Ask Google

Results for verschwände translation from German to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

German

Albanian

Info

German

Keiner nähme es mir übel, wenn ich hier verschwände.

Albanian

Të sjellësh fëmiun në rrezik... po të shkoja askush s'do guxonte.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Als verschwände allmählich alles, was uns zu Menschen macht.

Albanian

Është sikur të gjitha gjërat që na bëjnë të jemi njerëz, po zhduken.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Er steckte die Hand in meinen Mund, wollte sehen, ob sie verschwände.

Albanian

Më futi dorën në gojë, për të parë, nëse zhdukej.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Sie verschwand. Sie und ihr Mann wurden nie gefunden.

Albanian

U zhduk, ajo dhe burri i saj, kurrë s'janë gjetur, kur s'është zgjidhur.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Und dann... (UNHÖRBARE UNTERHALTUNG) ...verschwand alles.

Albanian

Dhe pastaj ... [DIALOGUT padëgjueshme] ... Çdo gjë larguar.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Ein Paar deutsche Touristen verschwanden in der Nacht.

Albanian

Këtë natë u zhdukën disa turistë gjermanë.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Und dann verschwanden sie!

Albanian

Dhe atëherë, ata u zhdukën!

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Sie verschwanden vor den Augen von 7 Agenten... der East India Company.

Albanian

Ti i'u zhduke para shtatë agjentave në ekuipazhin e Indis lindore.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Der Tag, an dem ich verschwand,... war der Tag, an dem ich starb.

Albanian

Ditën që humba... ishte dita që vdiqa.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Und dann, vor 100 Jahren, verschwand er einfach.

Albanian

Dhe pastaj, para 100 vjetësh, thjesht u zhduk...

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Er verschwand, mit sechs anderen. Ihre Leichen wurden nie gefunden.

Albanian

- Është zhdukur me 6 veta, trupat atyre nuk ju kanë gjetur.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Ihnen geschah nichts, während Eric Matthews verschwand.

Albanian

Ti ke mbetur i paprekur ndërkohë që Erik Methjus u zhduk.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Doch als ich ihm dann meine Liebe gestand, verschwanden die Gefühle.

Albanian

Por sapo i thashë se e dashuroja, ndjenja sikur u zhduk.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Henry, meine Schwester verschwand ganz plötzlich.

Albanian

Henri, tani, motra ime humbi ditën tjetër.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Bisher verschwanden sie dort immer spurlos.

Albanian

Policët ushtarak nuk do të shihnin se kriminelët që po kalojnë pranë tyre.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Er verschwand vor knapp zwölf Monaten spurlos.

Albanian

Ai u zhduk gati 12 muaj më parë.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Sie verschwand und wir haben sie nicht mehr gesehen.

Albanian

Dhe kurrë më s`kemi parë.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Wer ist das? Francisco de Orellana, der Konquistador. Der auf der Suche nach dem Schädel verschwand.

Albanian

Ai është Francisco de Oriama, konkvistador i cili është humbur duke kërkuar kafkën.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

- Was passierte, bevor er verschwand?

Albanian

Mirë, më thuaj çfarë ndodhi para se ai të zhdukej.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

German

Vor sieben Jahren verschwanden 20 Millionen Dollar der CIA während eines Banktransfers über Moskau.

Albanian

Para 7 viteve, 20 milion dollarë të fondit të C.I.A-së u zhdukën gjatë një transferi bankar në Moskë.

Last Update: 2016-10-27
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK