Ask Google

Results for warmers translation from English to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

English

Albanian

Info

English

Leg warmers?

Albanian

Qetësohu një minutë, të thashë!

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

I think I need leg warmers.

Albanian

Mendoj se më duhen ngrohëse këmbësh.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

- Pop, where are the mitten warmers?

Albanian

- Babi, ku janë dorëzat e nxehtësisë?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Fox for your box. Oh, chinchilla clit warmers.

Albanian

Një, dy, tre.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

In a 4ᵒC warmer world, the Western Balkans would emerge as warming “hot spots”, with more frequent heat waves – spanning as much as 80 percent of summer months – and a 20 percent increase in the number of drought days.

Albanian

Në një botë 4ᵒC më të ngrohtë, Ballkani Perëndimor do të kthehej në një “zone të ndjeshmet” (hot spot) me valë të shpeshta të nxehti – që përfshijnë rreth 80 përqind të muajve të verës – dhe 20 përqind rritje të ditëve të thatësirës.

Last Update: 2017-04-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

It's a light. It's a... Ooh, ooh, warmer, warmer, warmer.

Albanian

-Më e ngrohtë.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

-You're getting warmer.

Albanian

Po ngrohesh.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Water expanding as it gets warmer caused, in the 20th century alone, a rise of 20 centimeters.

Albanian

Uji zgjerohet sa më shumë të ngrohet duke shkaktuar, vetëm në shekullin e 20, rritje të nivelit me 20 cm.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

But poor li'l bunny there upon the hill perhaps he' after the swallows heading for a warmer South.

Albanian

Por lepuri i shkretë atje sipër kodrës ndoshta po kërkon dallëndyshet që drejtohen drejt jugut të nxehtë.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

It's warmer.

Albanian

Është ma nxehte.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

It's getting warmer in here.

Albanian

Eshtë rritur temperatura këtu.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

-Aldan: You'd be warmer if you snuggle up.

Albanian

- Do ta kesh më nxehtë nëse strukesh.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Excellent, it's a lot warmer down here. - It's freezing up there.

Albanian

Shkelqyeshem, eshte shume here me ngrohte ketu poshte, lart bente ftohte.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

It might be, uh, nicer and warmer in the office.

Albanian

Mund te jete me mire, dhe me ngrohte ne zyre.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

I sure hope you packed something warmer than that.

Albanian

Duhet të veshësh diçka më shumë.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

I'll walk around the house, and you tell me if I'm getting warmer or colder.

Albanian

Unë do të eci përreth shtëpisë, dhe ti do të më thuash nëse po nxehem apo po ftohem.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Has the Earth gotten warmer?

Albanian

Mos është nxehur gjë Toka?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

I will have to hand-crank my wiener warmer.

Albanian

Do më duhej ti jepja me dorë ngrohësit tim të salçiçeve.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Hand-crank my wiener warmer!

Albanian

Ta sjell me dorë ngrohësin tim të salçiçeve!

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

English

Well, it's warmer.

Albanian

Epo, është më ngroht.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK