Results for caucasian translation from English to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

English

Albanian

Info

English

caucasian.

Albanian

Është kaukazian.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

it says caucasian.

Albanian

- këtu shkruan kaukazian.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

robert ryan, male, caucasian...

Albanian

robert rajan, mashkull, i bardhë...

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

wait, you're not caucasian?

Albanian

prit, nuk je kaukazian?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

green jacket, male, caucasian .

Albanian

xhaketë të gjeibër, mashkuii, kaukazian.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

it's a female, caucasian.

Albanian

grua,race e bardhe.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

caucasian male, adult, in his 30s.

Albanian

pamë njërin prej tyre. një mashkull kaukazian, te të 30-tat.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

they were out of caucasian in your size.

Albanian

kishin mbaruar te ngjures dhe madhesis tende.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

target is male, caucasian, 35 to 40.

Albanian

shënjestra është mashkull.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

harvey, you running on caucasian people time, huh?

Albanian

harvey, po mer ritmet e të bardhve?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

caucasian male, black leatherjacket. any units in the area....

Albanian

vrssësi është i bsrdhë,me jskne të rrypit.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

one blast should be enough to make caucasian food edible.

Albanian

një shpërthim do të mjafton për të bërë ushqimin të ngrenshëm.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

livingston dell, male, caucasian, 5'6", 150 pounds.

Albanian

livingston dell, mashkull, i bardhë, rreth 70 kg.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

English

"james keech, caucasian male, height, 4'7",

Albanian

"james keech, kaukazian mashkull, lartësia, "4'7,

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

English

as we can see there is a caucasian man and a negro woman.

Albanian

fotografia është veçanërisht e errët.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

three black males, one caucasian female in a yellow dress.

Albanian

tre arabë, një femër kaukaziane me fustan të verdhë.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

they discussed peace, stability and the welfare of the south caucasian region.

Albanian

ata diskutuan paqen, stabilitetin dhe mirëqënien në rajonin e kaukazit jugor.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 2
Quality:

English

the subject's name is john kramer, a 52-year-old male caucasian.

Albanian

emri i viktimës është xhon kramer, mashkull 52 vjeçar kaukazian.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

all i can say is that all of these women were caucasian, between the ages of 20-30.

Albanian

mund t'ju them vetëm se të gjitha gratë kanë qenë të racës kaukaziane dhe të moshave 20 deri në 30 vjeç.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

assailant is caucasian male, mid-30s 170 to 180 pounds shoulder-length blond hair.

Albanian

sulmuesi është një mashkull kaukazian mes të tridhjetave... 75-80 kilogramë me flokë biondë deri në sup.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
7,483,712,593 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK