Ask Google

Results for rainwater translation from English to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

English

Albanian

Info

English

It's rainwater.

Albanian

Është ujë shiu.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Vintage rainwater from the Great Deluge.

Albanian

Ujë shiu i cilësisë së mirë, nga Rrëkeja e Madhe.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

What's going on with Rainwater Road, Ma?

Albanian

Si është puna me Rainwater Road, ma?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

The rainwater washes them down the hillsides as far as the sea.

Albanian

Uji i shiut gërryen poshtë kodrave deri në det.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

A million years of Rainwater dissolving it's way down through the rock

Albanian

Shiu që rrjedhë poshtë me miliona vjet...

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

And at the top we feel not only the leaves and the rainwater, but also the sky.

Albanian

Dhe në majë, nuk ndjehen vetëm gjethet dhe fëshfëritjet e shiut por edhe qielli.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

- It's an oxidation stain caused by rainwater running down untreated side walls.

Albanian

- Është njollë nga oksidimi E shkaktuar nga shiu që rrjedhëte nëpër fasadën e pambrojtur.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

"Unregulated urban development and infrastructure have become barriers preventing rainwater from reaching the sea via its natural path."

Albanian

"Zhvillimi i parregulluar urban dhe infrastruktura janë bërë pengesë për të ndaluar ujët e shiut të arrijnë në det nëpër rrugës natyrore të tij."

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK