Ask Google

Results for hone translation from English to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

English

Albanian

Info

English

Hone on this for a while.

Albanian

S'kam bër këtë një kohë.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Spartacus was helping me hone my game.

Albanian

Spartaku po më ndihmonte për të përsosur lojën time.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

My parents taught me to hone my senses, Zod.

Albanian

Prindërit, më mësuan si t'i preh shqisat e mia, Zod.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

It's mostly broad strokes, but we can hone it.

Albanian

Janë shënime të përgjithshme por mund t'i përmirësojmë ato. Shumë mirë.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Hone this skill, because it's something you'll need perfected.

Albanian

Mësojeni këtë aftësi, sepse është diçka që do t'ju duhet ta përkryeni.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Perhaps, building on the success of the Exit Festival, the country could hone a reputation as a venue for great music.

Albanian

Mbase, duke u bazuar në suksesin e Festivalin Exit, vendi mund të shfaqi një reputacion si një mundësi për muzikë të shkëlqyer.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

English

EU's Fouere urges Macedonia to hone its image during election campaign 16/05/2008SKOPJE, Macedonia -- Unless the country improves its image during the ongoing campaign and on election day, Macedonia can expect a negative assessment and no date to launch its EU accession negotiations this year, EU Ambassador to Skopje Erwan Fouere told the Alsat-M television channel Thursday (May 15th).

Albanian

Fuere i BE i kërkon Maqedonisë të lëmojë imazhin e vet gjatë fushatës zgjedhore 16/05/2008 SHKUP, Maqedoni -- Po qe se vendi nuk përmirëson imazhin e vet gjatë fushatës në vazhdim dhe ditën e zgjedhjeve, Maqedonia mund të presë një vlerësim negativ dhe jo datë të nisjes së negociatave të veta të pranimit në BE këtë vit, i tha kanalit televiziv Alsat- M të enjten (15 mars), ambasadori i BE në Shkup Ervan Fuere.

Last Update: 2012-04-06
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK