Ask Google

Results for persidangan translation from Indonesian to Albanian

Human contributions

From professional translators, enterprises, web pages and freely available translation repositories.

Add a translation

Indonesian

Albanian

Info

Indonesian

Tidak ada persidangan?

Albanian

Pa gjyq?

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Aku akan menunda persidangan.

Albanian

- Do t'a vonoj gjyqin.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Pemerintah segera mengadakan persidangan.

Albanian

Besojnë se janë Zoti në një laborator? Qeveria drejton provat.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Perkataanmu akan digunakan dalam persidangan.

Albanian

Ju keni të drejtën për avokat. Nëse nuk mund ta përballosh, qyteti do ta caktoj një.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Laporan persidangan semudah itu dimusnahkan.

Albanian

Gjurmët në fletë janë shumë të lehta për t'i fshirë.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Orang beruntung yg akan menghadapi persidangan.

Albanian

Ata me fat marrin gjyq.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Kau akan menyesal karena tak ikut persidangan.

Albanian

Ju u humbur nga Bordi.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Bagaimana aku akan diadili di persidangan umum?

Albanian

Si do gjykohem në gjykatën e opinionit publik?

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Segala perkataanmu bisa digunakan di dalam persidangan.

Albanian

Cfare do qe mund te thoni tani mund te perdoret kundra jush ne gjyq.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Persidangan ini diadakan untuk menetapkan hak asuh atas..,..

Albanian

Ky gjygj u caktua për të përcaktuar kujdestarin e Maks Kenton.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Dan DNA itu tak pernah dikatakan dalam persidangan?

Albanian

DNA-ja nuk u paraqit në gjyqin e parë?

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

persidangan dan hukum satu-satun yang kita miliki.

Albanian

Gjykatat dhe ligji na ngelet.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Besok akan ada persidangan dan Kemungkinan kalian akan dihapus.

Albanian

Nesër do jepet vendimi final sipas të cilit ka shumë mundësi që ju të shuheni.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Lalu, Angkatan Darat menggelar persidangan... Dan Jackson dibebaskan.

Albanian

Xhaksoni kalon në gjyq ushtarak dhe del i pafajshëm.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Dalam persidangan ada yang tak beres, apa ada efek samping?

Albanian

Çka shkoi gabim në këtë rast? Cilat ishin pasojat?

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Ingat, selama persidangan, bicara hanya ketika kau ditanya.

Albanian

Mbaje n'mend, gjat kohës së ndëgjimit flit vetëm kur të drejtohen. Qetsohu.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Kita mulai. Seperti kakaknya Polo, Danzo akan mengikuti persidangan besok.

Albanian

Me sa duket vëllai i Polos, Dante, ...do të dalë nga burgu nesër.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Rhodes dan beberapa petinggi kepolisian lainnya ditangkap Selasa, setelah persidangan.

Albanian

Rods dhe oficerë të tjerë të lartë u arrestuan të martën e kaluar pas një proçesi të madh në Pallatin e Drejtësisë.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Tapi surat itu bilang... Dumbledore meminta Kementerian untuk menangguhkan hukumanmu menunggu persidangan.

Albanian

Dumbledori e bindi ministrin që të shtyaj vendimin gjer të ndëgjimi formal.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Indonesian

Komunitas lebah sangat mendukungmu dalam kasus ini. Yang akan menjadi persidangan lebah abad ini.

Albanian

Dua që ta dish që gjithë komuniteti i bletëve Po të mbështet në këtë çështje, që është e sigurt që është gjyqi i shekullit për bletët.

Last Update: 2016-10-28
Usage Frequency: 1
Quality:

Get a better translation with
4,401,923,520 human contributions

Users are now asking for help:We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more. OK