemi protokollët për të ndërhyrë këtu.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Dutch

We kunnen nu geen halve maatregelen meer nemen.

Albanian

Koha për gjysmëmatjet dhe biseda mbaronë, Senator.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Dutch

Papa, wanhopige tijden roepen om wanhopige maatregelen.

Albanian

Babi, në situata të dëshpëruara duhen zgjidhje të dëshpëruara.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Dutch

- Er komt 'n onderzoek en we treffen maatregelen.

Albanian

Do bëhet një investigim i detajuar dhe do marrim masat e duhura.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Dutch

We zijn aan het kijken of men maatregelen heeft genomen.

Albanian

Ne po kontroIIojmë Iagjen nëse janë marrë të gjitha masat e duhura.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Dutch

Ik wil wel zeggen dat alle nodige maatregelen zijn getroffen.

Albanian

- Çfarë ka teto?

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK