Ask Google

Results for stockholders translation from English to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

English

Albanian

Info

English

All stockholders sell off their shares.

Albanian

Të gjithë mbajtësit e fondëve janë duke i shitur psesët e tyre.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

I got stockholders I got to be responsible for.

Albanian

Duhet të ruaj aksionarët.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

All the stockholders are selling off their shares.

Albanian

Të gjithë mbajtësit e fondëve janë duke i shitur psesët e tyre.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

I guess the stockholders must be getting restless.

Albanian

Të duam këtu, Stiv.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Their loyalty isn't to you. It's to the stockholders.

Albanian

Besnikëria e tyre nuk është ndaj juve, por ndaj palëve të interesit.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Shingen lied, protected the old man... concealed the debt from stockholders and the board.

Albanian

Shingeni gënjeu, e mbrojti plakun... e fshehu borxhin nga aksionerët dhe bordi.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Hopes run high, as many remember the financial success of stockholders in the early 1980s.

Albanian

Shpresat janë të larta pasi shumë kujtojnë suksesin financiar të aksionblerësve në krye të viteve 1980.

Last Update: 2016-01-20
Usage Frequency: 2
Quality:

English

Come on, Frank. There's stockholders to take into account, huge financial exposure.

Albanian

Do ekspozoheshim shumë financiarisht, duhen marrë parasysh zotëruesit e aksioneve.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Lastyear, after I was diagnosed, flew east to attend the annual stockholders' convention.

Albanian

Vitin e kaluar, pasi që jam diagnostifikuar, kam fluturuar në lindje për të ndjekur një konventë vjetore të palëve të interesuara.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

If you're a stockholder all that matters is corn goes in one end and profit comes out the other.

Albanian

Por, nëse jeni aksionar e rëndësishme është vetëm që misri të hyjë nga njëra anë, e profiti del nga tjetra anë.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Attending board meetings and stockholder briefings.

Albanian

Të marr pjesë në mbledhjet e bordit dhe informime me zotërues aksionesh.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK