Ask Google

Results for partikelnya translation from Indonesian to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Indonesian

Albanian

Info

Indonesian

Tembakan partikelnya berakselarasi Dari laras kembarnya..,..

Albanian

Rreze të veçanta përshpejtojnë nga fuçitë e saj binjake.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Partikelnya bergabung dengan udara yang membawanya ke permukaan bumi.

Albanian

Grimca që bashkohen me rrymat e ajrit të cila do përhapen në të gjithë sipërfaqja e planetit.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Jika USA dan Uni Soviet berperang habis-habisan efeknya akan menghasilkan semburan partikel berkecepatan cahaya (tachyon) particle yang bergerak mundur melalui apa yang kau sebut dengan waktu maka menggelapkan penerawanganku saat ini.

Albanian

Nëse Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Sovjetik nisin një luftë gjithëpërfshirëse vala e rrymës së ajrit do të prodhonte një shpërthim të menjëhershëm takjonesh. .. grimca të cilat ecin mbrapsht me atë që ju perceptoni si kohë... dhe kështu ato errësojnë pamjen time për të tashmen.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Partikel dalam kondisi transisi. Tumbukan telah ditetapkan dan terus berjalan.

Albanian

Bashkimi është i ballancuar.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Tentu saja Dengan partikel fokus tachyon sepanjang vektor temporal yang tepat sebuah lorong yang stabil dapat dibuka untuk setiap titik dalam ruang kontinum waktu!

Albanian

Me grimca taikonesh të fokusuara përgjatë vektorit të duhur të përkohshëm mund të... hapet një rrugë kalimi e qëndrueshme në çdo pikë në vazhdimësinë e kohës e hapësirës.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

-Partikel akselerator.

Albanian

-Për artileri.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Kita perlu beban yang banyak, partikel dipercepat.

Albanian

Na duhen grimca të ngarkuara dhe të përshpejtuara.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Partikel 'tak dikenal' telah berhasil diciptakan.

Albanian

Në një qëndrueshmëri mase të panjohur.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

"BAHAYA FASILITAS UJI PARTIKEL FISIK JANGAN MASUK"

Albanian

"RREZIK GRIMCË FIZIKALE E TESTUAR – HYRJA E NDALUAR"

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Indonesian

S.T.A.R. Labs membuat kekacauan di Central City saat kita berusaha menyalakan akselerator partikel.

Albanian

S. T. A. R. Labs shpërtheu një vrimë në qendër të Qytetit kur u kthye ne e grimcave përshpejtues në.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Ini adalah akselerator partikel.

Albanian

Është një përshpejtues grimcash.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

- Partikel akselerator.

Albanian

-Tek shpërndarësi i grimcave trupore.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Partikel bergabung dengan udara terbentuk dari polusi.

Albanian

Grimcat bashkohen me rrymat e ajrit dhe ndërtojnë vetveten nga ndotja.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Dia ke arah sini, tapi partikel gula di udara menghalangi sensorku.

Albanian

Ka ardhur këtej, por copëzat e sheqerit në atmosferë më bllokojnë sensorin.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Tubuh hidup manusia dan tubuh mati memiliki jumlah partikel yang sama.

Albanian

Një trup njeriu i gjallë dhe një trup njeriu i vdekur... kanë të njëjtin numër grimcash.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Suatu langkah untuk mempelajari asal-usul alam semesta dengan mengisolasi sesuatu yang disebut sebagai 'Partikel Tuhan'.

Albanian

Është një mënyrë për të studiuar origjinën e universit. Ne përpiqemi të izolojmë atë që njerëzit quajnë Grimcë e Zotit.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Sekitar semiliar dari partikel biru ini tersapu ke sisi Algiers. Itu mungkin berasal dari penampung plastik atau sebuah barel.

Albanian

Ka edhe pjesë plastike, që ndoshta vijnë nga një fuçi plastike.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

- Gempa adalah partikel generik.

Albanian

Kuarkët janë grimca që shfaqen me lloje të ndryshme.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Partikel subatom bergerak begitu sangat cepat, mereka benar-benar berjalan mundur dalam waktu.

Albanian

Grimca nën-atomike që lëvizin tepër shpejt dhe udhëtojnë prapa në kohë.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

'Partikel Tuhan'.

Albanian

"Grimca e Zotit".

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Warning: Contains invisible HTML formatting

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK