Ask Google

Results for töötuskindlustushüvitisest translation from Estonian to Latvian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Estonian

Latvian

Info

Estonian

1.10 Töötuskindlustushüvitise kõrge tase nõuab elanikkonnalt kõrget kvalifikatsiooni, sest muidu tekiks suur hulk isikuid, kes ei suuda saavutada töötuskindlustushüvitisest kõrgemat töötasu. Kõrgel kvalifikatsiooni tasemel ja kohanemisvalmidusel — seda ka madalama ametliku koolitustasemega töötajate puhul — on Taani flexicurity süsteemi edus võtmetähendus.

Latvian

1.10 Lielus bezdarbnieka pabalstus var maksāt tikai tad, ja iedzīvotājiem kopumā ir augsts kvalifikācijas līmenis, jo citādi rodas liels skaits tādu iedzīvotāju, kas nespēj gūt lielākus ienākumus par bezdarbnieka pabalstu. Augsts kvalifikācijas līmenis un gatavība pārmaiņām, kas raksturīga arī iedzīvotājiem, kuriem ir viszemākā formālā kvalifikācija, ir galvenais Dānijas elastīguma un sociālās drošības sistēmas panākumu cēlonis.

Last Update: 2008-03-04
Usage Frequency: 3
Quality:

Reference: Anonymous

Estonian

6.6 Taani süsteem on riigi jaoks kulukas, sest riik rahastab suurt osa töötuskindlustushüvitisest. Kulutused passiivsele tööturupoliitikale olid 2003. aastal 2,7% SKTst, mis on Euroopa Liidu kontekstis rekord. Taani heaoluriigi rahastamine satub tulevikus mitmest küljest surve alla. Selleks, et heaoluriiki oleks võimalik rahastada ilma makse tõstmata, on hädavajalik kõrgem tööhõivemäär töövõimelises eas elanikkonna hulgas.

Latvian

6.6 Dānijas sistēma valstij izmaksā dārgi, jo bezdarba gadījumā valsts maksā lielu daļu no kompensācijas par algas zaudējumu. Izdevumi pasīvā darba tirgus vajadzībām 2003. gadā bija 2,7% no IKP, kas ir Eiropas Savienības rekords. Nākotnē Dānijas labklājības sabiedrības finansēšana būs problemātiska vairāku aspektu dēļ. Lai saglabātu labklājības valsts finansēšanu un izvairītos no nodokļu paaugstināšanas, ir nepieciešams panākt augstāku iedzīvotāju aktīvajā vecumā nodarbinātības līmeni.

Last Update: 2008-03-04
Usage Frequency: 3
Quality:

Reference: Anonymous

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK