Ask Google

Results for damalige translation from German to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

German

Albanian

Info

German

Gluants damalige Freundin... war Xania, ein weltbekannter Popstar.

Albanian

E dashura e Luos ishte Zanja, ylli ndërkombëtar i popit.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

RSR Venture Capital kündigte gestern an, dass der damalige Abgeordnete David Norris zum Seniorpartner ernannt wird.

Albanian

Kanali NBC lajmëroi se ish kandidati për Senator, Dejvid Noris, do të bëhet partner.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Aber unser damaliger Klassenstar, er hieß Bengt, hatte es zu gar nichts gebracht.

Albanian

Por ai Bengti, tipi kryesor në klasë është bërë askushi.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Auf jeden Fall hat sich Ihre Lage seit den damaligen Ereignissen... nicht wesentlich verändert.

Albanian

Sidoqoftë puna, ti gjendesh gjithashtu në të njëjtën situatë. Kam të drejtë?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Da ist Calo, einer meiner damaligen Leibwächter.

Albanian

Kay, ky është Calo, mik i imi dhe truproje nga kohërat e vjetra.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Das war mein "damaliges Ich", okay?

Albanian

Ashtu isha atëherë, në rregull?

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

German

Es wurde von meiner damaligen Freundin arrangiert.

Albanian

Ishte e organizuar nga e dashura ime ne ate kohe.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Gleichermaßen repräsentierten die 12 Sternbilder Orte, zu denen Gottes Sonne reisen konnte und wurden durch Namen identifiziert, die üblicherweise aktuelle Naturelemente der damaligen Zeit repräsentierten.

Albanian

Po kështu, 12 yjësitë përfaqësonin vëndet e udhëtimit për Diellin e Zotit dhe u identifikuan me emra, që zakonisht përfaqësonin elemente të natyrës që ndodhën gjatë asaj periudhe kohore.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Ich bin taub auf diesem Ohr, nach dem damaligen Ereignissen.

Albanian

Unë jam i shurdhër në këtë vesh pasi të keni wacked mua ka

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Zuvor unterschrieb er noch ein langes Geständnis mit den Namen seiner damaligen Komplizen.

Albanian

Por, para se të vdiste ai shkroi një testament. Ku jan përfshirë emrat e të gjithë bashkëpunëtorëve të tij.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK