Ask Google

Results for firefighter translation from English to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

English

Albanian

Info

English

E firefighter.

Albanian

Ai është zjarrfikës.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

What a brave firefighter.

Albanian

Ai ishte zjarrfikësi i guximshëm.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

FIREFIGHTER: Let's go, boys.

Albanian

Nxitoni djema!

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

One firefighter was reportedly injured.

Albanian

Një zjarrfikës u raportua i plagosur.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 2
Quality:

English

Firefighter Louie Cacchioli told People Weekly:

Albanian

Zjarrfikësi Lui Kaçioli tha për People Weekly:

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Firefighter says there's something fishy going on in the Fire District.

Albanian

Një zjarrfikës me tha se diçka e dyshimtë po ndodh ne stacionin e zjarrfikësve.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Nicholas DeMasi, a firefighter who helped the recovery efforts claims in the book

Albanian

Nikolas DeMasi, një zjarrfikës që ndihmoj autorin e librit

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Last week, another firefighter, Leo Barnes, was killed in action, same circumstances.

Albanian

Javën që kaloi, një tjetër zjarrëfikës, Leo Barnes, u vra në aksion, në të njëjtat rrëthana.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Dr. SH Hong to lead the project ...selecting the next-generation firefighter ...worth 9 billion dollars

Albanian

Franca dhe SHBA. Dr. Hong drejton projektin që do të përzgjedhë avionin e ardhshëm luftarak me vlerë 9 miliardë dollarë.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

A firefighter works at the crash site Saturday (January 12th). [Getty Images]

Albanian

Një zjarrfikës punon në vendin e rënies të shtunën (12 janar). [Getty Images]

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Frane Lucic, 23, the only surviving firefighter, was released from Split's general hospital on Christmas Eve.

Albanian

Frane Luçiç, 23 vjeç, i vetmi zjarrfikës që shpëtoi, doli nga spitali i përgjithshëm i Splitit në darkën e Krishtlindjeve.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

English

A firefighter tries to extinguish fire close to the Croatian southern Adriatic resort city of Dubrovnik. [Getty Images]

Albanian

Një zjarrfikës rreket të shuajë zjarrin pranë vendpushimit kroat të Dubrovnikut në Adriatikun e jugut. [Getty Images]

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

English

This is your American morning news program. And reports are coming in from all around the country as police, firefighters and paramedics...

Albanian

Ky është programi juaj amerikan i lajmeve të mëngjesit dhe po na vijnë lajme nga i gjithë vendi, ashtu si dhe nga policia, zjarrfikësit dhe mjekët...

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

When firefighters and paramedics in Havana heard that the 911 rescue workers were in town.

Albanian

Kur zjarrfikësit dhe paramedikët e Havanës dëgjuan se shpëtimtarët e 11-Shtatorit ishin në qytet.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

There are firefighters on the scene now, but Hank was inside.

Albanian

Zjarrfikesit jane atje por Hank ishte brenda

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

You see the firefighters...

Albanian

Mund të shikoni zjarrfikësit...

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

" I was taking firefighters up in the elevator to the 24th floor to get in position to evacuate workers. "

Albanian

"Bashkë me ca zjarrfikësa po shkonim me ashensorë në katin e 24-të që t'i evakuonim ca punëtorë."

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

English

You know,firefighters, teachers, FBI agents.

Albanian

E di, zjarrfikësit, mësuesit, agjentët e FBI-së.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Firefighters describe 2 events consistent with the controlled demolition:

Albanian

Zjarrfikësit përshkruajnë dy ngjarje, që na japin shembullin e disa shembjeve të kontrolluar:

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Those fucking firefighters are a bunch of homos.

Albanian

Këta zjarrëfikësit janë një grumbull pederash.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK