Ask Google

Results for prolongent translation from French to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

French

Albanian

Info

French

Ils prolongent la soirée ?

Albanian

Kanë etje, shkojnë për të pirë diçka?

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

French

Les points prolongent votre détention.

Albanian

Gjobat shtojnë kohë në dënimin tuaj.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

French

"... afin que tes jours se prolongent dans le pays

Albanian

"...dhe ditet e tua do jene me te gjata ne token...

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

French

Ils prolongent d'office les contrats des engagés.

Albanian

Me një mungesë komisioni dhe pa projekt, ata po rimobilizojnë ushtarët që duhet të liheshin të lirë.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

French

Honore ton père et ta mère, afin que tes jours se prolongent dans le pays que l`Éternel, ton Dieu, te donne.

Albanian

Do të nderosh atin tënd dhe nënën tënde, me qëllim që ditët e tua të jenë të gjata mbi tokën që Zoti, Perëndia yt, po të jep.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

French

Tu auras un poids exact et juste, tu auras un épha exact et juste, afin que tes jours se prolongent dans le pays que l`Éternel, ton Dieu, te donne.

Albanian

Do të kesh një peshë të saktë dhe të drejtë, do të kesh një masë të saktë dhe të drejtë, me qëllim që ditët e tua të zgjaten në vendin që Zoti, Perëndia yt, po të jep.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

French

Fils de l`homme, que signifient ces discours moqueurs Que vous tenez dans le pays d`Israël: Les jours se prolongent, Et toutes les visions restent sans effet?

Albanian

"Bir njeriu: Çfarë është ajo e thënë për vendin e Izraelit e cila pohon se: "Ditët po zgjaten dhe çdo vegim pakësohet"?

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

French

Honore ton père et ta mère, comme l`Éternel, ton Dieu, te l`a ordonné, afin que tes jours se prolongent et que tu sois heureux dans le pays que l`Éternel, ton Dieu, te donne.

Albanian

Do të nderosh atin dhe nënën tënde ashtu si të ka urdhëruar Zoti, Perëndia yt, që të jetosh gjatë dhe të gëzosh begatinë në tokën që Zoti, Perëndia yt, po të jep.

Last Update: 2012-05-04
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK